Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System nawigacji w Maximie A34


Gość jaro_alfa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaro_alfa

Witajcie.

Mam u siebie w Maximie'2004 (A34) zwykły wyświetlacz (pomarańczowy) i system nagłośnienia BOSE. Chciałbym wymienić na kolorowy z nawigacją. Według mnie potrzebuję: 1. wyświetlacz, moduł sterowania, czytnik DVD, antena. Czy coś jeszcze muszę wymienić ? A co z kablami. Czy kolorowy wyświetlacz będzie bez problemu wyświetlał podstawowe informacje, takie jak temp. spalanie, godzinę i inne wskazania komputera. Czy w ogóle warto się do tego zabierać ? Macie jakieś doświadczenie i wiedzę na ten temat ?

Czy może lepiej zostawić w spokoju wyświetlacz, a w konsoli niżej zamontować 2DIN'owy zestaw multimedialny ? Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja :)

Wątpię aby ktoś sam robił taką podmiankę, jezeli już to w jakimś warsztaciku specjalizującym sie w car-audio, jeżeli nie w ASO (o ile to wogóle możliwe jest). A tak by rozeznać sie wstępnie w temacie, to myślę, że na początek przydało by Ci się "koło ratunkowe" w postaci telefonu do...... ASO ;):D i podania im VIN'u orza przedstawienia swych zamiarów z zapytaniem "czy to jest możliwe" - oni po VIN'ie mają możliwy zestaw kombinacji dopuszczalny/zalecany przez naszych skośnookich przyjaciół.

Jeśli ASO powiedziałoby Ci "nie dyrydy", a i warsztat car-audio mógłby Ci zrobić przeróbki, ale raz drogo, dwa według ich pomysłu a nie wg Twojego, to jeśli nadal byłbyś pełen zapału, to pozostałoby "własne poznanie empiryczne" czyli serwis-manual, oraz miarki, sufmiarki w łapki, i jazda z wymierzaniem-obmierzaniem, co do możliwości przełożenia montażowego-fizycznego, no i rozebranie na części pierwsze komunikacji obu modułów/wyświetlaczy, bo jesli dobrze pomne schemat od mojej kolorowej autmatyki (no nie mam żadnego BOSE), to chyba kolorowy LCD ma trochę złożoną komunikację, więc i wyświetlacz też trzeba by rozpracować.

Podsumowując, z tą podmianką to dosyć ambitny projekt, i może okazać się nie do zrealizowania wg Twoich zamierzeń. Dlatego chyba prostszym rozwiązaniem będzie montaż tego zestawu multimedialnego, co nie znaczy że nie możesz najpierw zapytać w ASO, czy warsztacie car-audio, i się zorientowac co do możliwych opcji. Pozowdzonka :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaro_alfa

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Kurdę, gdybym miał ten zestaw, to pewnie bym coś ruszył, porównał, przynajmniej spróbował. Nie chcę jednak ryzykować zakupem (na Allegro.pl gość chce za cały kompletny zestaw 2.000,00 pln), bo może się okazać, że albo utopię pieniądze i zestaw przeleży w garażu, albo będę próbował go sprzedać. Tak czy owak, zrobię, jak mi podpowiadasz - zacznę od telefonu do ASO i zobaczę, co mi powiedzą, bo mam straszne parcie na kolor w aucie :) ...a póki co, zabieram się za przeróbkę świateł pozycyjnych przednich.

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję. Oczywiście czekam na dalsze podpowiedzi, może ktoś ma wiedzę w tym temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...