Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ile powino być oleju??


Gość mwasilewski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mwasilewski

Witam. Dzisiaj wymieniałem oleje w silniku patrol 3.0di 2000r 116kw w instrukcji wycztałem, ze zalac trzeba 5,7l oleju ale mi weszło 8,5l gdzie zrobiłem błąd ile potrzeba oleju do teko silnika. Bagnet wskazuje, że powino byc 8,5l. PS jest to mój nowy nabytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mwasilewski

Ma wejść 6,4 litra.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60512-oleje-eksploatacyjne-patrol-y61-3-0/

 

Bagnety w Patrolach to porażka.

 

 

Dzięki za szybką odp. Co się stanie jesli bede jeździł z nadmiarem oleju? Czy mogę uszkodzić silnik? Czy musze spuścić te 2l oleju? Jak sprawdzać poziom oleju w tym silniku skoro bagnet to porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane jest przez producenta aby poziom oleju był w pośrodku pomiędzy min a max na bagnecie. Nie powinno się jeździć z nadmiarem oleju, gdyż wieloletnie badania inżynierów Nissana każą utrzymywać taki poziom. Jeśli masz nowy silnik (w co wątpie) to możesz mieć pół litra do litra więcej oleju aby wszystkie elementy się dotarły (takie zalecenie dostałem ASO Nissan). W innym przypadku musisz mieć jak zaleca producent. Bagnet to porażka, gdyż często miałem problem z odczytem wartości. Bagnet się skręca i często miałem cały bagnet w oleju. Proponuję ustawić samochód w poziomie i sprawdzać wiele razy np. 6 razy. W każdym bądź razie 6,4 litra wchodzi do naszego silnika. Więcej info od specjalisty przyjaciela OffRoadera:) (pozdrowienia:P)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...