Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] czujnik maty obecności pasażera


Gość marko1166
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marko1166

Witam panowie mam taki mały problem jakiś tydzień temu postanowiłem wyprać siedzenia w mojej nysce i od tego czasu świeci mi kontrolka że pasażer siedzi na siedzeniu .i moje pytanie czy da sie coś z tym zrobić żeby czujnik znowu działał poprawnie bo chwilowo wypiołem kabelek pod siedzeniem i problem zniknął ale chciałbym żeby działało to tak jak było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za OT ale naprawdę są takie czujniki tylko pasażera obok czy wszystkie siedzenia ...jak kabelek jest 2 pinowy to zobacz miernikiem czy jest zamkniety obwód między pinami bo to pewnie coś ala światełko od drzwi naciskasz zwiera ...

jak jeden to może podawać masę

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marko1166

Witam ponownie udało mi się jakoś naprawic ten czujnik maty obecności pasażera .okazało się że ten czujnik wygląda jak litera x i na każdym z końców ma po trzy takie małe tak jakby mikrostyki które jak siadamy na fotelu one się stykają i pokazuje że ktoś siedzi na fotelu a są one w takiej foli i problem polegał na tym że przy praniu siedzeń dostała się tam woda i je skleiło i jak spojrzymy na tą folie to widać jak od tych mikrostyków między folią jest szczelinka do odprowadzania powietrza i w tom szczelinkę włożyłem igłe z szczykawką i wcisłem tam parę razy powietrze żeby rozkleić te mikrostyki i po tej operacji znowu działa fotel jak należy pasażer siada i sie swieci żeby zapioł pasy wstaje kontrolka gaśnie . A co do dostania sie do tej maty też nie jest to takie trudne pod fotelem mamy zapięty materiał od fotela na takich 2 haczykach odpinamy go i wyjmujemy i zobaczymy pod fotelem taką czarną plastikową listw na której trzyma sie materiał od siedziska ona jest tak nakładana tylko wyjmujemy ją i jak wyciągniemy materiał to zobaczymy tą foliową matę w kształcie x . Morze to troszke zamotanie napisałem bo nie wiem jak to opisać ale myślę że morze to komuś pomóc bo ja całego neta przeszukałem i nic poza wymianą fotela nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość sebap12

Witam serdecznie.

Mam również problem z fotelem, mianowicie gdy siedzi pasażer i MA ZAPITE PASY czasami zapala sie kontrolka niezapiętych pasów, szczególnie przy zakrętach w prawo. Jednocześnie zauważyłem że naciskając dłonią w lewą przednią część siedziska również zapala się kontrolka niezapiętych pasów mimo że pasy są zapięte.

Pomocy. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marko1166

Powiem ci tak że najprostszym sposobem pozbycia się problemu jest wypięcie kabelka pod siedzeniem masz 2 wtyczki jedna mniejsza a druga większa wypięcie tej mniejszej powoduje wypięcie głupiej maty .chociaż ja myślę że ty nie masz problemów z matą tylko gdzieś w zapięciu do pasów nie będzie łączyło albo sprawdź kabelek który idzie pod siedzeniem do zapięcia pasów. możesz psiknąć do zapięcia jakimś wd40 albo czymś podobnym sprawdzić to połączenie na tej większej wtyczce .Bo sama mata ma tylko za zadanie pokazania żeby zapiąć pasy a jak tobie zaświeca się jak ktoś siada a gaśnie jak nie ma nikogo na fotelu to działa poprawnie ja myślę że musisz szukać w zapięciu pasów bo nawet jak masz zapięte pasy a swieci żeby zapiąć to wtedy aibag pasażera nie będzie działał bo ja myślę że ta mata nie ma związku z systemem airbag tylko jest po to aby przypomnieć o zapieciu pasów a dopiero po zapięciu pasów system uzbraja airbag pasażera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebap12

Powiem ci tak że najprostszym sposobem pozbycia się problemu jest wypięcie kabelka pod siedzeniem masz 2 wtyczki jedna mniejsza a druga większa wypięcie tej mniejszej powoduje wypięcie głupiej maty .chociaż ja myślę że ty nie masz problemów z matą tylko gdzieś w zapięciu do pasów nie będzie łączyło albo sprawdź kabelek który idzie pod siedzeniem do zapięcia pasów. możesz psiknąć do zapięcia jakimś wd40 albo czymś podobnym sprawdzić to połączenie na tej większej wtyczce .Bo sama mata ma tylko za zadanie pokazania żeby zapiąć pasy a jak tobie zaświeca się jak ktoś siada a gaśnie jak nie ma nikogo na fotelu to działa poprawnie ja myślę że musisz szukać w zapięciu pasów bo nawet jak masz zapięte pasy a swieci żeby zapiąć to wtedy aibag pasażera nie będzie działał bo ja myślę że ta mata nie ma związku z systemem airbag tylko jest po to aby przypomnieć o zapieciu pasów a dopiero po zapięciu pasów system uzbraja airbag pasażera .

Dzięki serdeczne jutro zabieram się za robotę. Nawiasem mówiąc mam nadzieję że poduchy nie "wybuchne":)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam !

Dzieki za twoja informacje,po przeczytamiu twojej wiadomosci udalo mi sie naprawic ten czujnik ja mialem inna sytuacje mam szwagra co wazy prawie 200kg. i po jego obecnosci w moim samochodzie przestal mi dzialac .Ja nie wiedzialem jak sie tam dostac okazalo sie ,ze ta folia sie pokrzywila pod jego ciezarem wyprostowalem i dziala.

Jeszcze raz dzieki !!!

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam chciałbym odświeżyc temat gdyż również po wypraniu fotela "uszkodził" mi się ten czujnik ale jakoś nie moge zdjąc materiału ma może ktos zdjęcie podglądowe jak się dostać do niego ? z thx pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...

u mnie tasiemka od czujników wchodzi w materiał który jest dwuwarstowy i sklejony, kompletnie nie wiem jak się dobrać do czujników

Edytowane przez marek_note
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...