Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wspomaganie Kierownicy


B 52
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

rano podczas wyjeżdżania spod domu zauważyłem pewien problem. Kierownica tak dziwnie "przeskakuje" podczas skrętu.

 

Poziom płynu w zbiorniczku wyrównawczym układu wspomagania jest w pozycji maximum.

Dodam, że płyn był wymieniany rok temu na oryginalny produkt Nissan.

 

Podczas manewru nic nie hałasuje. Pokręciłem kierą i jakby usterka ustąpiła. :)

 

Ponownie objaw pojawił się zaraz po przejechaniu kilkuset metrów. :( Zatrzymałem wóz i pokręciłem kierą kilka razy. Już nie blokowało się.

 

Zdarzyło mi się to już 2 raz w ciągu miesiąca ! :angry:

 

 

Objaw wskazuje na blokowanie się pompy wspomagania ?

 

Co mam sprawdzić ? Podejrzane są wycieki jak w zbiorniczku wyrównawczym jest pełno ?

Może maglownica, ale po przebiegu 220000 km ? Wymieniać na nową, używaną czy regenerować ?

 

 

Pozdrawiam maxi maniaków !

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerować

 

 

A znacie koszt i gdzie dobrze to zrobią na terenie Warszawy, Piastowa, Pruszkowa ? :unsure:

Edytowane przez B 52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj zauważyłem, że piszczy mi pasek, może wystarczy tylko podciągnąć i będzie lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość icemancinek

Witam,

Dokładnie tak kolego zacznij od naciągnięcia paska bo u mnie właśnie to było problemem "przeskakiwnia" kierownicy, wstrzymaj się z wszelkimi regeneracjami bo szkoda kasy.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dokładnie tak kolego zacznij od naciągnięcia paska bo u mnie właśnie to było problemem "przeskakiwnia" kierownicy, wstrzymaj się z wszelkimi regeneracjami bo szkoda kasy.

Pzdr

 

 

THX :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin1973/115

Cześć

Dokładnie taki sam problem miałem w MB 115 :), problem się rozwiązał jak obejrzałem pompę wspomagania. Trzymała się na jednej śrubie. Po dokręceniu pompy i napięciu paska problem zniknął.

 

zacznij zdecydowanie od paska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dokładnie taki sam problem miałem w MB 115 :), problem się rozwiązał jak obejrzałem pompę wspomagania. Trzymała się na jednej śrubie. Po dokręceniu pompy i napięciu paska problem zniknął.

 

zacznij zdecydowanie od paska

 

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

u mnie dzisiaj mialem to samo zaraz po odpaleniu.

kierownica jakos tak dziwnie drgala i czasami byl wiekszy opor czasami mniejszy. po dwoch minutach wszytko zaczelo byc ok. mialem to pierwszy raz.

 

u mnie dzisiaj mialem to samo zaraz po odpaleniu.

kierownica jakos tak dziwnie drgala i czasami byl wiekszy opor czasami mniejszy. po dwoch minutach wszytko zaczelo byc ok. mialem to pierwszy raz.

 

mam prosbe do wszytkich. czy mozecie zrobic cos takiego?

odpalic maxime (ale tak po nocce - zeby byla zimna) i...

od razu po odpaleniu krecic w lewo i praco kierownica po mniej wiecej 90 stopni (na postoju) - czy czuc na przemian wiekszy opor i mniejszy. u mnie cos takiego zauwazylem od 2 dni. po kilunastu/dziesieciu sekundach wszystko sie stabilizuje.

dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak od zawsze, wydaje mi się, że to temperatura płynu w układzie wspomagania, ciśnienie i praca pompy.

Edytowane przez Przedszkolak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...