Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła pozycyjne


Bert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję waszej pomocy.

Wczoraj przepaliła mi się żarówka, pozycja z lewej strony w nissan terrano Ii r.1995.

Próbowałem ją wyjąć, żeby zobaczyć jak jest i kupić nową, ale:

 

- wyciągnąłem tylko plastikowa obudowę z czterema miedzianymi blaszkami. Szkło jakby zostało w środku. Długoś blaszek jakieś 3 cm, obudowa ze 2 i podłączone do kostki.

 

Teraz nie wiem, czy rozwaliłem żarówkę, ale chyba nie bo bez problemu włożyłem ją z powrotem.

 

Jeżeli mi powiedzieć jak to wymienić będę wdzięczny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie napisałeś, które światło pozycyjne przestało świecić, przednie czy tylne.

Z przodu przekręcasz całą oprawkę o jakieś 45 stopni, wyciągasz oprawkę z żarówką nawet bez rozłączania kostki elektrycznej, a następnie paluszkami wyciągasz żarówkę z płaską końcówką - zdjęcie 2 i 3.

Z tyłu przekręcasz całą plastikową oprawkę podobnie jak z przodu i z lampy wyciągasz oprawkę z żarówką, następnie przekręcasz żarówkę o pewien kąt i też ją już masz - zdjęcie 1 i 4.

 

........................................................................................................................................................................

Kiepsko jest z dodawaniem załączników. Aby te dodać musiałem zwolnić miejsce i wykasować inne wcześniej dodane. Po skasowaniu starszych załączników w ustawieniach okazało się że nie ma już ich w tamtych postach. 10 MB to trochę za mało, szybko można to wykorzystać.

post-21823-1266746523,446_thumb.jpg

post-21823-1266746545,5028_thumb.jpg

post-21823-1266746768,537_thumb.jpg

post-21823-1266746794,6675_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w instrukcji jak prawidłowo wyciągnąć żarówkę.

To co opisałem wyżej to był środek "fajki" w którą wkłada się żarówkę.

Trzeba obrucić w prawo i wyciąga się całość. Na końcu jest wsuwana żarówka. Jak kupię nową, to podam symbol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...