Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda pod siedzeniem kierowcy


Gość ziomstp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

tak jak już pisałem wcześniej(w temacie o sprzęgle), mam sporo problemów z moim QQ. Ten jest kolejnym otóż pod fotelem kierowcy zbiera mi się woda- nie pochodzi ona z mokrych butów(na bank) gdyż przestrzeń między przednim dywanikiem a przestrzeniom pod fotelem jest oddzielona prze taką "górkę" i nie ma sposobu aby się tam dostała. Woda też nie pochodzi z tylnej wycieraczki ponieważ nie wożę praktycznie nikogo z tyłu... Tam jest wręcz staw! Byłem w ASO i po całodniowym pozostawieniu samochodu powiedzieli mi, że nie mają pojęcia co to może być, kazali mi dalej obserwować problem... Ale co mam obserwować jak cały czas mam tam wodę? W aucie śmierdzi zgnilizną, stęchlizną i inną padliną po prostu tragedia. W serwisie powiedzieli też, że znają przypadek z prawej strony bo to niby od klimatyzacji cieknie ale na mój nie znają wytłumaczenia... Spotkał się ktoś z Was z podobnym przypadkiem? Sprawdźcie u siebie, może jeszcze nie śmierdzi ale już stoi woda?

 

Pozdrawiam,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi, bo wilgoć jest tam od długiego czasu.

Czy samochód stoi pod chmurką?

Czy tam gdzie obecnie przebywasz od długiego czasu są opady deszczu? Albo spływa topniejący śnieg?

 

Wg mnie przysczyna może wynikać z uszczelnienia drzwi. Woda spływa tam gdzie jej łatwiej niekoniecznie tam, gdzie chciał projektant. Może samochód stoi przechylony na prawo?

 

Odprowadzenie wody z drzwi ma wiele do życzenia. Dolna uszczelka po zamknięciu drzwi dociskana jest przez próg do drzwi i zatyka otwory odpływowe w drzwiach.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60185-woda-w-drzwiach-po-deszczu/

 

Przed zamknięciem samochodu powycieraj wszystkie słupki, progi, uszczelki itp. Po dłuższym postoju na deszczu sprawdź może utworzą się nacieki i znajdziesz przyczynę.

 

QQ bez chlapaczy (z chlapaczami w mniejszym stopniu :( )przenosi dużą ilość wody i innego syfu na próg i podwozie, może tam jest nieszczelność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi, bo wilgoć jest tam od długiego czasu.

Czy samochód stoi pod chmurką?

Czy tam gdzie obecnie przebywasz od długiego czasu są opady deszczu? Albo spływa topniejący śnieg?

 

Wg mnie przysczyna może wynikać z uszczelnienia drzwi. Woda spływa tam gdzie jej łatwiej niekoniecznie tam, gdzie chciał projektant. Może samochód stoi przechylony na prawo?

 

Odprowadzenie wody z drzwi ma wiele do życzenia. Dolna uszczelka po zamknięciu drzwi dociskana jest przez próg do drzwi i zatyka otwory odpływowe w drzwiach.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60185-woda-w-drzwiach-po-deszczu/

 

Przed zamknięciem samochodu powycieraj wszystkie słupki, progi, uszczelki itp. Po dłuższym postoju na deszczu sprawdź może utworzą się nacieki i znajdziesz przyczynę.

 

QQ bez chlapaczy (z chlapaczami w mniejszym stopniu :( )przenosi dużą ilość wody i innego syfu na próg i podwozie, może tam jest nieszczelność.

 

Ja miałem kiedyś podobną sytuację w mojej P10. Woda zbierała się na dywaniku za fotelem pasażera. Okazało się że w tylnym nadkolu na lączeniu blach (jest tam taki głupi zgrzew) wyżarło mi dziurę na wylot. Było to dobrze widać po zdjęciu tej bocznej wstawki oparcia tylnej kanapy. Woda ciekła z nadkola pod kanapą aż do miejsca w którym się zbierała. Z zewnątrz nie było widać żadnej nieszczelności. U ciebie problem korozji odpada. Jednym słowem trzeba pozaglądać w zakamarki. Ciężka sprawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmierdzi, bo wilgoć jest tam od długiego czasu.

Czy samochód stoi pod chmurką?

Czy tam gdzie obecnie przebywasz od długiego czasu są opady deszczu? Albo spływa topniejący śnieg?

 

Wg mnie przysczyna może wynikać z uszczelnienia drzwi. Woda spływa tam gdzie jej łatwiej niekoniecznie tam, gdzie chciał projektant. Może samochód stoi przechylony na prawo?

 

Odprowadzenie wody z drzwi ma wiele do życzenia. Dolna uszczelka po zamknięciu drzwi dociskana jest przez próg do drzwi i zatyka otwory odpływowe w drzwiach.

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/60185-woda-w-drzwiach-po-deszczu/

 

Przed zamknięciem samochodu powycieraj wszystkie słupki, progi, uszczelki itp. Po dłuższym postoju na deszczu sprawdź może utworzą się nacieki i znajdziesz przyczynę.

 

QQ bez chlapaczy (z chlapaczami w mniejszym stopniu :( )przenosi dużą ilość wody i innego syfu na próg i podwozie, może tam jest nieszczelność.

 

Samochód stoi w garażu, woda pojawiła się w zimę czyli w śniegi- jeszcze nie topniały;) Samochód też nie stoi przechylony w garażu co prawda jest spad ale skierowany do przodu do odpływu więc to wykluczamy. Masz racje u mnie też jest MOC syfu na progach, pełno błota którego w sumie tam nie powinno być. Dzięki, podpowiem im żeby rzucili okiem na uszczelkę w drzwiach.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie, że gdzieś czytałem ocenę użytkownika QQ, że przez nieszczelne nakole miał wodę w samochodzie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Shirlack

Witam, u mnie wystąpił ten sam problem. Pod siedzeniem kierowcy mogłem rybki trzymać.

Niestety nie udało mi się znaleźć przyczyny. Doraźnie zebrałem wodę, wysuszyłem chodniczki i włożyłem pod siedzenie kilka paczek silica żelu.

Na chwile obecną jest sucho....

Sprawdziłem uszczelki drzwi ale nigdzie nie znalazłem wilgotnych miejsc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MESJASZ

Witam,

 

tak jak już pisałem wcześniej(w temacie o sprzęgle), mam sporo problemów z moim QQ. Ten jest kolejnym otóż pod fotelem kierowcy zbiera mi się woda- nie pochodzi ona z mokrych butów(na bank) gdyż przestrzeń między przednim dywanikiem a przestrzeniom pod fotelem jest oddzielona prze taką "górkę" i nie ma sposobu aby się tam dostała. Woda też nie pochodzi z tylnej wycieraczki ponieważ nie wożę praktycznie nikogo z tyłu... Tam jest wręcz staw! Byłem w ASO i po całodniowym pozostawieniu samochodu powiedzieli mi, że nie mają pojęcia co to może być, kazali mi dalej obserwować problem... Ale co mam obserwować jak cały czas mam tam wodę? W aucie śmierdzi zgnilizną, stęchlizną i inną padliną po prostu tragedia. W serwisie powiedzieli też, że znają przypadek z prawej strony bo to niby od klimatyzacji cieknie ale na mój nie znają wytłumaczenia... Spotkał się ktoś z Was z podobnym przypadkiem? Sprawdźcie u siebie, może jeszcze nie śmierdzi ale już stoi woda?

 

Pozdrawiam,

Bartek

 

 

niech ci zdemontuja fotele i wykładzine podłogowa i niech jada na myjnie i leja po samochodzie woda jesli nie pojawi sie wyciek niech sie przejada samochodem z właczona klimatyzacjia

 

wode mozesz mieć tylko z zewnatrz lub z klimatyzacji nie ma innej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pojawił się u mnie ten sam problem tej zimy... sporo wody pod siedzeniem kierowcy.. na pewno nie jest to wina wniesionego śniegu, mokrego obuwia.. Czy ktoś już zna przyczynę? Serwis chce samochód na 3 dni... wyjąć siedzenia, zerwać wykładzinę, wysuszyć wszystko... tylko nie mam na razie możliwości odstawić samochód na 3 dni, dopiero po Nowym Roku... Jeśli ktoś znalazł przyczynę i rozwiązanie proszę o podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...