Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napęd 4X4 Padł


Gość ARTURROS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ARTURROS

Witam !

 

Napęd 4X4 przestał działać. Jakieś pół roku temu, przestała się włączać lampka kontrolna od napędów, myślałem że żarówka się przepaliła czy kabelek gdzieś przerwał. Napędy włączały się bez problemów. Ostatnio po włączeniu 4X4 była zwłoka kilka sekund, po czym szarpnięcie. Myślałem że mrozy, wilgoć czy coś. Niestety pewnego dnia zostałem z tylnym napępem, czego bym nie robił. Włączałem, wyłączałem, do przodu, do tyłu, gaz, bezgaz :) koła w prawo, w lewo, po wertepach, do góry kołami... no może bez tego ostatniego. ale już wszystko robiłem z samochodem i wajchą co mi przyszło do głowy. Co się więc stało? jak to sprawdzić? jak naprawić? gdzie? i za ile ?

 

Pozdrawiam - Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

99% sprzęgiełko / sprzęgiełka. Wystarczy, że jedno padnie i przodu już nie masz. Weź auto na podnośnik, włącz przód i rusz a druga osoba niech obserwuje czy kręcą się półosie z przodu. Jak się kręcą a koła nie to padły w/w. Jestem po podobnej przeprawie i jedyne słuszne rozwiązanie to:

kup MANUALNE, nowe sprzęgiełka (np. firmy AVM)i po kłopocie. Nie pchaj się w używane sprzęgiełka automatyczne bo po pierwsze: używane sprzęgiełka już masz a po drugie automat predzej czy później i tak padnie (chyba, że nie będziesz jeździł w terenie). Co do kontrolki to nie akurat ona ma tutaj najmniejsze znaczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość gajowyPH

Witam, czy takie sprzęgiełka będą pasowały do mojego Tyrana, chodzi mi o ilość wypustów na wieloklinie, wiem że najprościej było by rozebrać i je policzyć ale nie bardzo mam jak i gdzie, z góry dzięki za odp. 2.7TD 1994.

http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=937468629

 

No i mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego podane jest że :

...Sprzęgi manualne piast umożliwiają łatwe rozpięcie napędu kół przednich zapewniając:

- mniejsze zużycie paliwa

- mniejszy hałas, tarcie, wibracje

- mniejsze zużycie przedniego wału i mostu...

Dlaczego przy automatach w/w są "większe"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

No i mam jeszcze jedno pytanie, dlaczego podane jest że :

...Sprzęgi manualne piast umożliwiają łatwe rozpięcie napędu kół przednich zapewniając:

- mniejsze zużycie paliwa

- mniejszy hałas, tarcie, wibracje

- mniejsze zużycie przedniego wału i mostu...

Dlaczego przy automatach w/w są "większe"??

 

Tu nie chodzi o porównanie manualne/automaty tylko ogólnie o sprzęgiełka. Sprzedawca po prostu bezmyślnie przepisał tekst reklamowy.

 

Witam, czy takie sprzęgiełka będą pasowały do mojego Tyrana, chodzi mi o ilość wypustów na wieloklinie, wiem że najprościej było by rozebrać i je policzyć ale nie bardzo mam jak i gdzie, z góry dzięki za odp. 2.7TD 1994.

http://www.motoallegro.pl/show_item.php?item=937468629

 

Po co liczyć. Pisze, że do Terrano II, jak porównasz sobie ze sprzęgiełkmi z innych sklepów (dobrych sklepów), to zauważysz, że wszędzie pisze 27 nacięć. Chyba, że wszyscy się mylą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...