Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Bluebird] WYMIANA AMORTYZATORÓW


Gość ronin46

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na tym forum, jestem posiadaczem bordowego nissana BlueBird z 88r. w papierach jest 81r. pierwsza rejestracja 91r. a silnik był diesla i wsadził poprzedni wlasciciel benzynke 2.0 Egi. To Tyle, przechodze do mojego problemu, otóż chciałem wymienic amortyzatory z tyłu w moim BB, jednak nie wiem jak wyciagnać wkład amortyzatorów z wachacza.. Prosze o pomoc bo nie wiem co go tam trzyma i nie moge sobie poradzic :( Myslalem nad wyciagnieciem amora razem z calym wachaczem i bebnem ale duzo roboty i trzeba linke recznego odpinac, rurke od hamulców i sporo srób wykrecic min. drazek stabilizatora wszystkie 3 wachacze itd...

 

Jeśli ktoś wie jak wyciagnać wkład amortyzatora z tego wachacza prosze o pomoc.

 

Oto zdjecia:

 

57114707.jpg

87833132.jpg

 

Takie coś znajduje sie za amortyzatorem:

 

33312567.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od góry są 3 śruby od łozyska amortyzatora i jedna duza na srodku trzymająca kielich.. A on mi na dole wyjść nie chce, te 3 śruby odkrecic to ja nie mam problemu. Ja mam problem z wyciagnieciem całego amortyzatora.. wkład to potem sobie wyciagne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się to musisz odkręcić i ściągnąć sprężynę a tam gdzie się kończy korpus a zaczyna tłok jest nakrętka trzeba ją wykręcić i wyciągasz wkład niestety ale samego amora nie wyciągniesz musisz rozkręcać wszystko na dole jest przykręcony na 4 śruby w bębnie tak że musisz rozkręcać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekaj, bo nie bardzo rozumiem. Odkrecam u góry 3 sruby i tą na srodku trzymajaca kielich caly ? przeciez mi to sie rozwali na samochodzie wszystko, po 2 nie ma tam miejsca zeby te sprezyny scisnac i nie wyciagne jej bo mi miejsca braknie :) opisz dokladnie ktore sruby rozkrecac i co wyciagnac bo sprezyna przeciez nie wyjdzie jak zrobie tak jak powiedziales, ja chcialbym caly amortyzator wymontować z tego wachacza chyba ze to jest zespolone i w tej obudowie w srodku idzie wklad. (dobrze zrozumialem ?)

 

tak sciagnalem beben i tam są 4 sruby, myslalem jednak ze jest jaki prostrzy sposob zeby wyciagnac ten wkład z tego calego wachacza (zwrotnicy) co trzyma beben, jednak trzeba to wszystko rozkrecac? bo chcialbym tez wymienic sprezyny glownie na tym mi zalezy i jak to zrobic w najprostrzy sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...