Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] brak mocy na zimnym silniku


Gość stan

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam od weekendu problem z moja Micrą. Otóż w czasie jazdy na trasie zapalila mi sie lampka check engine, żadnych zmian nie zauważyłem, dojechałem do domu. Pierwsze zdziwienie przy tankowaniu, spalił w trasie 9 litrów na 100km gdy normalnie w miescie pali 7. rano zdziwienie drugie na zimnym silniku prawie w ogóle mocy (tak naprawdę zimnym, -10 stopni). jak się nagrzał jeździ normalnie,wracając z pracy mimo że lampka ssania swiecila auto zachowywalo sie na moje oko normalnie, wyraźnie o mróz chodziło.

komputer wykazał Code PO171 Fuel System Lean B1 (uboga mieszanka??) moze to sonda lambda tylko dlaczego mam w takim razie taki problem tylko na mrozie?

 

pomocyyyyy :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale gdzie jest lampka ssania w K 12 ?

Silnik jaki masz to diesel ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niebieska lampka temperatury silnika

benzyniak

 

 

Ok, już wiem.

Sorry, że nie na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MESJASZ

Hej

Mam od weekendu problem z moja Micrą. Otóż w czasie jazdy na trasie zapalila mi sie lampka check engine, żadnych zmian nie zauważyłem, dojechałem do domu. Pierwsze zdziwienie przy tankowaniu, spalił w trasie 9 litrów na 100km gdy normalnie w miescie pali 7. rano zdziwienie drugie na zimnym silniku prawie w ogóle mocy (tak naprawdę zimnym, -10 stopni). jak się nagrzał jeździ normalnie,wracając z pracy mimo że lampka ssania swiecila auto zachowywalo sie na moje oko normalnie, wyraźnie o mróz chodziło.

komputer wykazał Code PO171 Fuel System Lean B1 (uboga mieszanka??) moze to sonda lambda tylko dlaczego mam w takim razie taki problem tylko na mrozie?

 

pomocyyyyy :)

 

pozdrawiam

 

 

ZA DUZO KOMBINUJESZ WYKASUJ BŁAD JAK SIE ZNOWU ZASWIECI TO JEDZ NA DIAGNOSTYKE NIECH CI POWIEDZA KTÓRA SONDA I WYMIEŃ WADLIWA SONDE I P0 SPRAWIE

 

NIE ROZTRZASAJ GÓWNA NA ATOMY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...