Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Swap 2.0D na 2.2 Di od Almery N16


Gość Piotrek007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek007

Witam

Niestety poczciwy dieselek w moim Sunnym odmówił posłuszeństwa. Wpadłem na pomysł wymiany silnika 2.2 Di od Almery, ewentualnie jakiś inny diesel powyżej 100KM Oczywiście wchodzi w grę przeróbka łap silnika, wymiana skrzyni, półosi, hebli, zawieszenia i co tam jeszcze potrzeba, i tu kilka pytań do fachowców :)

 

1 Czy nie porywam się z motyką na Słońce, czy to jest fizycznie możliwe (ilość miejsca pod maską)

2 Co z elektroniką, bo jak wiadomo w Sunnym elektronika jest na poziomie zaawansowania furmanki

 

Będę wdzięczny za porady, ewentualnie ostudźcie mój zapał:)

Pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andy_czarny

ja mysle ze moze byc ciezko troche bo to totalnie rozne silniki lepiej jesli juz chcesz swapowac to na cd20t i troche go zmodzic i bedzie juz to jezdzic pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek007

Co do tego Cd2.0t to będzie ładnie pasował? bo to praktycznie mój silnik tyle, że uturbiony. Skrzynia biegów się nada? i tam chyba jeszcze jakiś komputer siedzi prawda?

Edytowane przez Piotrek007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje,że CD20T będzie lepszym wyjściem.a potem lepsze turbo, fmic, program i 150 km pęka na delikatnym sofcie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sunnym miałeś pewnie CD20, a nie CD20E. Więc wymiana będzie obejmowała też elektronikę i osprzęt silnika - w tym alternator. Pod maskę wejdzie bo rozmiarowo silnik nie jest większy. W CD20T to komputer rządzi wieloma rzeczami. W CD20 np. gaz masz na linkę. W CD20T i CD20E już masz elektronikę i steruje tym komputer wraz z potencjometrem od wychylenia pedału gazu a to się czasami psuje i nie jest to tania impreza. Generalnie gra jest niewarta świeczki.

Jeśli chodzi o 2.2Di to ja bym nie wkładał silnika renault bo odkąd nissan jest francuski to nie zrobił nic dobrego. Jak chcesz mieć renault to kup sobie renault a nie nissana, a już na pewno nie łącz tego. Kup sobie CD20 używane, albo inny samochód. Taka moja rada.

Sam mam n15 CD20. Jeździ, świeci, hamuje i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci powiedział że 2.2Di jest renault? Nawet 2.2DCi nie jest renault tylko nissana. Silnik o oznaczeniu K9K 1.5DCi jest francuski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek007

2.2Di jest Nissana dlatego między innymi na niego padł wybór, dopiero dalej był Renault :( Ale macie rację gra niestety nie warta świeczki, czas pożegnać się z japońcem. Dzięki bardzo wszystkim za pomoc i rady. Pozdrawiam Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość sleepyhead

Taaak... N16 był francuzem... Ale po 03.2003.

Nie zupełnie po lifcie. Ja mam N16 z kwietnia 2002, jeszcze z przed liftu, i niektóre duperele jak np pompka spryskiwacza ma wybite logo Renault :(

Z tego co czytał to N16 była projektowana już w Europie, w Anglii. Dlatego mimo, że 2.2 Di to konstrukcja Nissana, jako osprzęt silnika użyto europejskich części, np: układ wtryskowy Boscha (to samo co w oplach, audi, bmw), turbina Garretta 15'tka chyba taka sama co w VW 1.9 TDI, hamulce TRW, itd...

Takie rozwiązanie ma sens bo auto zaprojektowane w Europie, produkowane w Europie i głównie na europejski rynek, a dostawcami podzespołów są europejscy producenci. Dlatego jakośc N16'tki nie jest specjalnie inna od europejskich aut, bo to w dużej części to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Temacik ucichł trochę widze :(

Ale wyczytałem w temacie ze jak mam silnik CD20E to tak jakby mam łatwiej. Mam N15 z 98' po FL i właśnie z tym silnikie. Jaki problem bym miał wstawic teraz do niego turbinę od P11?? Czy osiągnął bym tym te 15 koni więcej co było w P11 ?? I co z elektroniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...