Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dysze spryskiwaczy


Gość edo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pogoda jaka jest każdy widzi. Chlapa na drogach zmusza do często używania spryskiwaczy i ostatnio zaobserwowałem dziwną sprawę. Dysza spryskiwacza zlokalizowana od strony kierowcy, reaguje o ułamek sekundy później niż dysza od strony pasażera. Dzieje się tak tylko przy pierwszym „siku” po przerwie w używaniu. Drugi „sik” z obu dysz wylatuje już jednocześnie. Przy okazji wizyty w ASO poprosiłem aby zerknęli na spryskiwacze. Przy odbiorze powiedzieli, że przewody są ok. i nie widzą problemu. Dodali jeszcze, że same dysze nie podlegają gwarancji . Macie pomysł co się może dziać? Wydaje mi się, że wcześniej dysze startowały jednocześnie. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Nissan stosuje jeszcze takie rozwiązanie, ale w moim samochodzie (20 letnim) na przewodach od spryskiwaczy co jakiś czas są zamontowane takie baryłeczki, w środku których są membranki zapobiegające cofaniu się płynu. Jeśli płyn nie będzie cofał się z przewodów to będzie startował od razu.

 

Ewentualnie możesz zrobić lekki tuning i jak przypuszczam cofnięcie na przewodzie takiej membranki może spowodować przesunięcie w czasie takiego "psiku" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jetem pewien,ale jak rozbierałem podszybie to jest tam tylko trójnik(rozdzielacz)z zatopionym zaworkiem zwrotnym.Chyba w nim tkwi problem.

 

U mnie jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysza spryskiwacza zlokalizowana od strony kierowcy, reaguje o ułamek sekundy później niż dysza od strony pasażera.

 

 

Zależy jaki to ułamek sekundy, bo jeśli niewielki, to chyba nie duży problem;)?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jetem pewien,ale jak rozbierałem podszybie to jest tam tylko trójnik(rozdzielacz)z zatopionym zaworkiem zwrotnym.Chyba w nim tkwi problem.

U mnie jest to samo.

Może zadzwonić jeszcze raz do ASO i zapytać czy sprawdzili ten zawór?

 

Zależy jaki to ułamek sekundy, bo jeśli niewielki, to chyba nie duży problem;)?

 

Hmm :) Ten ułamek sekundy jest faktycznie niewielki, ale zauważalny czyli denerwujący.

Irytuje mnie to, że najpierw startuje wycieraczka, a potem następuje "sik". :)

Edytowane przez edo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zaworki są na allegro ,dosłownie pare złotych ,nie wiem czy się opłaca psucie nerwów z serwisem.Czas,utarczki itp.Jutro oblukam jka to wyglada od strony mechanicznej ,czy dużo roboty i odpiszę,bo widzę że temat sie buja w szybkim tempie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :) Ten ułamek sekundy jest faktycznie niewielki, ale zauważalny czyli denerwujący.

Irytuje mnie to, że najpierw startuje wycieraczka, a potem następuje "sik". :)

 

Trochę żartowałem. Ale jeśli najpierw startuje wycieraczka, to może być denerwujące. Ale i tak mamy dość dobrze. W wielu samochodach, nawet droższych, "sikanie" zaczyna się równo ze startem wycieraczki, a nie tak jak u nas - najpierw "sikanie", potem wycieraczki.

 

PS. A na kłopoty z "sikaniem", to takie leki reklamują przeróżne w tvrofl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem,Nissan zastosował trójnik z zaworkiem zwrotnym.Dostęp jest przez okienko w podszybiu(po otwarciu maski z lewej strony ażurowa zaślepka zastawiająca numer nadwozia)Zaraz za nim jest rozdzielacz,nie ma żadnego problemu z wymianą.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem,Nissan zastosował trójnik z zaworkiem zwrotnym.Dostęp jest przez okienko w podszybiu(po otwarciu maski z lewej strony ażurowa zaślepka zastawiająca numer nadwozia)Zaraz za nim jest rozdzielacz,nie ma żadnego problemu z wymianą.

 

Dzięki JACKO! W "łikend" tam zajrzę. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ktoś wie czy gdzieś prócz ASO (100 zł/ szt :D) można kupić dyszę spryskiwacza do Note? Ja swoją ukróciłem o ten dyngsik - końcóweczkę rozpraszającą gdy podczas lodowicy odkuwałem swój samochód :/

Może ktoś produkuje lub ma używany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba w używkach,na alledrogo.Myślę że nie powinni zedrzeć skóry jak serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graphia,wiele rzeczy nie ma na allegro,ale skoro wystawiają kupe części to wniosek nasuwa się sam ,że mogą mieć i to co Cię interesuje.wystarczy wybrać kilku sprzedających i podzwonić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...