Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

trzeszczenie tapicerki


piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem od kilku tygodni a dokładnie do czasów mrozów po ruszeniu samochodem słychać wyraźne trzeszczenie tapicerki do strony pasażera pod przednia szybą po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu ten problem ustępuje zastanawiam się czy pojechać z tym do ASO samochód ma dokładnie rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem od kilku tygodni a dokładnie do czasów mrozów po ruszeniu samochodem słychać wyraźne trzeszczenie tapicerki do strony pasażera pod przednia szybą po przejechaniu kilku kilometrów i rozgrzaniu ten problem ustępuje zastanawiam się czy pojechać z tym do ASO samochód ma dokładnie rok

 

Niestety ale ASO nic Ci z tym pewnie nie zrobi, tym bardziej że mrozy ustały i nie będziesz miał jak to zademonstrowac. Inną kwestią jest to, że aby ASO usłyszało cokolwiek nawet podczas mrozów to musiałbyś zostawić u nich notesa na całą mroźną noc. Czy gra jest warta świeczki? Jeżeli denerwuje Cię to bardzo to walcz, a jeżeli chcesz sam się uporać z problemem to pogadaj z JACKO, on jest mistrzem w zakresie rozbierania i wygłuszania notka :). Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Witam

Miałem dokładnie ten sam problem. Auto kupiłem w styczniu zeszłego roku i zaraz po wyjeździe z salonu (a były wtedy tęgie mrozy) usłyszałem trzeszczenie tapicerki pod szybą po stronie pasażera. Trochę się zdenerwowałem bo takie objawy to mogą występować w paroletnich autach ale nie w nówce! Miałem jechać do serwisu ale zrobiłem tak. Wziąłem WD-40 i popsikałem wszelkie miejsca styku tapicerki z innymi elementami. I jak ręką odjął. Wszelkie trzeszczenia, skrzypienia czy inne hałasy zniknęły. Do tej pory i tej zimy (a mrozy też były mocne) nie usłyszałem żadnego trzasku czy skrzypu tapicerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobu z WD-40 nie polecam!!!Tapicerka plastikowa ma to do siebie że przy uzyciu nawet dezodorantu do matowania może zejść zewnętrzna warstwa!!!Polecam do takich rzeczy środek beztłuszczowy,bezolejowy na bazie teflonu,w sprayu.Po spryskaniu połączeń plastikowych jakiś czas jest względnie cicho.Jeśli chodzi o trzeszczenie z prawej strony to zależy skąd dźwięk dobiega.Jeżeli od góry to jest to połączenie słupka z deską rozdzielczą.Jeżeli dobiega od spodu,to masz problem najprawdopodobniej ze źle dopasowanym kanałem nawiewu.Miałem to i zlikwidowałem,ale jest trochę gimnastyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...