Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Polerowanie dekla zaworów


Gość M.I.C.A
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak ma zrobioną pokrywę nasz kolega Pietrekp10. Zdjęcie jeszcze w czasie prac wykończeniowych i słabej jakości ale efekt na żywo super.

czym jechał? Autosolem czy jakas kostka?

 

Pastą polerską do lakieru i filcem na wiertarce (na wysokich obrotach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa rozne sposoby... ja np. wykorzystałem papier scierny.

Na poczatek mycie: rozpuszczalnik NITRO pędzelek i szmatka. Pozniej papierem 800 na mokro, zbieranie brudow zanieczyszczen i przebarwien. Nastepnie papier 1500 rowniez na mokro, zbieranie delikatnych rys po osiemsetce i koncowa obróbka. Nastepnie pasta polerska "Glasurit", lakiernicza do finalnego dopieszczenia i nablyszczenia. A na koniec cos zeby tego efektu szlak nie trafil po uplywie miesiaca lub dwoch... czyli lakier bezbarwny, nakladany pistoletem, dwie warstwy. pozostawic do wyschniecia, i zalozyc wraz z NOWĄ :P uszczelka ;) efekt satysfakcjonujacy, w pelni nawilzona skora i piling naskórka prawej reki :P:P aha no i pokrywa blyszczaca tez przy okazji.

 

aha tak na marginesie ma ktos zalatwic pokrywe kolektora wydechowego?? bo w Autolandzie wyslali mnie do serwisu... a tam pewnie beda chcieli kosmiczne pieniadze. tak jak ostatnio za termostat 200 zl :029: chyba ich pogielo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastą polerską do lakieru

Autosol duuuuzo lepszy do aluminum, ewentualnie w kostkach

 

[ Dodano: Nie 21 Wrz, 2008 01:55 ]

lakier bezbarwny

do aluminium polerowanego? po pierwsze primo stracisz połowe polerki, a po drugie odpadnie szybko, bo nie ma sie czego trzymac :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem czerwoną, xkarol ma niebieską w srebrne gwiazdeczki j, a ja mam czarną- ni cholery koni nie przybywa, ale jak wygląda... :D Tak przy okazji, co ta biedna pokrywa ma do tuningu optycznego? Jak sie spoirzy na nowe motorki, to my mamy zwykłą sieczkarnię, tylko one biegają dużo lepiej niż te odpicowane plastikiem nówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

papierkiem ściernym a następnie pastą AUTOSOL (Coobcio ja kiedys polecał) i polerowałem ręcznie, szmata w dłoń i do boju :D

 

lipass, a co chcesz u siebie coś takiego zrobić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipass, a co chcesz u siebie coś takiego zrobić ??

jestem ciekaw jak by wyszło jak byś pojechał filcem na wiertarce tę pokrywę :diabel2: kiedyś amatorsko bawiłem się w polerowanie takich pierdółek w swoim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
no ja to musialem najpierw klar zdjac, potem wzery pousuwac papirem wodnym

no to na pewno, chodzi mi o samą polerkę już :one:

 

najgorsze jest jak polerujesz felgę po całości, gdzie pod lakierem masz podkład - masakryczna robota :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipass, ja właśnie zastanawiam sie na polerowaniem alusków i super pięknie, wiem jak je ładnie wypolerować ale nie bardzo wiem ja je zakonserwować zęby aluminium nie utleniało się i nie czerniało. czy po paście autosol nie trzeba tego robić ?? a jeśli juz to jakiego klaru użyć ?? czy jest jakiś specjalny do felg czy może być zwykły uniwersalny ?? pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipass, ja właśnie zastanawiam sie na polerowaniem alusków i super pięknie, wiem jak je ładnie wypolerować ale nie bardzo wiem ja je zakonserwować zęby aluminium nie utleniało się i nie czerniało

nie zakonserwujesz tego - żeby polerowana felga ładnie wyglądała musisz o nią dbać bardziej niż o lakier w samochodzie ;-)

z klarem daj sobie spokój - stracisz połowe efektu a i tak od kamyczków zacznie odpadać i alu zacznie się utleniać...

 

moja rada taka - po jeździe w deszczu przetrzyj na sucho, raz w tygodniu jak myjesz samochód umyj wodą z Ludwikiem (tylko!), najlepiej raz na miesiąc delikatnie przejechać Autosolem - bez wnikania, na szmatce i po 10 minutach wszystkie felgi jak świeżo po polerce. Ewentualnie można zabezpieczyć na jakiś czas zwykłym woskiem do lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...