Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kradzież włamanie alarm zabezpieczenia


robi108
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na wstępie chciałem się pochwalić, że wreszcie po kilkumiesięcznych wypadach po ogłoszeniodawcach kupiłem wymarzone Terrano (a właściwie Forda Mavericka). Wersja długa, silnik 2.7 TD (1995), czyli taki jak chciałem. W końcu przestanę zadawać głupie pytania w wątku dla kupujących :)

 

Jako że autko było niedawno sprowadzone z jakiegoś landu, gdzie chyba nie mieli złodziei - nie ma żadnego zabezpieczenia prócz zestawu oryginalnych kluczyków :)

 

Czy ktoś miał może podobny dylemat w zabezpieczeniu Terrano?

 

Proszę o polecenie mi modelu jakiegoś sprawdzonego alarmu i ew. blokady skrzyni biegów.

 

z góry dziękuję.

Robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Raczej nie będzie to odpowiedź a raczej kolejne zapytanie. Temat ciekawy i bardzo na czasie, więc pomysł mam taki żeby (w sytuacjach gdzie potrzeba prawie 100% pewności) wyciągać główny przekaźnik zasilający sterowanie silnika i komputer "ECM relay" który znajduje się w komorze silnika. W instrukcji serwisowej jest ostrzeżenie, że mogą być generowane komunikaty błędu.

W związku z tym mam pytanie czy ktoś to próbował i czy nie było problemów?

Dotyczy Terrano 2 2.7 TDI z 2000 roku.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysztofs

Witam!

 

Proszę o polecenie mi modelu jakiegoś sprawdzonego alarmu i ew. blokady skrzyni biegów.

 

z góry dziękuję.

Robi

 

Alarm możesz sobie darować, chyba, że dostaniesz dzięki niemu jakąś zniżkę w ubezpieczeniu.

Montaż alarmu da Ci tylko dobre samopoczucie, efektu rzeczywistego w postaci ochrony raczej nie ma.

 

Każdy alarm nawet marny złodziej rozbraja lub ucisza w kilka sekund. Spowodowane jest to między innymi standartami montażu. Musiałbyć dopilnować by w serwisie zamontowali alarm w nietypowy sposób, ukryli syrenkę, kabelki, dodatkowe źródło zasilania itp. To już większe koszty.

 

Nawet jeśli tak zrobisz, to i tak nikt na alarm nie zwróci uwagi.

Kiedyś kumpel zaraz po kupnie autka miał taki przypadek: W środku miasta alarm zaczął wyć, więc kolega otworzył sobie samochód i szukał przycisku serwisowego, dość długo szukał...

W końcu otworzył maskę i na oczach ludzi wyrwał kabelki z syrenki. Myślisz, że ktoś się zainteresował ?

 

Nissanowski NATS (nie masz go) też nie zabezpiecza samochodu. W newsweeku (chyba) był kiedyś wywiad ze złodziejem, który upodobał sobie nissany - otwarcie samochodu, deaktywacja alarmu i podmiana komputera na własny to kilkanaście sekund. Gościu śmiał się z frajerów montujących sobie alarmy.

 

Blokada skrzyni odstraszy może marniejszych złodziejaszków, takich, którzy chcą się tylko przejechać, a i to nie jest pewne. Złodzieje znają każdy model blokady dostępny na rynku i potrafią go niszczyć bardzo szybko. Jak nie potrafi otworzyć to stosuje siłe razy gwałt i każda blokada puszcza.

 

Ponoć jedyny skuteczny sposób, to zrobić własne zabezpieczenie, jakieś odcięcie zapłonu, paliwa, pompy paliwa itp. z ukrytym wyłącznikiem. Złodziej nie ma czasu na szukanie takich wynalazków.

 

 

Generalnie, jak złodziej dostanie zlecenie na Twój model, to nie ma siły żebyś go ochronił, bo sposób zawsze się znajdzie. Na szczęście Terranki nie należą do często kradzionej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam poza kluczykami pastylke :)

 

ale metody jakie warto uzyc i koledzy stosuja w innych autach:

- zestaw z allegro z przekaznikiem rozlaczajacy zaplon (albo wykonanie samemu), oczywiscie montaz samodzielny zeby nikt nic nie wiedzial

- dna samochodu (male kulki z numerem)

- niezmazywalny uv mazak i popisanie auta w srodku i wszedzie gdzie sie da.

- zajechanie auta do takiego stanu zeby nikt nie chcial :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po co komu jakieś alarmy chyba ża kogoś to bawi zakładanie takich pierdoł i kolorowych żarówek ha ha ha

kolega ma racje zabezpieczenie błotem robi swoje :)

ja mam 3 terrano a z aktualnego to nawet kluczyka nie wyciągam ze stacyjki nie wspominając o działaniu jakich kolwiek zamków he he pilot od centralki w domu leży

terrano jest po to żeby bawiło a nie martwiło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D Dodatkowa elektronika = dodatkowy kłopot. Zalejesz wodą taki immobiliser i d*pa. Silnik stoi a jeszcze auto z opresji wyciagnac trzeba. Elektronika jest dobra w telewizorach a nie w samochodach. Druga sprawa to komu by się chciało kraść terrano?? Chyba tylko jakiemuś dewiantowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość scorpionpl

Mam pytanie odnośnie wkładek do zamków . Czy od terrano II pasują wkladki do I ?

 

Nikt nie próbował? To może ktoś wie gdzie kupić wkładki do I i po ile ?

Edytowane przez scorpionpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...