Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] Wymiana zamka w ASO


Gość symbiosis

Rekomendowane odpowiedzi

Gość symbiosis

Witam, orientuje się ktoś jaki może być koszt wymiany mechanizmu zamka: prawy - przód w ASO ?? czy jest jakaś różnica w samym mechanizmie między anglikiem a europejczykiem bo chyba są takie same, oraz czy wymagane są jakieś dodatkowe czynności typu kodowanie itp...skoro to tylko zamek pasażera.

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sztef99

osobiście do aso nie dzwoniłem , ale ktoś mi mówił że to kosztuje ok. 700zł.

 

używany zamek do p12 można kupić za ok. 100-150zł (np. allegro), wymiana to pewno ok. 50-100zł u dowolnego mechanika, albo samemu za darmo . mi to zajęło ok. godzinę, wprawnemu mechanikowi zajmie pewno nie więcej jak 20minut (wymieniałem tylny zamek).

ni wiem jak z przodu, ale z tyłu występują zamki 4-ro i 6-pinowe, więc przed zakupem dobrze by było wiedzieć jaki się ma.

oczywiście jest ryzyko, że używany też niebawem padnie.

zamki w p12 są made in france i są podobno elementem często psującym się :-)

 

jak sprawdzisz to napisz ile taka wymiana kosztuje w aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamel lewy przód (siłownik centralnego) + wymiana kosztuje 750 PLN brutto w ASO Polody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu przerabiałem temat. Z tego co pamiętam, to koszt ASO ok. 700-800 zeta. Ja kupiłem używany zamek razem z siłownikiem (integralnie połączone) na Allegro za bodajże 150 zł. Montaż u znajomego mechanika 50 zł. Dokładnie jak pisał sztef99, zamki w P12 są francuskie z centralnie naniesionym logo od Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...