Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Przestało działać podświetlanie zegarów i lampki kontrolne


Gość miro53

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam mały problem - może od początku - otwarłem samochód podwójnym kliknięciem kluczyka, wsiadłem jak człowiek do środka, przekręcam kluczyk w stacyjce i małe zaskoczenie nie zapaliły się kontrolki (zapaliła się tylko jedna od poduszek, ale po ok 7 sek zgasła), ponieważ trzeba było jakoś dojechać do domu przekręciłem dalej kluczyk silnik normalnie zapalił, włączyłem radio (radio gra) i w momencie gdy włączyłem światła duży wyświetlacz prawie całkiem przygasł, po wyłączeniu świateł świeci mocno. Nie działają też podświetlanie zegarów oraz elektroniczne liczniki a duży wyświetlacz pokazuje tylko funkcje radia innych nie pokazuje, światła i migacze lampki wewnętrzne oraz inne ustrojstwa działają normalnie. Czy to może być wina starego akumulatora, jutro zajrzę też w bezpieczniki, ale może trzeba gdzie indziej poszukać? Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał u siebie podobne objawy. Powinienem jeszcze dodać że jestem szczęśliwym posiadaczem tego samochodu (P12)od pięciu dni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem - może od początku - otwarłem samochód podwójnym kliknięciem kluczyka, wsiadłem jak człowiek do środka, przekręcam kluczyk w stacyjce i małe zaskoczenie nie zapaliły się kontrolki (zapaliła się tylko jedna od poduszek, ale po ok 7 sek zgasła), ponieważ trzeba było jakoś dojechać do domu przekręciłem dalej kluczyk silnik normalnie zapalił, włączyłem radio (radio gra) i w momencie gdy włączyłem światła duży wyświetlacz prawie całkiem przygasł, po wyłączeniu świateł świeci mocno. Nie działają też podświetlanie zegarów oraz elektroniczne liczniki a duży wyświetlacz pokazuje tylko funkcje radia innych nie pokazuje, światła i migacze lampki wewnętrzne oraz inne ustrojstwa działają normalnie. Czy to może być wina starego akumulatora, jutro zajrzę też w bezpieczniki, ale może trzeba gdzie indziej poszukać? Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał u siebie podobne objawy. Powinienem jeszcze dodać że jestem szczęśliwym posiadaczem tego samochodu (P12)od pięciu dni.

Pozdrawiam

Koniecznie sprawdź bezpieczniki. Też tak miałem 1 żarówka przepalajac się zrobiła takie zwarcie, że bezpiecznik sfajczył się. Dlatego Twój przypadek chyba zawiera się w takim zdarzeniu. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem - może od początku - otwarłem samochód podwójnym kliknięciem kluczyka, wsiadłem jak człowiek do środka, przekręcam kluczyk w stacyjce i małe zaskoczenie nie zapaliły się kontrolki (zapaliła się tylko jedna od poduszek, ale po ok 7 sek zgasła), ponieważ trzeba było jakoś dojechać do domu przekręciłem dalej kluczyk silnik normalnie zapalił, włączyłem radio (radio gra) i w momencie gdy włączyłem światła duży wyświetlacz prawie całkiem przygasł, po wyłączeniu świateł świeci mocno. Nie działają też podświetlanie zegarów oraz elektroniczne liczniki a duży wyświetlacz pokazuje tylko funkcje radia innych nie pokazuje, światła i migacze lampki wewnętrzne oraz inne ustrojstwa działają normalnie. Czy to może być wina starego akumulatora, jutro zajrzę też w bezpieczniki, ale może trzeba gdzie indziej poszukać? Bardzo proszę o pomoc jeśli ktoś miał u siebie podobne objawy. Powinienem jeszcze dodać że jestem szczęśliwym posiadaczem tego samochodu (P12)od pięciu dni.

Pozdrawiam

 

wprawdzie mam P11, ale może to coś podobnego; ostatnio też przestało mi świecić podświetlenie zegarów, światła pozycyjne i podświetlenie tablicy rejestracyjnej; okazało się, że był przepalony bezpiecznik, ale kiedy włożyłem nowy, od razu się spalił; winne było zwarcie przewodów w wiązce kabli, które są poprowadzone przy klapie bagażnika (niestety w P11 rozwiązanie jest moim zdanie kiepskie, gdyż wiązka ta przy każdym otwarciu/zamknięciu bagażnika jest mocno zginana, po jakimś czasie się przeciera i dochodzi do zwarcia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...