Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z przyspieszaniem


Gość art2850

Rekomendowane odpowiedzi

Gość art2850

witam

mój X od jakiegoś czasu ma takie objawy: przy przyśpieszaniu zaczyna go mulić, kiedyś po osiągnięciu 2500 obr. odczuwalne było włączenie turbiny, samochód wyrywał, teraz albo nic nie czuć albo załącza się jakby skokami, czasami obroty na biegach III i IV nie chcą nawet dojść do 3500-4000. Wydaje mi się że może to być winą przepływomierza, na moim są numery: 226805M301 AEED001 A36000 A72. Wśród kilku na allegro nie mogę znaleźć takiego samego (mimo opisów że pasują do takiego samego silnika), czy możliwe jest zastosowanie jakiś zamienników? a może ktoś ma inny pomysł, że to nie przepływomierz?

dodam, że komputer nic nie wykazał, tzn. przepł. , egr, itp wszystko działa. filtr paliwa wymieniony na org., powietrza Knecht też nowy i dalej ręce opadają.

proszę o dobre rady

art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

mam ten sam problem co kolega art2850, mój 114KM X-trail przyspiesza skokami- bez jakiejkolwiek reguły. Gdy się "wyłącza" silnik zaczyna wtedy cieszej pracować- nie słychać go wcale.

Gdy odzyskuje moc słychać wraźnie prace diesla. Dzieje się to głównie na 5 i 6biegu. Odnośnik dodany prze Pana Umberto opisuje głównie kwestie silnika z 136KM gdy brakuje mocy cały czas... Czy ktoś rozwiązał

ten problem? Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...