Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nierówno ścierające się tarcze hamulcowe


Gość heckler

Rekomendowane odpowiedzi

Gość heckler

Ostatnio podczas jazdy zaobserwowałem jakiś szum dobiegający z tyłu auta.Wysiadłem, obejrzałem i stwierdziłem że na tylnich tarczach hamulcowych zaczynają się nierówne wytarcia.Tak jakby klocek nie dokładnie i nie całą swoją powierzchnią dociskał do tarczy.Teraz tarcze wyglądają paskudnie!!Raz pasek rdzy,raz ładna stalowa powierzchnia.Trochę mi szkoda tarcz.Jak myślicie co mogło być przyczyną?Jeszcze 2 tygodnie temu będąc na przeglądzie wszystko było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MESJASZ

Ostatnio podczas jazdy zaobserwowałem jakiś szum dobiegający z tyłu auta.Wysiadłem, obejrzałem i stwierdziłem że na tylnich tarczach hamulcowych zaczynają się nierówne wytarcia.Tak jakby klocek nie dokładnie i nie całą swoją powierzchnią dociskał do tarczy.Teraz tarcze wyglądają paskudnie!!Raz pasek rdzy,raz ładna stalowa powierzchnia.Trochę mi szkoda tarcz.Jak myślicie co mogło być przyczyną?Jeszcze 2 tygodnie temu będąc na przeglądzie wszystko było ok.

 

 

pył z klocków hamulcowych i woda skejły zacisk i stad moze być to nierówne zuzycie rozbiez hamulce wyczysc albo przszlifuj tarcze hamulcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heckler

Oby to była tego przyczyna,jutro to rozbiorę.Najgorsze jest to że 2 tygodnie temu skończyła się gwarancja!!!Boje się co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój ;) Skoro mówisz, że wszystko zaczęło się 2 tyg temu, to ja też uważam, że coś się dostało pomiędzy klocek a tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie bój ;) Skoro mówisz, że wszystko zaczęło się 2 tyg temu, to ja też uważam, że coś się dostało pomiędzy klocek a tarczę.

 

co do gwarancji to nic nie straciles - i tak by nic w temacie nie zrobili. Gwarancja nie obejmuje tarcz ani klocków. U mnie przy 20.000 km byla wymiana obu tarcz i klockow i pomimo ewidentnej wady materialu musialem za to zaplacic bo gwarancja tego nie obejmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

co do gwarancji to nic nie straciles - i tak by nic w temacie nie zrobili. Gwarancja nie obejmuje tarcz ani klocków. U mnie przy 20.000 km byla wymiana obu tarcz i klockow i pomimo ewidentnej wady materialu musialem za to zaplacic bo gwarancja tego nie obejmuje.

 

Witam

Ja miałem identyczny przypadek wymiany obu tarcz i klocków hamulcowych - w salonie nissana stwierdzili że przyczyną jest jazda samochodem po wodzie.

Też miałem przejechane 20.000 km. Byłem świeżo po przeglądzie i po dolaniu płynu hamulcowego.

Jestem ciekawy ile jeszcze takich przypadków błędnych tarcz występuje.

Jeśli ktoś miał jeszcze taki problem proszę o kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o zadne wadliwe tarcze. Ten problem jest znany od dawna i wystepuje kiedy np po gwaltownym hamowaniu wjedziemy w kaluze. Tarcza sie miejscowo hartuje, przez co pojawiaja sie naprezenia i dochodzi do zwichrowania tarczy (nie wiem jak to dokladnie fachowcy nazywaja). Jedyne rozwiazanie to przetoczyc tarcze zeby sie wyrownala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...