Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Strasznie kopie !!


Gość MarioemP10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MarioemP10

Witam.Taki mały denerwujący problem iż jak zgaszę auto i wysiadam łapie za klamkę i strasznie ropie tak jakby się naelektryzował,zaczęło się niedawno. Wiecie może jak na to zaradzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to sie ma do klamki z twożywa. U mnie kopało dotknięcie karoseri po wyłączeniu silnika. Jako winna została zlokalizowana pęknieta klema minusowa na aku, po wymianie autko przestało kopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prałem primerke w Lenorze ale nic nie dało a tak poważnie to właśnie myślałem o pasku ale nie byłem pewien,spróbuje zobaczę czy coś da.

 

Na forum kiedyś było.. Kończysz jazdę, wył. silnik, otwierasz drzwi, lewa (bądź prawa - jak kto woli..) noga na glebę a następnie łapiesz za jakiś metal w aucie (np. drzwi) i wychodzisz bez kopania. Sprawdzane na własnej skórze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek to wielki mit, gdyby dawal efekty to by seryjnie montowano takie cudo. Dodatkowo totalnie wiesniacko wyglada :huh:

A u mnie autko kopało zarówno przy wsiadaniu po nocnym postoju jak i przy wysiadaniu i wlasnie wymiana klemy pomogla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dobrze główne przewody od akumulatora - połączenia, także przy rozruszniku i alternatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IREK999

czy kogoś kopneło 12 v takie jest napięcie w aucie złap za akumulator plus i minus kopnie cię? no nie , niektóre autka ładują sie elektrostatycznie nieważne czy to klamka czy szyba i tak kopnie jak niektóre materiały typowy przykład to tak jak sweter ściągasz i następuje wyładowanie kup dobry pasek i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość B_E_R_E_K

Powiem sczerze dziwne bo ja mam juz 2 primere i mnie nie kopie. Sunny tez nigdy mnie nie kopnal. A może dlatego ze lepiej o nią dbam :P :P a powaznie mowiac to moze zalezec od tego w co jestes ubrany. a noga na ziemii hmm... nic to nieda poniewaz podeszwa obuwia jest z gumy i nieuziemi naszego ciala, chyba ze ktos smiga jak cejrowski na boso badz w przemoczonym obuwiu to wtedy tak. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MarioemP10

Recz jest taka że nie kopał i zaczoł jakieś dwa tygodnie temu.Sprawdzę jak kolega muwi klemi i kable.Nie jest to porażenie prądem ale jest wkurzające a zwłaszcza moje żonie przeszkadza.Z góry dzięki.

 

Kolega miał racje bo jak znów przymrozek złapał to przestało kopać,gdzieś na kablach jest coś nie tak.Jak wiadomo zimno kurczy przewody i jest ok a jak tylko s słoneczko trochę przygrzeje coś nie łączy tak jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kopanie to polega na tym że to nie auto się elektryzuje tylko człowiek w aucie. Zależne to jest od pogody (w słoneczne dni bardziej kopie) i od ubrań. W LENORZE to trzeba swoje ubrania wypłukać. Ja zaradzam temu zjawisku w ten sposób : otwieram drzwi,łapię lewą ręką za metalową krawędź drzwi i cały czas trzymając wysiadam. Podejrzewam że podczas wysiadania pocieramy ubraniem o tapicerkę auta i właśnie wtedy wytwarza się ładunek elektrostatyczny który tylko czeka aby nas sprowokować do soczystego epitetu :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat sprzed ponad roku, ponieważ ponownie mnie "kopnęło" przy wysiadaniu z auta ... To nie auto nas kopie, ale to nasze ubranie elektryzuje się np. od tapicerki. Problem nie występuje w zimie i w czasie deszczu, gdy jest duża wilgotność. Wystarczy "nieodpowiednie" ubranie, słoneczny dzień i np. wysiadając z auta gdy zamykamy drzwi dotykając nadwozia następuje przeskok nagromadzonego ładunku miedzy nami a karoserią samochodu, wystarczy też wysiąść z auta, nie zamykając drzwi i spróbować otworzyć metalową bramę, również nas "kopnie". Jest to o tyle nieprzyjemne, że taki przeskok ładunku jest punktowy i odczuwamy to jak ukłucie igły w palec reki, który pierwszy dotyka do metalu. Wystarczy przy wysiadaniu do momentu postawienia nogi na ziemi i wyjścia z auta trzymać za metalową ramkę drzwi, efekt wyładowania nastąpi, ale my go nie poczujemy. Powierzchnia dłoni trzymająca ramkę drzwi i stopa dotykająca ziemi jest dużą płaszczyzną i rozładowanie ładunku jest nieodczuwalne. Raczej nie ma sensu stosować pasków itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie mowisz o golej stopie? bo przez buty raczej nic z tego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...