Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana oleju przy 150 tys


robert1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej. zblza mi sie wymiana oleju teraz. do tej pory lalem 0w40. jaki olej wg serwisowki wlewac przy takim przebiegu. zjechac na 5w40? dziekuje.

przez 10k spadlo mi na bagnecie z 1 cm wiec oleju nie bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniać, lać.

 

dopiero jak zacznie brać to wtedy zmieniać na gestszy?

to pytanie dlaczego niektorzy z forum leja 10w40? przedmuchy, wiekszy przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak by Ci odpowiedzieć najprościej - dopóki nie bierze nie trzeba zagęszczać oleju. Lepsza praca silnika, mniejsze opory, spalanie, lepsze własności smarne oleju, dłuższe przebiegi, mniejsze zużycie silnika, łatwiejszy rozruch. Nawet jak trochę bierze, może się zdarzyć przy dłuższych podróżach to nic nieszkodzi. Przy 6 garach od razu będzie widać, kiedy coś się dzieje.

W książce samochodu polecane są różne oleje w zależności od kraju. zawsze pełny syntetyk będzie lepszy od olejów mineralnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupiłem niedawno maxime z niemiec wraz z ks. serwisowa i tam ladny jest cał czas olej 10w40 . Samochód był w serwisoany w sieci nissana. Obecny przebieg 140 000 . Czyżby serwisaci zrobili bład lejac pólsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niedawno maxime z niemiec wraz z ks. serwisowa i tam ladny jest cał czas olej 10w40 . Samochód był w serwisoany w sieci nissana. Obecny przebieg 140 000 . Czyżby serwisaci zrobili bład lejac pólsyntetyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na 6-cio cylindrowy silnik można lać półsyntetyk (łatwiejszy przepływ), który jest gęstszy. Jednak smarowanie syntetykiem jest skuteczniejsze i jak wyżej napisano. No i pamiętajcie rozruch zimą o wiele łatwiejszy. Miałem przypadek, że od mojej Maxi odpalano - miałem syntetyk przy -28.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze pełny syntetyk będzie lepszy od olejów mineralnych.

 

SYNTETYK jest najlepszy, niema lepszego oleju.

 

JA odebrałem Maximę i miała mineralny, przed odbiorem kazałem zalać taki sam, następnie 2 x półsyntetyk i już teraz tylko full syntetyk Castrol TWS 10W60, silnik cichszy się zrobił i jakoś lepiej na obroty wchodzi więc polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA odebrałem Maximę i miała mineralny, przed odbiorem kazałem zalać taki sam, następnie 2 x półsyntetyk i już teraz tylko full syntetyk Castrol TWS 10W60, silnik cichszy się zrobił i jakoś lepiej na obroty wchodzi więc polecam.

 

 

 

10W60 to olej syntetyczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...