Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Koła do Tinki


Gość tomecki34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomecki34

Proszę o podanie rozmiarów kół.Jaki powinien być roztaw śrub i otwór środkowy.Jakie najlepiej kupić felgi aluminiowe i opony, żeby nie przekłamywać wskazań licznika.Jaka powinna być dojazdówka.Poproszę o propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x114,5

srednica centrowania (chyba 66mm)

ET nie znam

 

opony 195x65R15" lub 205x55R16" (zalezy od felgi)

nie zaleca sie zakladania opony 185x65R15 (mimo ze fabryka dopuszcza) z uwagi na duzą róznice obwodu kola od standardu i co za tym idzie nieprawidlowe wskazania zegarów

Edytowane przez Tolo74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5x114,5

srednica centrowania (chyba 66mm)

ET nie znam

 

opony 195x65R15" lub 205x55R16" (zalezy od felgi)

nie zaleca sie zakladania opony 185x65R15 (mimo ze fabryka dopuszcza) z uwagi na duzą róznice obwodu kola od standardu i co za tym idzie nieprawidlowe wskazania zegarów

Chwilunia ?! Czegoś tu nie łapię.

Jeżeli dobrze pamietam/kojarzę parametry opon to, 195x65R15 i 185x65R15 (o ile nie będzie róznicy w felgach) będą miały ten sam obwód, a różnica będzie jedynie w szerokości?!? Chyba bedę musiał odświeżyć sobie pamięć, bo chodzi za mną przeświadczenie, że w instrukcji producent wskazuje do użytku właśnie 185x65R15, i na takich od poprzedniego własciciela kupiłem swój traktorek (do letnich dołozył mi komplet takich samych zimówek). A tenże poprzedni właściciel, wątpię aby bawił się w kombinacje z oponami - na jakich wyjechał z salonu na takich pomykał.

Oj widze, ze musze zajrzeć w instrukcję. ;)

A co do przekłamań na zegarach, to porównując z GPS'em miałem róznicę wskazania +6-7km/h, i to byłoby chyba OK, bo jak swego czasu gdzieś czytałem, producenci aut celowo ustawiają prędkościomierze na zawyżanie wskazań prędkości tak ok +5km/h. Nie wiem jak duże róznice we wskazaniach prędkości i przejechanej odległości byłyby między obwodami: 185x65R15 a 185x55R15 (o ile takie opony istnieją?!?), natomiast w układzie 195x65R15 a 185x65R15, chyba róznicy w obwodzie nie powinno być!?

Edytowane przez roobalek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją jak sprowadziłem z niemiec to była na oponach 225/55 i felgach R16 GIACUZZO. Felgi zostawiłem bo były fajnie tak jakby chromowane ale kutas mi umył je na myjni jakims kwasem i pozłaził chrom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

Między 185 i 195 nie ma różnicy w obwodzie.Są takie same tylko różnią się szerokością.

185x65R15 i 195x65R15 i 205x55R16 mają te same obwody,więc liczniki powinny wskazywać to samo.

Ja śmigałem teraz na 195x65x15 i było dobrze.Właśnie kupiłem alu 16 z oponami 205x55 i jest gitara w porównaniu z felami i kołpakami nissana dzień do nocy.Brzydkie są kołpaki nissana fe,fe...

Tak nawiasem zostały mi prawie nówki 15 dębica passio2 do sprzedania z września zeszłego roku może 1500-2000 km na nich zrobiłem.Rozmiar 195x65. allegro - nr.aukcji: 952764509

 

Dowiedziałem się wszystkiego:

-roztaw śrub: 114,3

-felgi: R15 6"J 185x65 lub 195x65

R16 6,5"J 205x55

-offset: R15 - ET40 stalowe

R16 - ET45 alu

-otwór centrujący 66,1 mmpost-31686-1268301443,699_thumb.jpg

Edytowane przez tomecki34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

opona 195x65R15 oraz 185x65R15 posiadaja inny obwód a o tym stanowi profil 65 (65%) ich szerokosci, tak wiec jezeli szerokosc opony jest inna to i ich wysokoc (profil) opony jest inny a co za tym idzie obwód.

Sprawdze sobie na www.opony.pl lu innych serwisach gdzie je proponuja.

 

Dlatego np opona o szerokosci 205 nie moze miec profilu 65, tylko 55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

opona 195x65R15 oraz 185x65R15 posiadaja inny obwód a o tym stanowi profil 65 (65%) ich szerokosci, tak wiec jezeli szerokosc opony jest inna to i ich wysokoc (profil) opony jest inny a co za tym idzie obwód.

Sprawdze sobie na www.opony.pl lu innych serwisach gdzie je proponuja.

 

Dlatego np opona o szerokosci 205 nie moze miec profilu 65, tylko 55.

Dzięki oświeciłeś mnie.Źle odczytywałem profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem oryginalne kólka od Maximy troszkę za duże przeliczając wg. wzoru ale za to GPS pokrywa się niemal idealnie. Rozmiar to 215/55 R16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginalne kólka od Maximy troszkę za duże przeliczając wg. wzoru ale za to GPS pokrywa się niemal idealnie. Rozmiar to 215/55 R16.

Producent zaleca 205x55 R16.Ciekawe jak będzie pokazywał licznik?Czekamy na info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca 205x55 R16.Ciekawe jak będzie pokazywał licznik?Czekamy na info.

To też napisałem, że kupiłem troszkę za duże a licznik w samochodzie pokrywa się z GPS z dokładnością do 2km/h. Ten sezon jeszcze przelatam ale w przyszłym będę musiał kupić opony i założę zg. z zaleceniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomecki34

:D

To też napisałem, że kupiłem troszkę za duże a licznik w samochodzie pokrywa się z GPS z dokładnością do 2km/h. Ten sezon jeszcze przelatam ale w przyszłym będę musiał kupić opony i założę zg. z zaleceniami.

 

 

W rozpisce sprawdziłem twój rozmiar i jest on dopuszczalny.Jest tam napisane że średnica nie może ("powinna") się różnić więcej niż 2% od zalecanego rozmiaru. Średnica 205x55 to 631,9 mm. a 215x55 to 642,9 mm. czyli różnica 11 mm. to wychodzi 1,7 % czyli wedle przelicznika szafa gra mieści się w normie.

Edytowane przez tomecki34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...