Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kasowanie inspekcji(serwisu) D40


Gość mariano27irl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdaje się że wystarczy przytrzymać wciśnięte pokrętełko i się skasuje. Zerknij do Service Manual tam jest opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie potrzeba nic podpinać. Widziałem jak gość mi to kasowal w serwisie. Wlasnie cos przytrzymał i przekręcil chyba zapłon - zrobil to na tyle szybko że nie zauważyłem dokładnie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręć zapłon i zanim zgaśnie przebieg do następnej inspekcji (masz na to jakieś 3 sec.) wciśnij prawe pokrętło na liczniku i przytrzymaj aż zapali się 30000km. Wtedy możesz nim kręcić i ustawić wartość jaką chcesz do nast. inspekcji.

Ważne aby wcisnąć i trzymać wciśnięte zanim przebieg do końca inspekcji przeskoczy na ogólny licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Potwierdzam dziala i nie ma problemu ;) a robie teraz przeglad po 90 000 w Norauto i oni powiedzieli ze nie skasuja mi tej informacji.

 

Dzieki za info pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dzień dobry Wszystkim.

 

Przepraszam za odgrzebanie tematu, ale niestety o kasowaniu inspekcji w  3.0 V6 dCi V9X forum i net milczy.

 

W tej wersji są liczniki „fine vison” i nic nie działa, co dotyczy D40 z silnikiem 2,5.

 

Zna ktoś metodę na to ustrojstwo.

 

Niby można jechać do serwisu. Ale powiem tak, serwisowałem autko 3 lata w ASO. W dwóch różnych. Po trzech latach przy przebiegu 96 k postanowiłem sam wymienić olej co uczyniłem. Olej wymieniony z filtrem. Oglądam filierek wyciągnięty z autka. Szok -  tam data wskazująca  na pierwszy montaż. Cztery serwisy w Aso i nawet filtra nie wymienili. Nissan może jeszcze kiedyś będzie ale na pewno nie ASO.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam z pierwszym pytaniem po rejestracji na forum - pozdrawiam Wszystkich ;-)

 

w sumie prawie identyczna sytuacja po gwarancji zrobiłem przegląd na zaprzyjaźnionej stacji (nie autoryzowana) i nie można skasować ani ustawić nowego przebiegu do następnego przeglądu -

 

- identyczna wersja zegarów jak na YT ,

ale niestety nic nie działa .

 

Mam podejrzenie że po przekroczeniu kilometrów na poprzednim ustawieniu (o około 500km) teraz trzeba jakoś inaczej to draństwo skasować - z podłączenia kompa u kolegi nic nie wynikło - oczywiście w serwisie Nissana gdzie były wcześniej serwisowany powiedzieli w miarę grzecznie żebym spadał - czy ktoś może mi pomóc - strasznie nie lubie jak mi coś miga ;-) (w tym wypadku klucz na wyświetlaczu)

 

Podobno w Mercedesach jest tak że po przekroczeniu km serwisówki trzeba się zagłębić z kompem gdzieś tam - czy zostaje tylko serwis fabryczny ? i traktowanie jakbym popełnił przestępstwo ? w książce przeglądów jest wbity przegląd, ale Nissan to chyba traktuje jak czerwona płachta na byka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dobra, trochę to potrwało i uśmiałem się z miejsca w którym to znalazłem:)

 

Dla wszystkich posiadaczy 3.0 dci V9X :

 

- Włączamy zapłon;

- W ciągu trzech sekund wciskamy jednocześnie przyciski obok wyświetlacza przebiegu oraz drugi przy wyświetlaczu temperatury; 

- Trzymamy wciśnięte min 5 sekund;

- Po 5 sekundach najpierw gaśnie kluczyk i przebieg do serwisu po czym pojawia się 20000km

- Puszczamy obydwa przyciski

- Wyłączamy zapłon

 

I po sprawie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...