Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Problem z check engine i kodami błędów


Gość MasterPG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MasterPG

Witam wszystkich,

 

Zwracam się z wielką prośbą o pomoc w następującym problemie. Posiadam od niedawna Almerę N15 1.4 z 1995 roku. Coś w niej było majstrowane gdyż aparat zapłonowy mam od nowszego typu silnika (kostka 7pinowa). Jakiś czas temu podczas uruchamiania zaczęła migać kontrolka check engine i auta nie można było odpalić. Czasami uda się to na jakieś 5 sek po czym autko gaśnie. Nie chcę nic sugerować ale gdzieś tam usłyszałem, że jest to problem z immobilizerem. Aparat zapłonowy mam wymieniony na inny. Za pomocą spinacza biurowego metodą na zworkę odczytałem kody błędów : 21045046 czyli rozumiem, że są to dwa błędy nadane jeden po drugim. Przekopałem pół sieci w poszukiwaniu opisów jednak bezskutecznie. Naprawdę nie wiem co mam począć z moją klamerką... Jest to moja druga N15tka, posiadam wszystkie części, elektronikę od poprzedniej rok młodszej bo z 96. Czy może da się coś przełożyć by rozwiązać problem ?

 

Proszę Was bardzo o pomoc i wskazówki.

 

Pozdrawiam,

MasterPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba coś źle odczytałeś.z tego co wiem kody zaczynają się od 11 do 55. biorąc pod uwagę pierwszy kod 21 to jest brak sygnału zapłonu.jak podasz maila to ci wyśle listę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość MasterPG

chyba coś źle odczytałeś.z tego co wiem kody zaczynają się od 11 do 55. biorąc pod uwagę pierwszy kod 21 to jest brak sygnału zapłonu.jak podasz maila to ci wyśle listę.

 

Dzięki za info,

Przyznam, że kody o których napisałeś znalazłem a odczyt robiłem dokładnie 3 razy w dwóch podejściach...

z tego by wynikało, że są aż 4 błędy ... pozostałych na mojej nie znalazłem.

Sam nie wiem co o tym teraz myśleć :| jak by co to mój mail: master@webver.net

 

Mam nadzieję, że ktoś jeszcze wniesie coś do sprawy :rolleyes: ,

 

Z góry dzięki.

 

Naprawdę nikt z Was nie jest w stanie nic pomóc ? :(

 

Nie uwierzę, że nikt z was nie miał choćby podobnego problemu i że nikt nie jest w stanie pomóc.

 

Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

 

P.G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci wyszły 4 błedy? Jeśli dobrze odczytałeś, i ten zapis 21045046 jest poprawny, to ja bym tu widział 3 błędy tj. 21, 45, 46, tylko jak dobrze pomnę, gdy zajrzałem na listy kodów błyskowych, to chyba nie dojrzałem kodów 45, 46 - no to nadal byłaby zagwozdka, a że mam młodsze auto i OBD2, i kody błyskowe są mi nieco obce, to może nie będę "tworzył", tylko niech się wypowie ktos kto ma lepiej temat opanowany.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...