Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wskazania licznika


Gość mafio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Nissana Terrano z 2001 roku. Zauważyłem, że prędkościomierz pokazuje prędkość o około 20 - 30 km większą niż powinien. Po rozkręceniu licznika zauważyłem że układ o symbolu L4938ND jest mocno zgrzany (przebarwienie na płytce na żółto). Czy to może być przyczyną złego wskazywania licznika a jeżeli tak to gdzie coś takiego mogę zakupić?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem w zasadzie w każdym samochodzie jakim jechałem i korzystałem z nawigacji, że przy prędkości ok 80-90 km/h wszystkie liczniki pokazują ok. 10 km/h więcej od prędkości wskazanej przez nawigację. Zdaje się, że różnica ta była większa lub mniejsza w zależności od tego jaką prędkością się poruszałem - większa przy wyższych prędkościach a mniejsza przy niższych. Może Twój licznik wcale nie wymaga interwencji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pokazuje więcej gdyż w momencie ruszenia wskazówka wskakuje na około 20 km/h a poruszam się może z prędkością 5 km/h. Jadąc 50 km/h pokazuje około 70-80 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pokazuje więcej gdyż w momencie ruszenia wskazówka wskakuje na około 20 km/h a poruszam się może z prędkością 5 km/h. Jadąc 50 km/h pokazuje około 70-80 km/h.

 

1. Przy ruszaniu to nie masz co patrzeć bo błąd wskazania jest gigantyczny (z zasady działania miernika).

2. Każdy licznik musi kłamać w górę. Przepisy tego wymagają. Im większa prędkość tym większy błąd (bo przepisy w % to określają).

3. Mam nadzieję, że korzystasz z wiarygodnego pomiaru prędkości a nie przydrożnego radaru z wyświetlaczem.

 

No a odpowiadając na Twoje pytanie:

Scalak o który pytasz działa, nie da się go przegrzać (ma zabezpieczenie).

Za błąd odpowiadają elementy dookoła scalaka. Które i jak naprawić to będzie wiedział jakiś elektronik jak weźmie to na warsztat.

Ale zanim bym się wziął za licznik to warto sprawdzić czy czujnik prędkości podaje prawidłową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jeszcze chyba ważny jest rozmiar opon na jakim był skalowany prędkościomierz, wystarczy zmiana w górę czy w dół i już jest inne wskazanie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...