Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] Remont silnika SR20DE pomocy


Gość kamil_lygas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil_lygas

Witam

Pierwszy post na forum i niestety z najgorszym co się tylko może przydarzyć.

Szukam silnika do mojej sarenki stary motor odmówił posłuszeństwa obdzwoniłem chyba wszystkie szroty itd w okolicy i nic zawsze jedna odpowiedz ze ciężki temat.

 

I tu narodził się pomysł przełożenia silnika z primery który jest łatwo dostępny. Znalazłem inf na forum ze silniki różnią się.

 

1. Pytanie czym się różnią?? ( sporządzenia listy różnic pomiędzy 2 silnikami)

2. Jakie modyfikacje trzeba wykonać?? (zaznaczam ze posiadam warsztat i tu problemu najmniejszego nie będzie)

3. Chyba ze ktoś poda na namiary silnika za rozsądne pieniądze.

Oczywiście silnik 2.0l 16v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że masz warsztat jest to ciężkie do wykonania i nieopłacalne. Przede wszystkim mocowanie silnika i osprzętu do niego. Poszukaj lepiej innego. A co z nim się stało?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pierwszy post na forum i niestety z najgorszym co się tylko może przydarzyć.

Szukam silnika do mojej sarenki stary motor odmówił posłuszeństwa obdzwoniłem chyba wszystkie szroty itd w okolicy i nic zawsze jedna odpowiedz ze ciężki temat.

 

I tu narodził się pomysł przełożenia silnika z primery który jest łatwo dostępny. Znalazłem inf na forum ze silniki różnią się.

 

1. Pytanie czym się różnią?? ( sporządzenia listy różnic pomiędzy 2 silnikami)

2. Jakie modyfikacje trzeba wykonać?? (zaznaczam ze posiadam warsztat i tu problemu najmniejszego nie będzie)

3. Chyba ze ktoś poda na namiary silnika za rozsądne pieniądze.

Oczywiście silnik 2.0l 16v

Na Allegro widziałem kilka anglików w cenie od 2, 3 tys.zł.Może warto by takie autko kupić jako dawcę.Części by już Ci na brakowało do końca żywota sarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kamil_lygas

Wytarte wałki rozrządu- tak przemęczyłem się przez jakiś czas aż silnik staną.

Jeszcze nie rozbierałem ale prawdopodobnie urwany tłok ewentualnie złapał na panewkach (klucz na śrubę centralna 2 m przedłużki i ani drgnie silnik)

Podczas postoju na czerwonym świetle silnik zgasł przy próbach kręcenia przygasały zegary po 5 min próba na zaciąg to myślałem ze hak holownikowi wyrwę :)

 

Mimo, że masz warsztat jest to ciężkie do wykonania i nieopłacalne. Przede wszystkim mocowanie silnika i osprzętu do niego. Poszukaj lepiej innego. A co z nim się stało?

Chodzi mi porostu o to ze posiadam własny warsztat samochodowy i modyfikacje wchodziły by w grę.

 

 

Dziś silnik rozebrany na czynniki pierwsze obróciło panewkę korbowodowa na 4 cylindrze szlif i będzie jak nowa.

Ale pozostają podtarte wałki rozrządu(krzywki...

1. Od czego nadają się wałki??(primera almera itp)?? ewentualnością tez zostanie zaspawanie obtoczenie.

 

Szlif zrobiony panewki siedzą na swoim miejscu silnik rozebrany na czynniki pierwsze złożony i siedzi już w aucie.

Ale...

 

Pierwsze odpalenie i nie gaśnie kontrolka ciśnienia oleju co się okazuje musi być podpięty alternator aby zgasła.

No i najgorsze coś zastukało pod pokrywa zaworów zdejmuje dekiel ii widzę... dźwigienka leży sobie gdzie obok niż powinna być na swoim miejscu,

ale... pod dźwigienka na 1 zawór idzie "pestka" jak tak to można nazwać a na 2 idzie taka sama wielkościowo ale z wycięciem która pękła...

Gdzie szukać, gdzie kupić?? Ktokolwiek widział ktokolwiek wie...

 

 

Płytki regulujące luz zaworowy znalezione :) szybki demontaż( na kamazie wyjeżdżającym z złomu do huty z młotkiem w reku) gdyby nie to to pewnie tylko komplet autko chodzi. :) serenka jak nowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...