Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Złącze diagnostyczne bluebird


Gość spajku123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość spajku123

witam mam małe pytanko, gdzie znajduje się złącze diagnostyczne w Nissan Bluebird T72 2.0 SLX wiem ze ten samochód posiada takie złącze ale nie mam pojęcia gdzie ono jest, a chcę określic kody usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten model nie posiadał czegoś takiego jak złącze diagnostyczne. Z tego co mi wiadomo komputery w Bluebirdach montowane są pod fotelem pasażera, a tylko wersje z motorem 1.8 16V miały gdzieś na jego obudowie dwie diodki które odpowiednio mrugały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość spajku123

slyszalem ze ma jakas kostke na ktorej mostkuje sie 2 piny i podlacza diode LED i wtedy mruga sygnalami dlukimi i krotkimi

 

dla wszystkich majacych taki sam problem diody sa na komputerze ale zeby sprawdzic kody usterek trzeba troche sie pobawic bo bez wymontowania komputera nic nie zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze ma jakas kostke na ktorej mostkuje sie 2 piny i podlacza diode LED i wtedy mruga sygnalami dlukimi i krotkimi

 

dla wszystkich majacych taki sam problem diody sa na komputerze ale zeby sprawdzic kody usterek trzeba troche sie pobawic bo bez wymontowania komputera nic nie zobaczycie

 

 

Podziel się w takim razie jak takie coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod siedzeniem pasarzera znajduje sie komputer pokladowy, czy jak kto woli sterownik, musisz go odkrecic i zdjac plastikowe obudowy jets tam potencjometr ktory musisz przekrecic na pozycje diagnosis mode czy jakos tak, wtedu diody znajdujace sie w sterowniku zaczna odpowiednio migac, musisz tylko sobie wydrukowac tabele kodow usterek w necie jej nie znajdziesz najlepiej szukac w AUTODATA lub innych programach czy ksiazkach tego typu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości jak będę miał czas to tak zrobię(ciekawe czy diesel coś takiego miał?). Rozumiem że przekręcić ten potencjometr należy przy wyłączonym zapłonie a potem dopiero dać kluczyk w pozycję ON tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna prośba- wrzuć kody usterek- co poszczególne oznaczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...