Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] problem z micrą nie odpala nieraz


Gość marcin30
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin30

witam jestem tu nowy i mam mały problem z micra k12 która kupiłem żonie pare dni temu na początku napomne ze jest to micra ktora ma mozliwość odpalania bez kluczyka w stacyjce no i mozna ja otworzyc za pomocą gumowych przycisków w klamkach jezeli jest kluczyk blisko choc nie wiem czy to ma jakies znaczenie wracając do tematu nieraz odpala normalnie tak jak dzis rano zona pojechała do sklepu wrociła zamkneła centralnym i było wszysto ok po 15 minutach wróciła i juz nie mogła otworzyc auta z pilota po powrocie z pracy otworzyłem kluczykiem próbowałem zapalić ale pojawiło sie tylko zielony napis KEY i nic poza tym głucho i ciemno nawet swiatło nie działalo w srodku ani awaryjne echo otworzyłem maske poruszałem akumulatorem i lampki się zaświeciły i odpalił potem pare razy i było ok wieczorem znowu to samo centralny otworzył ale echo lapek znowu poryszyłem akumulatorem i pali dodam ze przy zapalaniu nie ma trudnosci ani objawów słabego akumulatora baterie w pilocie wymieniłem klemy przeciściłem dlatego chciałem zapytac czy jakies sugestie moze ktoś miał taki problem dodam ze z kluczykiem w stacyjce tez nie odpala nie jestem ekspertem w tej dziedzinie wiec może akurat ktoś pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku proponuję zastosować trochę znaków przestankowych. Jak to nie pomoże, to można przeczyścić styki nie tylko przy akumulatorze, ale też inne złącza. Wilgoć robi swoje.

Ewentualnie problem tkwi w samym akumulatorze. Rozrusznik może kręcić, ale prądu na iskrę już może brakować. A poza tym radzę dobrze zamocować akumulator, skoro piszesz że nim "poruszałeś".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin30

Dzięki postaram sie zastosować.Niestety akumulator jest dobry sprawdzony dziś w sklepie także jest przykręcony i nie pisałem ze rozrusznik kręci tylko znika cały prąd nawet nie palą się lampki na desce.Poprosze jeszcze o odpowiedz jakie styki masz namyśli bo pisałem ze jestem w tym zielony

Edytowane przez marcin30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosze jeszcze o odpowiedz jakie styki masz namyśli bo pisałem ze jestem w tym zielony

Jakiś czas temu przy 20 stopniowym mrozie próbowałem odpalić moją micrę po dwóch dniach postoju (przymusowego zresztą, bo padł akumulator). Mimo, że podłączyłem nowy akumulator, to poza kręceniem rozrusznika nic nie zaskakiwało. Przeczyściłem wszystkie styki, do których jest bezproblemowy dostęp pod maską i micra zaskoczyła bez problemu. Gdzieś musiało nie być styku.

Jeśli nie pojawiają Ci się nawet kontrolki, to albo coś nie styka przy samym akumulatorze, albo to coś grubszego (może komputer?). Raczę przejechać się do elektryka. Zrobi co trzeba, weźmie trochę kasy, ale zaoszczędzi Ci to nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się świeci zielona kontrolka kluczyka to trzeba zmienić baterie w pilocie i to też może być przyczyną nieodpalania samochodu - brak informacji do komputera, a komp nie jest głupi i myśli że chcą ukraść samochód laugh.gif .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się świeci zielona kontrolka kluczyka to trzeba zmienić baterie w pilocie i to też może być przyczyną nieodpalania samochodu - brak informacji do komputera, a komp nie jest głupi i myśli że chcą ukraść samochód laugh.gif .

Błąd,zielona oznacza że wszystko jest O.K..a czerwona że bateria padla.Zresztą czerwona najpierw miga.mam nadzieję że wiesz że z systemem key&go żeby zapalić auto to trzeba mieć WCIŚNIĘTY pedał hamulca?.Jeśli tak to problem z połączeniem akumulatora.może z masą coś nie tak?mamy micrę z tym systemem i nie sprawia on najmniejszych problemów.zresztą z kluczyka też ci nie odpala więc szukaj przy akumulatorze.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie:

Intelligent Key low battery prewarning - Green illuminate (30 seconds after ignition switch comes ON)

Źródło SM K12 dział BL str183 (z tego co pamiętam cały jest do pobrania na forum).

Jak kolega manix napisał przy akumulatorze a dokładniej sprawdz bezpieczniki główne jest ich tam kilka i trzeba je dokładnie sprawdzić oraz styki tych bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie:

Intelligent Key low battery prewarning - Green illuminate (30 seconds after ignition switch comes ON)

Źródło SM K12 dział BL str183 (z tego co pamiętam cały jest do pobrania na forum).

Jak kolega manix napisał przy akumulatorze a dokładniej sprawdz bezpieczniki główne jest ich tam kilka i trzeba je dokładnie sprawdzić oraz styki tych bezpieczników

Też sprostowanie:)zielona się świeci po naciśnięciu hamulca -O.K.,błyska spadek napięcia w kluczyku(zbyt słaba bateria za daleko kluczyk itp)czerwona świeci po przekręceniu zapłonu i po ok.4 sek. gaśnie-O.K. ,błyska -kluczyk poza samochodem więcej niż 0.5 m. słychać wtedy też brzęczek.Tym razem z instrukcji nie z pamięci :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki wszystkim za pomoc przeczyściłem styki i jest wszystko ok do dzis zastanawiam się czy wpływu na to nie miało mycie auta dnia poprzedniego

Radzę zastosować WD-40 albo inny środek zapobiegający dostawaniu się wilgoci do styków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...