Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przeglady Gwarancyjne ale nie w ASO


NuMeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenie w Przeglądach gwarancyjnych których według dyrektywy GVO wszelkie przeglądy gwarancyjne nie muszą być wcale wykonywane w ASO.

Czy ktoś robił taki przegląd poza ASO i jak odniósł się do tego NISSAN czy nie było problemów z gwarancja ? W mojej NAVCE jest już 83000 i zbliża się ten po 90000. Czy wiecie co wymieniają na tym przeglądzie ? Wiadomo ze wszystkie płyny ale co jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwisowanie auto moze odbyc sie w zakaladzie nie bedacym ASO ale do ewntualnej wymiany musza byc uzyte orginalne czesci Nissana w przeciwnym wypadku mozna utracic gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuMeR zerknij do książki przeglądów. Jak dobrze pamiętam są tam wypisane czynności przy poszczególnych przeglądach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@R35: oryginalne części Nissana czy zamienniki nie niższej jakości niż montowane fabrycznie w samochodzie? Znajomy rzeczoznawca mówił mi, że wystarczy, jeżeli część będzie markowa, dedykowana do danego modelu i nie ustępująca jakością od fabrycznej. Trzeba być głupim, żeby próbować wypowiadanie gwarancji w przypadku, kiedy zamontuję w samochodzie amortyzator Bilsteina a nie Bilsteina z nadrukowanym logo Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomcio15

KKF czy Bilstein robi amory z logo Nissan? Ja wymieniłem oryginały na Bilsteieny - więc wyszło że to masło maślane :)

 

PS. - ile masz dodatkowych halogenów z przodu bo na zdjeciu nie moge dokładnie zobaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas przegludu jest uzalezniony od przebiegu.Masz to w ksiazce srwisowej.

Przeglody okresowe moga byc wykonane w innym punkcie niz ASO ale czesci uzyte do wymiany musza byc orginalne. Pracuje sla Nissana i wiem jak to wyglada. Klijent nie palci za wymiany podczas trwania gwarancji i to my jako Nissan placimy za to wiec wymaga sie aby uzywano orginalnych czesci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetla że strona nie została znaleziona ale chodzi chyba o to:

 

W autach będzie można montować tylko oryginalne części, skończą się także wielomarkowe salony samochodowe - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" o unijnej dyrektywie.

 

Jeszcze 8 lat temu Komisja Europejska zliberalizowała rynek motoryzacyjny, zezwalając na instalowanie w autach nieoryginalnych części zamiennych bez utraty gwarancji producenta. Rozporządzenie, znane jako GVO, zezwalało też na sprzedawanie kilku marek aut w salonach. Dzięki temu klient mógł taniej zapłacić w warsztatach za części i miał większy wybór wśród marek w salonach.

 

 

 

Teraz to się skończy. Od czerwca tego roku rozporządzenie GVO ma zostać zniesione. Zdaniem gazety, będzie to kosztowało polskich kierowców ok. 3 mld zł rocznie.

 

Żródło: http://moto.wp.pl/kat,89554,title,W-autach-tylko-oryginalne-czesci,wid,12069081,wiadomosc.html?ticaid=19cb7

 

Trzeba skopiować wszysto po dwukropku i wkleić w przeglądarke.

Edytowane przez michal801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.wp.pl/kat,89554,title,W-autach-tylko-oryginalne-czesci,wid,12069081,wiadomosc.html?ticaid=19cb7

 

 

 

Skopiuj w całości to co jest powyrzej i wklej w przeglądarke a następnie odśwież działa sprawdzałem natomiast jak klikniesz link który się podświetla to faktycznie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak już wiadomo dyrektywy GVO nie zostały zniesione a jeszcze bardziej zaostrzone ! Można już używać nie oryginalnych cześć ;) Wracając do tematu przejrzałem książkę gwarancyjna, Instrukcje Obsługi i nic nie ma o przeglądzie jakie rzeczy trzeba czy tez są robione. Czy ktoś mógł by załączyć jakieś zdjęcie (skan z ksiazki) z czynnościami serwisowymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odnośnie przeglądów gwarancyjnych, mój Qashqai ma obecnie ok. 55 tyś km. Oba przeglądy były zrobione w serwisie Maril w Katowicach (niezależny nissan). Wykonane w moim odczuciu rzetelnie, z wychwyconymi uwagami co do samochodu, wykazem czynności przeglądowych i wpisem w książce gwarancyjnej. Ceny - ok. 60% ceny ASO. Następnie usterki te zostały usuwane w ASO - m.in. wymiana amortyzatorów, podsufitki, łożyska alternatora. Wszystko bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...