Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podświetlenie zegarów P11.144


Gość 1bratek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i od razu z problemem.

 

Zakupiłem primerke p11.144 w kombi. Autko nie ma podświetlenia zegarów. Przeszukałem forum i niestety sądze że nie jest to bezpiecznik - profilaktycznie wymieniłem ten w kabinie odpowiedzialny za zegary.

Oto syndromy:

1. działają światła pozycyjne,

2. działa oświetlenie środkowej części konsoli ( przyciski etc. ) - oczywiście dopiero po zapaleniu świateł

3. sprawdzałem bez radia (wyciągnąłem i sprawdziłem)

4. jak wkładam kluczyk, podświetla mi się lewa część wyświetlacza (temperatura na zewnątrz i godzina), po zapaleniu świateł ta część też gaśnie.

 

Jeśli to ważne auto jest wyposażone w regulacje podświetlenia zegarów.

Jest to moja druga Primera (wcześniej P11 z 1997roku - obecnie na sprzedaż) i w tamtej podświetlenie było zrobione na podstawie kilku żarówek, znajomy mi mówił, że tutaj może być tylko 1 i odpowiednio rozprowadzone światło.

 

Pomóżcie: co mogę sprawdzić, gdzie szukać usterki itp.

 

Za wszelką pomoc z góry serdecznie dziękuję

 

Wreszcie miałem chwilę czasu, żeby zajrzeć.

 

W moim wypadku trafiony był ściemniacz, elektryk go naprawił i wszystko gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość snakecharmer

mam podobny problem:

- podświetlenie licznika kilometrów (temperatury itd) nie działa

- podświetlenie zegarów tj.: obrotomierz - działa, prędkościomierz - nie działa, temperatura i paliwo - działa.

w serwisie zaśpiewał elektryk 600 zł, bo niby deska zespolona i trzeba wymienić całość. brednie brednie brednie. nie wierzę mu za Chiny BOSKIE.

kto ma pomysł, dajcie cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień żarówki podświetlenia, koszt jakieś 5 zł za wszystko + 2 browce, jeden do rozkręcenia i zdjęcia zegarów a drugi na koniec jak się będzie już wszystko ładnie świecić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...