Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka paliwa lusterka licznik nie dzialaja


Gość scorpionpl

Rekomendowane odpowiedzi

Gość scorpionpl

-Witam nie działa mi kontrolka rezerwy wskażnik paliwa pokazuje ok .Na jakiej zasadzie jest zasilana kontrolka rezerwy ?

-Po przekręceniu stacyjki jakie kontrolki sie wam zapalaja a potem gasną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość winsurfingradom

-Witam nie działa mi kontrolka rezerwy wskażnik paliwa pokazuje ok .Na jakiej zasadzie jest zasilana kontrolka rezerwy ?

-Po przekręceniu stacyjki jakie kontrolki sie wam zapalaja a potem gasną?

[/quo

 

 

Kolego jak przekręcasz klucz to świeci wszystko i gaśnie wraz z odpaleniem silnika ,zapalona zostać może tylko rezerwa paliwa , rezerwa płynu spryskiwaczy albo niedomknięte drzwi. Ja u siebie w tyranie zobaczyłem jak świeci rezerwa po roku jazdy bo bałem się doprowadzić do braku paliwa, kontrolka świeci poniżej czerwonego pola i nie jest to nagłe zapalenie tylko powolne żarzenie kontrolki. Zabierz ze sobą pięć litrów paliwa naładuj akumulator i zaryzykuj masz na filtrze paliwa pompę to sobie poradzisz . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek585

Witam drodzy miłosnicy nissana. Jestem nowy na tym forum i nie wiem czy w dobrym miejscu pisze ale przejde do sedna. Od tygodnia jestem szczesliwym wlascicielem Nissana Terrano II 2.7TDi 1998r. Mam kilka drobnych problemow naszczescie moze nie tak technicznych jak bardziej takie "pierdoly". Zaczne od poczatku. Nie działaja mi lusterka jak myslicie to bedzie zepsuty przelacznik czy moze jest jakis bezpiecznik do nich? Nie swieci mi obrotomierz jak by ktos mogl mi albo opisac slownie albo jakos graficznie przedstawic po kolei demontarz zegarow tak zeby sie dostac do zarowek. Cieple powietrze nie leci mi przez srodkowe nawiewy (stamtad leci tylko zimne) natomiast na szybe juz leci cieple czy ten model tak ma czy ja mam cos nie tak jesli to u mnie jest wada to jak by ktos mogl mi tak samo opisac demontarz deski rozdzielczej. Czekam na wsze odpowiedzi, z gory dziekuje pozdrawiam. Wojtek. GG513684/ e-mail:wojtek.drozdz04@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja do kontrolki rezerwy stawiał bym...przepaloną żarówkę podswietlającą bo przy ostatnim uzupełnianiu braków w podswietleniiu (dokładnie obrotomierza) wydaje mi się że jest tam również żarówka-dioda. Wymiana bardzo prosta. Diody-żarówki płaciłem po 1,5 zl. No bo skoro działa wskaźnik to raczej powinno być ok. Pozatym wskźnik działa na zasadzie bodajże potencjonometru. Im niżej opada pływak w baku przesuwając dzwignie to stawia mniejszy opór i zarówka jaśniej zaczyna swiecić. Przynajmniej w słoczeczku (Sunny) tak własnie jest. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Witam nie działa mi kontrolka rezerwy wskażnik paliwa pokazuje ok .Na jakiej zasadzie jest zasilana kontrolka rezerwy ?

-Po przekręceniu stacyjki jakie kontrolki sie wam zapalaja a potem gasną?

 

 

Kolego jak przekręcasz klucz to świeci wszystko i gaśnie wraz z odpaleniem silnika ,zapalona zostać może tylko rezerwa paliwa , rezerwa płynu spryskiwaczy albo niedomknięte drzwi. Ja u siebie w tyranie zobaczyłem jak świeci rezerwa po roku jazdy bo bałem się doprowadzić do braku paliwa, kontrolka świeci poniżej czerwonego pola i nie jest to nagłe zapalenie tylko powolne żarzenie kontrolki. Zabierz ze sobą pięć litrów paliwa naładuj akumulator i zaryzykuj masz na filtrze paliwa pompę to sobie poradzisz . Pozdrawiam

 

 

a właśnie miałem szukać tematu w sprawie rezerwy... pytanie tylko przy jakim stanie paliwa w baku zaczyna się świecić rezerwa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a właśnie miałem szukać tematu w sprawie rezerwy... pytanie tylko przy jakim stanie paliwa w baku zaczyna się świecić rezerwa??

Wydaje mi się że coś koło 8 litrów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego jak przekręcasz klucz to świeci wszystko i gaśnie wraz z odpaleniem silnika ,zapalona zostać może tylko rezerwa paliwa , rezerwa płynu spryskiwaczy albo niedomknięte drzwi.

 

i ręczny :)

 

Wydaje mi się że coś koło 8 litrów..

 

i ona jest słuszna ta teoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...