Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana gum


Gość Tomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) mam do Was Koledzy pytanie:) otóz nie wiem jak wymienic gumy na półośkach :( trzeba sciagac kolo?? Mam Nadzieje ze pomozecie :)

 

 

Ja robiłem to sam.

Koło to trzeba ściągnąć na dobry początek. Następnie demontujesz klocki i cały zacisk, ściągasz piastę (trzeba ją odkręcić od wahacza i odkręcić stabilizator, śruby mocujące wahacz do piasty mają specjalne zabezpieczenie za pomocą zawleczki) i wtedy masz dostęp do przegubu i półosi.

Przegub wybiłem młotkiem, z każdej strony wystarczy "popukać" i sam ładnie zeskoczy, co do zabezpieczenia przegubu to jest to przecięty metalowy pierścień podczas wybijania i zakładania pod wpływem nacisku chowa się we frezie w półosi. Przy ponownym wbijaniu przegubu czuć kiedy wskakuje na właściwe miejsce bo pierścień się rozszerza i ponownie blukuje go na półosi. Tak to mniej więcej wyglądało

 

Warto zabezpieczyć się w WD40 bo z niektórymi śrubami może być ciężko, ja wymieniłem na nowe śruby mocujące sworznia wahacza i zawleczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie chciało bawić w rozpinanie przegubu. Pojechałem do warsztatu mechanicznego, tam zdjeli mi koło i rozpieli piastę i za pomocą specjalnej maszynki bez rozpinania przegubu założyli nową gumę(jest ona dużo bardziej elastyczna i niesamowicie się rozciąga. Koszt za wszystko 70zł

Ps. Mam to dodatkową zaletę bo nie ruszamy przegubu, a słyszałem od kilku osób że jak rozbierzesz przegub może on potem zacząć pukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...