Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12] Sygnalizator świateł Nissan Primera p12 2002 rok


Gość mular83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Gdzie w primerze znajduje się brzęczyk, który powiadamia mnie po wyjęciu kluczyków o włączonych światłach ??? Kupiłem auto używane i nie wiem czy się zepsuł czy ktoś ten piszczyk wymontował. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość doktorkidler

Witam! Gdzie w primerze znajduje się brzęczyk, który powiadamia mnie po wyjęciu kluczyków o włączonych światłach ??? Kupiłem auto używane i nie wiem czy się zepsuł czy ktoś ten piszczyk wymontował. Dzięki za odp.

 

 

To ze nie brzeczy sygnalizator moze również oznaczać że masz uszkodzony wyłącznik krańcowy w drzwiach od kierowcy, u mnie tak było wymieniłem i jest gitara. Koszt zakupu to 20 zł na allegro przy czym sa dwa rodzaje tych krańcówek jedna z szerokim wejsciem i druga z waskim wiec dobrze go obejrzyj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moim zdaniem zaśniedziały jest wyłącznik ,który włącza brzęczyk i oświetlenie w kabinie po otworzeniu drzwi.

Wyciągnij włącznik(taka czarna gumka na dole przy słupku) przy drzwiach od strony kierowcy,wyczyść lub psiknij DW 40 i powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka jest sprawna, zamieniłem z drzwiami pasażer i nadal to samo a są identyczne. Oświetlenie kabiny może mieć coś wspólnego z sygnalizatorem bo mam zepsute??? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie dokładnie brzęczyk się znajduje. Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krańcówka jest sprawna, zamieniłem z drzwiami pasażer i nadal to samo a są identyczne. Oświetlenie kabiny może mieć coś wspólnego z sygnalizatorem bo mam zepsute??? Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie dokładnie brzęczyk się znajduje. Dzięki za odp.

Może głupie pytanie ale czy napewno bezpiecznik nie jest spalony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% jest sprawny!!!

Wpisz w wyszukiwarce brzęczyk.

Znajduje się pod kierownicą przy prawej nodze.

Podobno się lubi zawieszać przekaźnik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w wyszukiwarce brzęczyk.

Znajduje się pod kierownicą przy prawej nodze.

Podobno się lubi zawieszać przekaźnik .

Pod kierownicą z prawej strony jest coś takiego. Nie wygląda mi na brzęczyk.

post-31381-1268926176,5317_thumb.jpg

Edytowane przez mular83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod kierownicą z prawej strony jest coś takiego. Nie wygląda mi na brzęczyk.

Z ciekawości poszukam u siebie gdzie jest ten brzęczyk.

Dam znać jak znajdę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie jest ten brzęczyk???

 

Nigdzie nie mogę znaleźć brzęczyka!!! Może ktoś wie gdzie on się znajduje!!! Szukałem wszędzie. :(

Edytowane przez mular83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie gdzie jest ten brzęczyk???

 

Nigdzie nie mogę znaleźć brzęczyka!!! Może ktoś wie gdzie on się znajduje!!! Szukałem wszędzie. :(

 

Brzęczek znajduje się za zegarami.A jak włączasz kierunkowskaz to słychać pyknięcia?Jeśli tak to brzęczek jest sprawny bo on też daje dźwięk przy kierunkowskazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczek znajduje się za zegarami.A jak włączasz kierunkowskaz to słychać pyknięcia?Jeśli tak to brzęczek jest sprawny bo on też daje dźwięk przy kierunkowskazie

Po włączeniu kierunkowskazu niema żadnych piknięć. Teraz jestem pewny że brzęczyk jest uszkodzony. Jak się do niego dostać??? Czy dać sobie z nim spokój???

Edytowane przez mular83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po włączeniu kierunkowskazu niema żadnych piknięć. Teraz jestem pewny że brzęczyk jest uszkodzony. Jak się do niego dostać??? Czy dać sobie z nim spokój???

 

Wykorzystam opis demontażu kolegi :P Lucek82

 

"Demontaż zegarów: zdejmujemy dwa trójkąty (poprzez pociągnięcie) po bokach zegarów. Tam odkręcamy ukryte śrubki, zdejmujemy górny daszek, kolejne 4 śruby trzymające obudowę zegarów. Dalej odłączamy dwie wtyczki (niebieską i żółtą) (wystarczy pociągnąć). "

 

I tam będziesz widział taką kostkę i to będzie ten brzęczyk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzystam opis demontażu kolegi :P Lucek82

 

"Demontaż zegarów: zdejmujemy dwa trójkąty (poprzez pociągnięcie) po bokach zegarów. Tam odkręcamy ukryte śrubki, zdejmujemy górny daszek, kolejne 4 śruby trzymające obudowę zegarów. Dalej odłączamy dwie wtyczki (niebieską i żółtą) (wystarczy pociągnąć). "

 

I tam będziesz widział taką kostkę i to będzie ten brzęczyk :)

Dzięki za jasną instrukcję, zajrzę jeszcze do opisów kolegi Lucek82. Brzęczyk będę mógł jakoś naprawić, przeczyścić czy kupić nowy oryginalny czy zamiennik???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za jasną instrukcję, zajrzę jeszcze do opisów kolegi Lucek82. Brzęczyk będę mógł jakoś naprawić, przeczyścić czy kupić nowy oryginalny czy zamiennik???

 

Tego już Ci nie powiem,bo ja rozbierałem deskę aby wymienić podświetlenie.Ale może coś się tam rozłączyło:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego już Ci nie powiem,bo ja rozbierałem deskę aby wymienić podświetlenie.Ale może coś się tam rozłączyło:D

 

Wejdź w opcje serwis .

Tam jest opcja dotyczące samo serwisu.

Klikasz i badasz auto .

Następnie wejdź w okno dotyczące dźwięku i tam znajdują się rubryki dotyczące dźwięku pasów,świateł itp.

Klikasz z off na on

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w opcje serwis .

Tam jest opcja dotyczące samo serwisu.

Klikasz i badasz auto .

Następnie wejdź w okno dotyczące dźwięku i tam znajdują się rubryki dotyczące dźwięku pasów,świateł itp.

Klikasz z off na on

Wszedłem w opcję serwisową ale nie ma tam nic na temat dźwięku. Widzę że masz nowszą primerę od mojej i serwis masz bardziej rozbudowany. Jedyne piknięcia są słyszalne ale tylko po włączeniu w AUDIO SETTINGS opcji SWITCH BEEP.

 

:(

post-31381-1269776715,6419_thumb.jpg

post-31381-1269776751,7255_thumb.jpg

post-31381-1269776782,0651_thumb.jpg

post-31381-1269785050,7712_thumb.jpg

post-31381-1269785068,8036_thumb.jpg

post-31381-1269785087,9663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

W którym dokładnie miejscu znajduje się brzęczek sygnalizujący niezapięte pasy, tykanie kierunkowskazów czy niewyłączonych świateł. Wiem tylko ,że jest gdzieś za zegarami ale nie wiem dokładnie w którym miejscu i jak on wygląda, może ktoś ma jego zdjęcie, będę wdzięczny za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym dokładnie miejscu znajduje się brzęczek sygnalizujący niezapięte pasy, tykanie kierunkowskazów czy niewyłączonych świateł. Wiem tylko ,że jest gdzieś za zegarami ale nie wiem dokładnie w którym miejscu i jak on wygląda, może ktoś ma jego zdjęcie, będę wdzięczny za pomoc.

 

Połączyłam Twój temat z istniejącym już.

Patrz post #13 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...