Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] dymienie


Gość piobar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam-mam Almerę 1.5dci i problem z dymieniem z rury wydechowej,otóż zauważyłem że jak auto dłuższą chwilę stoi w miejscu to później po dadaniu gazu kopci błękitnym dymem co ustaje podczas jazdy.Nie wiem czy powinienem to wiązać z wymianą rozrządu,ale zdaje mi się,że to się zaczęło po wymianie.Muszę zaznaczyć,że auto nie traci mocy,nie bierze zbytnio oleju,ma dobre obroty i nie bierze płynu chłodniczego-ale chmura czasami jest spora :( Może ktoś się spotkał z podobnym problemem bo byłem w kilku warsztatach i wszędzie mówili co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego,

niebieski dym to olej, rozrząd nic tu nie ma do rzeczy.

 

niekoniecznie olej silnikowy. Tymbardziej, ze autor posta pisze, iż oleju mu nie ubywa. (bo gdyby ubywało, to podejrzenie jest jedno-uszczelniacze zaworowe)

 

takie niebieskie dymienie może także być spowodowane niewłaściwym kątem wtrysku paliwa.

W dieslach bez elektroniki źle ustawiony rozrząd mógł powodować niebieskie dymienie. Elektronka powinna to chyba jakoś rekompensować, ale nie mam pewnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...