Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Światła mijania zawsze włączone


Gość daslubow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daslubow

Witam, większość z Was ma problem z włączeniem świateł mijania na stałe a ja mam trochę odwrotnie ;). Otóż moja Navara pochodzi gdzieś ze Skandynawi i u mnie światła są zawsze włączone, tj. nawet w pozycji OFF, mam możliwość jedynie zmiany na światła postojowe. Navara w wersji LE więc czujnik świateł jest gdyż w pozycji AUTO podświetlenie zegarów włącza się zależnie od światła. W ASO stwierdzili że nie potrafią tego wyłączyć. A przeszkadza mi to ponieważ większość czasu jeżdze w kraju gdzie niema obowiązku jazdy na światłach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy z którego roku navarka bo były inne bcm-y i we wcześniejszych można było zrobić sporo natomiast w nowszych już troche mniej, jeżeli niema modułu świateł a podejrzewam że niema i bcm-u nieda się przeprogramować to zostaje go wymienić z tym że nie możesz zakupić tej części z numeru vin bo przyjdzie taka sama i bedzie dalej światło świeciło musisz mieć numer vin samochodu który został sprzedany poza krajami skandynawskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej byłoby to mechanicznie obejść?

Podjechać do dobrego elektryka, który zamontuje dodatkowy wyłącznik odcinający dopływ prądu do lamp.

Na tej samej zasadzie jak ludzie kombinują z dodatkowym obwodem, żeby światła były cały czas ON (mam tak u siebie) tylko w drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hej, nie miałem czasu odpisać anie zajrzeć jeszcze do jakiegoś elektryka. Ale dziś miałem dziwny przypadek, przepaliły się oba światła mijania na raz. Nie sądziłem że to możliwe więc najpierw zabrałem się za przeglądanie bezpieczników, wyjmując każde związane z elektryką (ale to nieistotne). Gdy już doszedłem do tego że to żarówki ku mojemu zdziwieniu światła w pozycji "AUTO" nie świeciły a po zakryciu czujnika zapalały się, czyli wszystko jak powinno być. Lecz radość nie trwała długo po kilkunastu minutach wszystko wróciło to stanu początkowego czyli w pozycji "AUTO" światła włączone :(. Czyli wystarczy przeprogramować komputer aby automat działał?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...