Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Napęd na 4 kola! SPrzegielko jedno trachniete ale zmienione i dalej nie ma!


Gość KaskaderYz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość KaskaderYz

Pomóżcie mam problem! ?Najpierw nie dzialał naped wiec jak kazaliscie sprawdzilem sprzegielko i jedno miało zerwany pierscien! ale zmieniłem i niby są już dwa dobre. ale naped czasem sie tylko "delikatnie" załącza chodzi o to ze nie ma zbyt takiego zaczepienia zeby wieksze obciazenie przednich kol przniesc ale to i tak tylko gdy auto jest w ruchu gdy stanie samochod napedu nie ma juz znowu! i przyskretach kolami szczela cos w kole. pomożcie! a jeszcze jedno jest w terrano kontrolka napedu 4x4??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli choć troszkę jezdzisz po terenie to proponuje wymienic sprzegiełka na manuale. Ja tak zrobiłem. Za 550 zł kupiłem AMV i jak narazie to jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 2 dobre, to nie zawsze wystarczy.

 

 

Przyczyną wszelkich trzasków w przednim napędzie zazwyczaj są sprzegiełka. Oglądałem już chyba z 5 Terrano z "trzaskającym mostem" i jak narazie wszystkie miały coś ze sprzęgiełkami.

 

Pojedź gdzieś na łączkę i rób wolne kółka z włączonym napędem. Najpierw do oporu w lewo, potem do oporu w prawo. Jak to będzie przegub, to będziesz słyszał takie miarowe metaliczne uderzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Nie mogę powiedzieć na 100% że to sprzęgiełka ale miałem podobnie, coś tam strzelało, nie chciało się załączyć itp, wymieniłem sprzęgiełka na manualne AVM ok 600 zł i problemy ustąpiły, jedyny minus manualnych to taki że trzeba wysiąść żeby włączyć przód ale gdzieś wyczytałem fajne zdanie a mianowicie...lepsze używane manualne niż nowe automaty...sprzęgiełka oczywiście. Jestem bardzo zadowolony, jeżdżę dużo w terenie i mam pewność że przód mam zawsze zapięty i nic mi się na chwileczkę nie odepnie przy cofaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...