Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana silnika w maximie qx


fugas123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Drodzy forumowicze zwracam się do was z prośbą o pomoc a mianowicie potrzebuje informacji na temat wymiany silnika ,która mnie niestety czeka :( w mojej maximie qx 97r. Chodzi mi dokładnie o to czy da radę przełożyć sam sinik 2,0 V6 VQ20 w automacie do takiej samej maxi tylko z manualną skrzynią?

Proszę doradźcie czy jest to do zrobienia i czy nie pojawią się problemy podczas mocowania manualnej skrzyni biegów??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tak , jednak spytałbym w serwisie. To nic nie kosztuje, a można się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jakich mase extra gratów ???

 

Mógłbyś troszkę więcej na ten temat się wypowiedzieć ?

Słuchaj ja mam w swojej maxi QX 2.0 24v manuala chodzi mi o to że wyprółem z niej silnik,

który mi padł a dokładnie jebnoł wał korbowy :( i poszukuje teraz do niej drugiego silnika bo w naprawe niezamieżam się bawic

i takowy znalazłem jeszcze niewymontowany w aucie , które śmiga tyle tylko że jest to Qx 2.0 w automacie i z tym właśnie zwracam się do was o pomoc i informacje

Czy zdemontowany z niej silnik bedzie pasował do mojej maxi z manualną skrzynią ??

Tzn.przekładka i mocowanie koła zamachowego, sprzegła,mocowanie obudowy skrzyni itp.

Czy zgram to wszystko w całość i czy niepojawią się czasem jakieś problemy.

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Nic nie musisz mieć. Wymieniałem silnik 3.0 w A32 QX 97', więc na allegro kupiłem silnik który pracował z automatem i wsadziłem do swojej maximy ze skrzynią manualną bez żadnych problemów i części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nic nie musisz mieć. Wymieniałem silnik 3.0 w A32 QX 97', więc na allegro kupiłem silnik który pracował z automatem i wsadziłem do swojej maximy ze skrzynią manualną bez żadnych problemów i części.

 

Bardzo rozsądna odpowiedź, dobra rada nie kombinujcie z przekładkami. Niby ten sam silnik, ale osprzęt robi dużą różnicę i będą powstawały błędy, niedopasowania, a potem kłopoty. Jeśli macie automat, można wymieniać silnik od automata i manuala, ale poczytajcie na forum o zmianie automatycznej skrzyni na manualną - czy to się to opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo rozsądna odpowiedź, dobra rada nie kombinujcie z przekładkami. Niby ten sam silnik, ale osprzęt robi dużą różnicę i będą powstawały błędy, niedopasowania, a potem kłopoty. Jeśli macie automat, można wymieniać silnik, ale poczytajcie na forum o zmianie automatycznej skrzyni na manualną - czy to się to opłaci.

 

Panowie są dwie opcje wymian:

1. zmiana skrzyni (automat na manualną czy odwrotnie)silnik pozostaje - potrzebne są części i wiedza > niż elementarna.

2. zmiana silnika (skrzynia pozostaje ta sama) - zero części tylko przekładka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dziękówki Panowie za informację

W końcu po dość długim postoju Maxi otrzymała drugie serducho i została reanimowana :)

Autko już śmiga ,Silnik pracuje jak pszczółka a i satysfakcja jest wielka,że udało się zrobić to samemu

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...