Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Woda na nogi pasażera


Gość jachu308

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jachu308

Witam wszystkich. Mam mały problem, podczas opadów deszczu leci mi woda spod dmuchawy.

Może ktoś wie jak rozwiązać problem. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darekmaverick

Witam! Mam podobny problem. Podczas deszczu mam wrażenie że wentylator zasysa wodę z zewnątrz. Proszę o podpowiedź od czego zacząć naprawę jeśli ktoś już zna ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawej stronie pod plastikowym podszybiem tam gdzie są montowane wycieraczki jest dość duża metalowa klapka, zaślepka. Jest ona montowana do metalowego podszybia za pomocą blachowkrętów, a uszczelnieniem jest jakaś bodajże pianka lub uszczelka gumowa, tego już nie pamiętam dokładnie, może ona nie ma już szczelności i tamtędy dostaje się woda na wentylator. Jest ona prawie bezpośrednio na wentylatorem. Pod plastikowym podszybiem są też wloty do tego tunelu powietrznego z wentylatorem, może i przez nie dostaje się woda. Musisz odkręcić wycieraczki, a następnie plastikowe podszybie aby się tam dostać. Ja przy demontowaniu plastikowego podszybia zauważyłem u siebie, że właśnie ta klapka nie ma dobrej szczelności i po jej przykręceniu dodatkowo miejsce połączenia posmarowałem masą samochodową wraz z wkrętami tak aby woda nie podciekała pod tę zaślepkę. We wloty miałem powciskane plastry miodu ale one też nie były szczelne więc i te wloty uszczelniłem.

Dodatkowo z prawej strony w starszych modelach (antena w przednim błotniku) był otwór w ścianie bocznej słupka do przeprowadzenia anteny, jeśli komuś cieknie z prawej strony pod wykładzinę to może być uszkodzone uszczelnienie przewodu anteny radiowej. Nie wykluczone, że jest też przerdzewiałe miejsce w karoserii przy podszybiu i tamtędy dostaje się woda ale to mało prawdopodobne choć nie jest wykluczone.

 

Powodzenia w szukaniu.

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał azm-61, ja miałem ten sam problem. Uszczelnij tą klapkę, ja to wykonałem silikonem. Dodatkowo u mnie woda leciała spod uszczelki przez którą przechodzi wiązka kabli z komory silnika do kabiny. Można to łatwo sprawdzić wystarczy rozebrać schowek, wyjąć wentylator 30min roboty. Poprosić kolegę aby na szybę lał wodę a ty w tym czsie włazisz do kabiny z latarką i patrzysz skąd kapie woda (oczywiście przed tym nie zdejmujesz tej klapki co pisał azm-61 bo wszystko ci wleci do środka :). Ja w ten sposób zdiagnozowałem skąd mi kapie woda do środka.

Klapkę przykręciłem na silikon. Gumę od strony komory silnika uszczelniłem masą uszczelniającą a wszystkie zardzewiałe blachy w kabinie odrdzewiłem a następnie zakonserwowałem.

 

Miłej roboty.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM. Bardzo dziękuję za podpowiedzi czekam na lepszą pogodę i muszę się zająć tym problemem. Podczas naprawy zrobię kilka zdjęć i wrzucę na forum może się komuś przyda. POZDRAWIAM Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli TYRRAN z szyberdachem polecam sprawdzić odpływy idące pod osłonami na przednich słupkach ( rurki w nich ukryte ). Ja miałem taką przypadłość: rurki odłączyły się od odpływów szyberdachu, na przednich dywanikach było bardzo mokro po deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...