Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z ogrzewaniem almera


Gość kubaszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kubaszka

Witam

 

Mam problem z ogrzewaniem w mojej almerze. Cały czas nawet gdy pokrętło ogrzewania ustawione jest na minimum grzałka grzeje i w samochodzie jest gorąco. Co można z tym zrobić na własna rękę bez wizyty u elektryka czy mechanika.

 

proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy samochód który mam od kilku miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam problem z ogrzewaniem w mojej almerze. Cały czas nawet gdy pokrętło ogrzewania ustawione jest na minimum grzałka grzeje i w samochodzie jest gorąco. Co można z tym zrobić na własna rękę bez wizyty u elektryka czy mechanika.

 

proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy samochód który mam od kilku miesięcy.

Witam

 

Od niedawna mam dokładnie ten sam problem. Dołączam się prośby o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w N16 jest na linkach i trzeba sprawdzić czy się nie wypieła lub ułamała, czasami problem jest po stronie zębatki w panelu ale bardzo żadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to w N16 jest na linkach i trzeba sprawdzić czy się nie wypieła lub ułamała, czasami problem jest po stronie zębatki w panelu ale bardzo żadko.

Niestety zapewne załamała się co najmniej raz linka od nawiewu ciepło/zimno i teraz można cofnąć to tylko ręcznie -popychając dźwignię/klapkę - trzeba zanurkować pod kierownicę i szukać na "boku" środkowego kokpitu. Tak to mądrze zepsuli projektanci że zmniejszając grzanie linka "odpycha" klapkę a dogrzewając ściągasz ją. Kiedy się uszkodzi linka lub co gorzej mechanizm łatwo jest zwiększyć temperaturę a dać na chłodne już nie :(

Jeśli wszystko jest całe to trzeba tylko kupić linkę (ok.40 zł)i koniecznie przesmarować zawiasy od klapki np. białym smarem. Warto to zrobić solidnie bo trzeba całą deskę rozbierać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...