Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

po wymianie za dużo oleju


Gość arti77

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem ostatnio na wymianie oleju. Dzisiaj sprawdzałem poziom oleju na równej nawierzchni i ku mojemu zdziwieniu oleju jest o dobry cm więcej od poziomu max (praktycznie cała płaska długość miarki). Gdy pojechałem tam gdzie mi wymienialoi olej, powiedzieli że im się trochę przelało i tak może być. Nie wiem co o tym myśleć? Czy to nie wpływa źle na silnik? Jak tak, to jaki jest prosty domowy sposób na ściągnięcie części oleju. Zaznaczam, że nie mam kanału. Dzięki z góry za jakieś rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem olej sam, po tym jak w serwisie zalali za dużo, bo przywiozłem własny olej. Jeśli obawiasz się, że jest za dużo, spróbuj ściągnąć. Słyszałem, że zwłaszcza latem wysoki stan oleju może być niekorzystny.

Ja użyłem do ściągnięcia strzykawki i rurki-termokurczliwej izolacji do kabli. Rurkę włożyłem tam gdzie bagnet do sprawdzania poziomu oleju. Trochę roboty przy tym było, bo trzeba było kilka razy "pociągnąć", a rurka się zaciskała. Ale jak powolutku "zassiesz"biggrin.gif, to swoje wciągnieszrolleyes2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję - tak jak mój poprzednik to samo - czyli odessać. 1 cm ponad kreskę to może być nawet ok 200 ml. Nadmiar oleju jest prawie tak samo szkodliwy jak jego niedobór. Przede wszystkim dla uszczelniaczy,które nie powinny kąpać się w oleju, poza tym może doprowadzić do uszkodzenia katalizatora. Jeśli nie chcesz bawić się w to sam - warsztat w którym ci go zalali powinien wykonać tą czynność w ramach reklamacji. I jeszcze jedno, poziom oleju zawsze należy kontrolować przy zimnym (nieuruchamianym silniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...