Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Note Visia Funkcja automatycznego zablokowania drzwi


daro971
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,Od niedawna jestem właścicielem Nissana Note Visia 1,4.Czy model ten wyposażony jest w funkcje automatycznego zamykania drzwi samochodu po jego opuszczeniu.

W instrukcji wyczytałem że drzwi powinny się zamknąć po ok 2 minutach.U mnie jakoś to nie działa.

Proszę Kolegów o wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodzi Ci przypadkiem o funkcję automatycznego zamknięcia samochodu, gdy w ciągu dwóch minut od otwarcia pilotem nikt nie otworzył drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tak jak napisał mój przedmówca - jeśli otworzysz pilotem centralny zamek ale z jakichś przyczyn nie otworzysz żadnego z otworów (drzwi lub bagażnik), zagadasz się z kumplem albo wrócisz do domu po zapomniany bagaż- centralny zamek ponownie zabezpieczy auto - być może po 2 minutach - nigdy nie mierzyłem czasu :rolleyes: Innej automatyki nie ma

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanko, a mianowicie funkcje ta trzeba aktywować ???, bo u mnie nie działa!!

Nie trzeba, a przynajmniej ja nie musiałem. U mnie też tak to działa i dowiedziałem się o tym empirycznie i przypadkowo.

Poprostu otwórz zamek ale nie otwieraj bagażnika ani drzwi a po 2 minutach zamknie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa,tylko poczekaj spokojnie ,bez nerwów,dwie minuty baaaardzo sie dłuza jak się czeka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

A mam pytanko odnośnie zamykania drzwi podczas jazdy. Nie chodzi mi o zamykanie drzwi bocznych, a tylnej klapy bagażnika. Czy ona nie powinna zamykać się automatycznie po ruszeniu samochodem...pomimo nie zamykania zamka centralnego wewnątrz? Przyznam, że miałem kilka samochodów i automatycznie zamykała się tylna klapa podczas ruszenia...a tutaj to nie działa. Klapa "popuszczała" w momencie otwarcia jakichkolwiek drzwi w samochodzie...W Note to nie działa? Byłoby to bezpieczniejsze na podróż...na pewno. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapa się chyba sama nie zamyka - chociaż nie miałem okazji jeszcze sprawdzić, bo zawsze przed tym muszę otworzyć chociażby swoje drzwi. Ja zawsze zamykam się od środka i wtedy jest jeszcze bezpieczniej.

A co do klapy, taka ciekawostka - jak masz zamknięty zamek centralny i siedzisz w środku, to jak ktoś dobiera się do klapy, to słychać sygnał dźwiękowy - piknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanko odnośnie zamykania drzwi podczas jazdy. Nie chodzi mi o zamykanie drzwi bocznych, a tylnej klapy bagażnika. Czy ona nie powinna zamykać się automatycznie po ruszeniu samochodem...pomimo nie zamykania zamka centralnego wewnątrz? Przyznam, że miałem kilka samochodów i automatycznie zamykała się tylna klapa podczas ruszenia...a tutaj to nie działa. Klapa "popuszczała" w momencie otwarcia jakichkolwiek drzwi w samochodzie...W Note to nie działa? Byłoby to bezpieczniejsze na podróż...na pewno. :) Pozdrawiam

Raczej nie,bo wtedy może wyjść problem z zamkiem.Przecież możesz przewozić coś dłuższego z otwartą klapą i co wtedy?Musiałoby to być rozwiązanie indywidualne z odblokowaniem-zablokowaniem zamka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak pytam z ciekawości. :) Bo wiem, że niektóre auta tak mają. :)

Ale...z tym centralnym zamkiem coś tez jest nie tak!

Przykład...tez tak nie powinno być-a u mnie w Note tak jest.

Wychodzę z auta, zamykam pilotem auto...1 drzwi nie domknięte (całkowicie otwarte) i auto się zamyka! Hmmm...Oczywiście jedne drzwi zostają otwarte...jest to nie do pomyślenia w innych samochodach-wtedy centralny zamek odbija (słyszymy to/nie zamyka) i przez to wiemy, że coś nie tak i jakieś drzwi są niedomknięte. A tutaj zero odzewu-zamykają się cichutko te drzwi co domknięte, a reszta co nie domknięta/otwarta "nie daje odzewu". Już 2 razy miałem taki przypadek...drzwi "na pół gwizdka" miałem zostawione otwarte-a sprawdzać klamki i szarpać jak jest CZ nie widzi mi się. ;) Powinien być jakiś sygnał jak coś jest w 100% nie domknięte/za lekko zamknięte. Pozdrawiam

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzę z auta, zamykam pilotem auto...1 drzwi nie domknięte (całkowicie otwarte) i auto się zamyka! Hmmm...Oczywiście jedne drzwi zostają otwarte...jest to nie do pomyślenia w innych samochodach-wtedy centralny zamek odbija (słyszymy to/nie zamyka) i przez to wiemy, że coś nie tak i jakieś drzwi są niedomknięte. A tutaj zero odzewu-zamykają się cichutko te drzwi co domknięte, a reszta co nie domknięta/otwarta "nie daje odzewu". Już 2 razy miałem taki przypadek...drzwi "na pół gwizdka" miałem zostawione otwarte-a sprawdzać klamki i szarpać jak jest CZ nie widzi mi się. ;) Powinien być jakiś sygnał jak coś jest w 100% nie domknięte/za lekko zamknięte. Pozdrawiam

 

Coś jest nie tak. Jeżeli masz zamontowany alarm, przypuszczalnie coś z nim nie tak. Mój kolega tak miał i zostało to skorygowane w ASO. Jeżeli ja mam niedomknięte któreś drzwi i zamknę samochód, po pewnym czasie słyszę "pikanie" ostrzegawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam takowego zabezpieczenia-polecili mi inne...Ale w drugim samochodzie także nie mam i centralny zamek "odbija" gdy któreś drzwi są niedomknięte. Hmmm...A tutaj zamyka drzwi jedynie zamknięte-sprawdzałem klamki! No dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz alarmu, to rzeczywiście może nic nie sygnalizować. U mnie jest alarm i w takim przypadku po kilku sekundach słychać kilka piknięć.

A z tym odbijaniem w innych samochodach, to w note jest to inaczej rozwiązane. Szczerze mówiąc bardziej mi się to podoba (biorąc pod uwagę, że alarm mi wtedy pika). W ten sposób można np. zostawić jedne drzwi otwarte, zamknąć pozostałe pilotem, zabrać coś dużego z samochodu i mając zajęte ręce, zamknąć otwarte drzwi nogą - zamek sam się zamknie. To samo jest z tylną klapą - można coś ciężkiego zabrać z bagażnika i nie szukając kluczyka zamknąć tylko klapę i samochód mamy cały zamknięty. Z tym, że w przypadku otwartej klapy po zamknięciu centralnego pilotem pikania nie słychać.

Trochę to zawiłe, ale mam nadzieje, że opisałem zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz alarmu, to rzeczywiście może nic nie sygnalizować. U mnie jest alarm i w takim przypadku po kilku sekundach słychać kilka piknięć.

A z tym odbijaniem w innych samochodach, to w note jest to inaczej rozwiązane. Szczerze mówiąc bardziej mi się to podoba (biorąc pod uwagę, że alarm mi wtedy pika). W ten sposób można np. zostawić jedne drzwi otwarte, zamknąć pozostałe pilotem, zabrać coś dużego z samochodu i mając zajęte ręce, zamknąć otwarte drzwi nogą - zamek sam się zamknie. To samo jest z tylną klapą - można coś ciężkiego zabrać z bagażnika i nie szukając kluczyka zamknąć tylko klapę i samochód mamy cały zamknięty. Z tym, że w przypadku otwartej klapy po zamknięciu centralnego pilotem pikania nie słychać.

Trochę to zawiłe, ale mam nadzieje, że opisałem zrozumiale.

Owszem ,ale i niebezpieczne bo można sobie przez przypadek w ten sposób kluczyki zatrzasnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i oto spytam jutro w ASO...bo mnie nurtuje ten brak informacji o niedomkniętych drzwiach. :) Dziękuję za info.

No i o to spytałem w ASO...Tak ma być! Zamyka jedynie drzwi domknięte centralny zamek, a reszta zostaje otwarta...więc trzeba się pilnować. Nie ma żadnych ostrzeżeń. Natomiast jak się zamknie te 1 drzwi, które wcześniej były nie domknięte automatycznie zatrzaskują się one...tak jak kolega wyżej pisał. :) Więc już wszystko dla mnie jasne...trzeba się przyzwyczaić i mocno "trzaskać". :) Pozdrawiam

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...