Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana łożyska w przednim kole.


Gość heckler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.Czy ktoś już wymieniał takowe łożysko??Jeżeli tak to proszę o jakieś info.Wymienia się samo,czy razem z piastą?Na Allegro są tylko wraz z piastą i kosztują 800stów!!!To chyba jest z platyny :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie.Czy ktoś już wymieniał takowe łożysko??Jeżeli tak to proszę o jakieś info.Wymienia się samo,czy razem z piastą?Na Allegro są tylko wraz z piastą i kosztują 800stów!!!To chyba jest z platyny :))

 

Witaj.Ja osobiście nie wymieniałem ale tak jak piszesz łozysko jest niewymienne i występuje razem z piastą w QQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że wystepuje razem z piastą. Wewnętrzna powierzchnia piasty stanowi bieżnię dla rolek łożyska i tworzy jedną całość. A cena .. No cóż nissan ;)Oryginał 1450 zł... To znaczy to samo łożysko co na allegro tylko cena w serwisie. Przy wymianie pamietaj o demontażu najpierw czujnika ABS ze zwrotnicy. Tak szybko do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki przebieg ??? W mej kałmerze prawie 100 kkm i jeszcze nie wymieniałem :blink:

U mnie 56kkm!!!Cóż jakie auto takie części!!Mam go już serdecznie dosyć,nigdy z autem nie miałem tyle przygód i problemów.Ten czujnik ABS-u wypina się bez problemu??Czy znowu jakiś patent Nissana??

Piszesz no cóż Nissan,a co to za marka??To do Infiniti pewnie 5 tyś kosztuje,bo podobno do nawary 3tyś.!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

Mam zdaje się problem w temacie.

Przebieg 58000 i niestety auto po gwarancji.

Nie jestem pewien jeszcze czy to piasta,ale napewno nie są to opony.

Mam buczenie w czasie jazdy od około 60km/h, powyżej 100 km/h jakby nie słychać.

Właśnie dostałem odpowiedź z serwisu w Poznaniu.

Cena piasty 2127 + 160 wymiana.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zdaje się problem w temacie.

Przebieg 58000 i niestety auto po gwarancji.

Nie jestem pewien jeszcze czy to piasta,ale napewno nie są to opony.

Mam buczenie w czasie jazdy od około 60km/h, powyżej 100 km/h jakby nie słychać.

Właśnie dostałem odpowiedź z serwisu w Poznaniu.

Cena piasty 2127 + 160 wymiana.

 

Pozdrawiam

 

Kolego jezeli szumi to piasta z pewnoscią ale nie w takiej cenie.Moge załatwić Ci taką piaste oryginalną Nissana (paragon,FV) w bardzo dobrej cenie.Jezeli jestes zainteresowany pisz na priv lub na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, a może więcej osób ma problem z łożyskiem? U mnie najprawdopodobniej wymienią na gwarancji przy pierwszym przeglądzie. 30 000 to raczej wada fabryczna... Pytanie tylko czy to pojedyncze przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment, a może więcej osób ma problem z łożyskiem? U mnie najprawdopodobniej wymienią na gwarancji przy pierwszym przeglądzie. 30 000 to raczej wada fabryczna... Pytanie tylko czy to pojedyncze przypadki?

 

Mam przejechane 52kkm {3lata uzytkowania} i narazie spokój i oby tak dalej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam podobny problem z huczeniem (szumem) podczas jazdy.

U mnie problem pojawia sie przy prędkości ok. 80km/h

natomiast jakby zanikał powyżej 100 km/h

Autko ma czwarty rok i przejechane 76 tyś. km

Wydaje się, że trochę za szybko na wymianę łożysk.

W poprzdnim (toyota previa) 14lat 230 tyś i nie wymieniałem żadnego łozyska.

Bardzo proszę o informację jak zdjąć piastę z łożyskiem.

 

 

Pozdrawiam

wkafara@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Wczoraj zaczeło szumiec (huczec) w moim qaszlaku :( , odgłos dokładnie słychac przy jezdzie na wprost , po prawej srtonie w dolnej czesci kabiny . Mysle ze własnie siada łozysko przedniego prawego koła , przebieg auta to troszke ponad 104 tys. km. Słychac najbardziej przy szybkosci od 80 do 100 km\h , wcisniecie sprzegła nie powoduje zadnej zmiany odgłosu , dlatego mysle ze to własnie łożysko koła.

Ps. boom-er , jaka cena za takie łozysko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zaczeło szumiec (huczec) w moim qaszlaku :( , odgłos dokładnie słychac przy jezdzie na wprost , po prawej srtonie w dolnej czesci kabiny . Mysle ze własnie siada łozysko przedniego prawego koła , przebieg auta to troszke ponad 104 tys. km. Słychac najbardziej przy szybkosci od 80 do 100 km\h , wcisniecie sprzegła nie powoduje zadnej zmiany odgłosu , dlatego mysle ze to własnie łożysko koła.

Ps. boom-er , jaka cena za takie łozysko ?

Jutro z rana wyślę wiadomośc na priv-a

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mucka38, zwróć uwagę czy natężenie/ton hałasu zmienia się w czasie jazdy po łuku. Typowo dla prawego łożyska powinno być głośniej na łuku w lewo a ciszej na łuku w prawo. Wiąże się to z większym naciskiem na zewnętrzne koła. Jeżeli takiego objawu nie ma to może to jednak nie łożysko a np. opona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj podjechałem do mechanika , posadziłem go na fotelu obok i odbylismy jazde próbną ,która potwierdziła moja diagnoze . Oczywiscie próby z jazdą w łukach były wykonane i natezenie hałasu zmieniało sie w zależnosci od odciążenia lub dociążenia koła prawego przedniego . Mówi sie trudno , ale wole takie usterki które uda sie zdiagnozowac , niz te których nie waidomo gdzie szukac ;)

 

Jestem po wymianie piasty , diagnoza postawiona celująco , wymiana również ok. , w qaszlaku jest duzo ciszej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy takie szumienie czy buczenie słychać cały czas, bo u mnie się pojawiło coś takiego że jak jadę to słyszę pisk(delikatny ale jednak) a jak wcisnę hamulec to ustaję pisk a jak zdejmę nogę z hamulca to dalej zaczyna się delikatny pisk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi czy takie szumienie czy buczenie słychać cały czas, bo u mnie się pojawiło coś takiego że jak jadę to słyszę pisk(delikatny ale jednak) a jak wcisnę hamulec to ustaję pisk a jak zdejmę nogę z hamulca to dalej zaczyna się delikatny pisk

Piasta jak ulegnie uszkodzeniu to słychać szum-nie jestes pewny czy to piasta to mozna w prosty sposób to sprawdzic podnosząc na lewarku koło i zakręcić nim-jak uszkodzone łozysko to ewidentnie słychać szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta jak ulegnie uszkodzeniu to słychać szum-nie jestes pewny czy to piasta to mozna w prosty sposób to sprawdzic podnosząc na lewarku koło i zakręcić nim-jak uszkodzone łozysko to ewidentnie słychać szum.

 

a gwarancja takie rzeczy obejmuje ?? może od razu do serwisu pojadę i serwisanta poproszę o sprawdzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gwarancja takie rzeczy obejmuje ?? może od razu do serwisu pojadę i serwisanta poproszę o sprawdzenie?

 

Jak mi padło łożysko w Oplu tuż po gwarancji to mówili że byłoby nią objęte gdy jeszcze była :(

 

Zrób test z jazdą po łuku w lewo i w prawo - powinno się zmieniać natężenie dźwięku. Moim zdaniem jeżeli pisk jest związany z operowaniem hamulcem to raczej nie łożysko.

Może trzeba przeczyścić zaciski hamulcowe? Mi robią to prawie przy każdym przeglądzie.

 

BTW wygląda na to, że jak komuś na dłużej starczają klocki to za to zacierają się zaciski. Jak się nie obrócić do d.... z tyłu i trzeba płacić albo za jedno albo za drugie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gwarancja takie rzeczy obejmuje ?? może od razu do serwisu pojadę i serwisanta poproszę o sprawdzenie?

 

Na piastę obejmuje gwarancja-jedź do Aso niech sprawdzą tą piastę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piastę obejmuje gwarancja-jedź do Aso niech sprawdzą tą piastę.

 

ten pisk w czasie jazdy to nie było łożysko a klocki tzn. ich końcówka żywota :) klocki i tarcze do wymiany i podobno przestanie piszczeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam.

U mnie też zaczyna być słyszalne łożysko w samochodzie przy przebiegu 65 000km. Charakterystyczne wycie jest bardzo dobrze słyszalne przy prędkości 80km/h a skręcając w lewo dźwięk się nasila. Podejrzewam, że winowajcą tych odgłosów jest prawe przednie łożysko. Auto już nie jest na gwarancji więc sam muszę na własny koszt wymienić tą część. Czy moje podejrzenia są słuszne? Jeśli tak to jakiej firmy polecacie te łożysko?

Za wszelka pomoc bardzo dziękuję i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka no to Lasiat na pewno to będzie łożysko i chyba prawe skoro nasila się przy skręcie w lewo, ja jestem po wymianie i miałem odwrotnie przy skręcie w prawo się nasilało i padło lewe, wszelkie dźwięki jak ręka odjął. Oczywiście wymiana poza ASO, piastę SKF kupiłem sam cena 265 zł koszt wymiany 80 zł.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w ciągu roku już 3 łożyska do wymiany, tz 3 jutro wymieniam (prawy tył, koszt 230 zł). Jeżeli przy zakręcie w prawo chuczy bardziej to lewe łożysko. Trudniej rozpoznać czy przód czy tył. Ewentualnie kręć na podniesionym okole, często słychać albo sa drgania jak rękę przyłożysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...