Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[WP12] 1,9 dci wspomaganie


preston81

Rekomendowane odpowiedzi

witam moj problem opisalem tez czesciowo w inym temacie , ale tu chcialbym obgadac tylko wspomaganie

mam taki problem :

rano wsiadam do auta wspomaganie chodzi lekko - obracajac kierownice na postoju , lecz gdy przejade sie jakies 15 km i sprobuje znow pokrecic kiera na postoju to strasznie ciezko ??

do wymiany mam mikro napinacz ponoc pasek od wspomagania rowniez na nim idzie , ale mechanicy mowia ze to nie ma nic wspolnego z tym co sie dzieje

przebieg auta 166tys , plynu nie zmienialem auto mam od przebiegu 160tys - sierpien zeszly rok

boje sie ze to moze byc pompa lub przekladnia mial juz tak ktos?

czytalem zeby wymienic plyn , sprawdzic napiecie paska od pompy wspomagania , plynu mi nieubywa wyciekow nie ma , zastanawiajace jest to ze rano smiga tj po dluzszej przerwie a pozniej juz jest kibel :/

 

dodam jeszcze ze jak jest ciezko jak wspomnialem to jak dodaje gazu np bedac na luzie to kierownica obraca sie leciutko :/ czyli przy niskich obrotach ciezko przy wyzszych lekko :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan musi być oszukany.

Takie rzeczy dzieją się powyżej 250 tyś km.

Z mojego punktu widzenia nie masz 166 tyś lecz 266 tyś .

 

Najpierw to musisz nalać płynu i podłożyć coś pod nią(najlepiej jakąś szmatę lub deskę) i zobaczyć czy nie cieknie płyn .

Jeśli cieknie to wystarczy wymienić uszczelkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pasek od wspomagania pompy jest na mikronapinaczu ktory mi wpada w mocne drgania wiec moze to to zauwazylem ze wspomaganie mi gorzej chodzi zaraz po nagrzaniu sie silnika , plyn mi nigdzie nie cieknie .... ew moze byc stary

przebieg na 100% jest prawdziwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...