Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czytanie błędów CHECK ENGINE


szenio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym nauczyć sie samemu czytać błędy. Jaki program do skanowania błędów powinienem ściągnąć i gdzie go mogę znaleźć/ściągnąć? (Czy Scanmaster ELM 1,6 jest najlepszy?) Jak, za pomocą jakich urządzeń mogę go podłączyć do komputera samochodu? Proszę również o przesłanie wykaz kodów błędów.

 

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalnej diagnozy nissana to CONSULT.

To co napisałeś to raczej zabawka, ale błędy odczytasz i checka skasujesz - ogólnie wart swojej ceny ;) - wniosuję po oprogramowaniu że chodzi o ELM 327 więc kupic mozesz tutaj: Mój odnośnik

Programów jest multum może być ten co wymieniłeś, one możliwościami wiele się od siebie się nie różnią (np. PCMSCAN ma możliwość sprawdzenia mocy silnika - ale to tak bardzo zgróbnie).

Co do błędów - programy mają wbudowaną bazę błędów i to po polsku więc odczytasz - ale odczytać błąd to jedno a zlokalizować usterkę to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja też planuję zakupić taki prosty interface z allegro do mojej Almy 2.2 Di, ale z tego co wyczytałem to w przypadku roku 2000 to może być problem. Niby mam 16 pin gniazdo, ale nie oznacza to podobno, że interface elm 327 będzie u mnie działał, dlatego zakupię go na miejscu w Stolicy żebym nie ponosił dużych kosztów razie potrzeby zwrotu.

Muszę poszukać błędów, bo moje auto ma strasznego muła momentami, a przyczyn może być wiele, może urządzenie i notebook mi pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żuczek

jasio,

a nie pytałeś, w stołecznej grupie, czy ktoś czasem nie ma ELM'a?!? Wtedy pozostałaby Ci tylko kwestia indywidualnego umówienia się, bądź wypad na spota grupy, i raz dwa bez kombinowania zakup/zwrot wiedziałbys na czym stoisz. To chyba byłoby najprostsze rozwiązanie. A wracając do Twojego auta, jeśli jest z roku 2000, to też obstawiałbym, że tak wprost ELM z nim nie zagada. Z lekturki wychodzi, że raczej potrzebny byłby sprzęcik typu "conzult" do obsługi OBD1, z tym , że trzebaby dołożyć mu wtyk OBD2, co nieco w temacie jest tutaj: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/63634-zlacze-diagnostyczne/page__view__findpost__p__715843

Widoczności, szerokości, przyczepności

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...