Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rysa na szybie od wycieraczki


Gość INFOLUDEK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość INFOLUDEK

Witam

 

Po zimie zauważyłem , że po dłuższej wycieraczce wzdłuż jej konca na całej długości pozostała "smuga" . Pojechałem do serwisu po nową wycieraczkę , kupiłem 100,40zł brutto. Przy wymianie zauważyłem ze owa smuga to nie jest smuga tylko małe ryski szerokości ok 2mm spowodowane tym że czubek wycieraczki pękł i rysował metalową częścią szybę. Dodam że to jest QQ+2 z końca października zeszłego roku czyli auto ma 4,5 miesiąca. Jakię było moje zniesmaczenie gdy uswiadomiłem sobie o tej paskudnej rysie.

 

Będąc odrazu w salonie spytałem o nową szybę cena 1400-1500 brutto + ok 500,00 robocizny:/ Troszku drogo

 

Teraz moje pytanie do forumowiczów. Co robić.

 

-wymienić szybe? Troche szkoda wymienać nówkę szybe

 

-polerować szybę? Tego zabiegu się troche boję ponieważ szyba na pozostałej części jest "funkiel nówka" nie wiem jaki wpływ takie polerowanie ma na szybe. Czy nie będzie róznicy pomiędzy miejcem polerowanym a miejscem nie polerowanym. Wstępnie dowiedziałem się, że taka usługa kosztuje ok 150zł w Warszawie. Powiedzieli mi przez telefon że 2 godziny roboty i da rade to raczej zrobić jeśli to nie są głębokie rysy.

 

-pasty do polerowania- Ten sposób to odrazu odrzucam bo wydaje mi się że to jest zabieg chwilowy który trzeba powtarzać. ( Moj wolny czas nie pozwala mi jak narazie nawet na zamontowanie bocznych list ochronnych ktore kupilem 3 miesiące temu:) więc powtarzanie polerki co 2 tyg raczej odpada

 

-pytanie czysto ubezpieczycielskie. Auto ubezpieczone mam w Leasingu więc na zniżkach mi nie zależy czy taką wade można zgłosić by wymienili z AC szybę?

Orazu powiem , że nie mam zamiaru walić w szybę kamieniem by pękła bo wtedy wiem żę szyba tylko wchodzi do wymiany ( takie pomysył wyczytałem na jakimś innym forum )

 

-a może domagać się naprawy przez salon , ale w to też chyba wątpie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie reklamacji Ci nie uznają. Powiedzą że Ci przymarzła i sam ją złamałeś przy skrobaniu w zimę czy coś takiego. Jak chcesz wymienić na nówkę to nigdy nie w salonie. Ja wymieniam prawie co rok (kamienie spod ciężarówek, ale auto firmowe to się nie szczypie) i zawsze jeżdżę do Pilklingtona. Połowa ceny co w salonie jak nie lepiej na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pytanie czysto ubezpieczycielskie. Auto ubezpieczone mam w Leasingu więc na zniżkach mi nie zależy czy taką wade można zgłosić by wymienili z AC szybę?

Orazu powiem , że nie mam zamiaru walić w szybę kamieniem by pękła bo wtedy wiem żę szyba tylko wchodzi do wymiany ( takie pomysył wyczytałem na jakimś innym forum )

 

Zobacz w OWU czy nie masz osobnego ubezpieczenia na szyby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kielce44

Witam

 

Po zimie zauważyłem , że po dłuższej wycieraczce wzdłuż jej konca na całej długości pozostała "smuga" . Pojechałem do serwisu po nową wycieraczkę , kupiłem 100,40zł brutto. Przy wymianie zauważyłem ze owa smuga to nie jest smuga tylko małe ryski szerokości ok 2mm spowodowane tym że czubek wycieraczki pękł i rysował metalową częścią szybę. Dodam że to jest QQ+2 z końca października zeszłego roku czyli auto ma 4,5 miesiąca. Jakię było moje zniesmaczenie gdy uswiadomiłem sobie o tej paskudnej rysie.

 

Będąc odrazu w salonie spytałem o nową szybę cena 1400-1500 brutto + ok 500,00 robocizny:/ Troszku drogo

 

Teraz moje pytanie do forumowiczów. Co robić.

 

-wymienić szybe? Troche szkoda wymienać nówkę szybe

 

-polerować szybę? Tego zabiegu się troche boję ponieważ szyba na pozostałej części jest "funkiel nówka" nie wiem jaki wpływ takie polerowanie ma na szybe. Czy nie będzie róznicy pomiędzy miejcem polerowanym a miejscem nie polerowanym. Wstępnie dowiedziałem się, że taka usługa kosztuje ok 150zł w Warszawie. Powiedzieli mi przez telefon że 2 godziny roboty i da rade to raczej zrobić jeśli to nie są głębokie rysy.

 

-pasty do polerowania- Ten sposób to odrazu odrzucam bo wydaje mi się że to jest zabieg chwilowy który trzeba powtarzać. ( Moj wolny czas nie pozwala mi jak narazie nawet na zamontowanie bocznych list ochronnych ktore kupilem 3 miesiące temu:) więc powtarzanie polerki co 2 tyg raczej odpada

 

-pytanie czysto ubezpieczycielskie. Auto ubezpieczone mam w Leasingu więc na zniżkach mi nie zależy czy taką wade można zgłosić by wymienili z AC szybę?

Orazu powiem , że nie mam zamiaru walić w szybę kamieniem by pękła bo wtedy wiem żę szyba tylko wchodzi do wymiany ( takie pomysył wyczytałem na jakimś innym forum )

 

-a może domagać się naprawy przez salon , ale w to też chyba wątpie

 

 

A tak przy okazji wymiany przedniej szyby czy ktoś się orientuje czy jest możliwość zamontowania podgrzewanej przedniej szyby jak np. w fordzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-polerować szybę? Tego zabiegu się troche boję ponieważ szyba na pozostałej części jest "funkiel nówka" nie wiem jaki wpływ takie polerowanie ma na szybe. Czy nie będzie róznicy pomiędzy miejcem polerowanym a miejscem nie polerowanym. Wstępnie dowiedziałem się, że taka usługa kosztuje ok 150zł w Warszawie. Powiedzieli mi przez telefon że 2 godziny roboty i da rade to raczej zrobić jeśli to nie są głębokie rysy.

 

Zapytaj w firmie Autoglass Jaan: www.jaan.com.pl - powinni Ci fachowo doradzić jakie są możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w firmie Autoglass Jaan: www.jaan.com.pl - powinni Ci fachowo doradzić jakie są możliwości.

 

Daj znać co zrobiłeś i czy skutecznie usunąłeś rysy. Mam 4-5 rys od skrobaczki i też z chęcią bym się ich pozbył/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość INFOLUDEK

Witam

 

Byłem u speców od szyb. Powiedzieli mi ze wszystkich rys nie usuną ( nie tyle co nie mogę tylko chodzi o to ze rysy tam gdzie zawracala wycieraczka są najgłębsze i jakby mi spolerowli ttak by ich nie było widać to wtedy pojawił by się najprawdopodobniej egekt buteli i zniekształconego obrazu.

 

Umowiłem się z nimi na przyszłą sobote mają mi zacząć robić od prawej strony ok 10cm po tym mam zdecydować czy robimy dalej czy nie. Więc jak coś dam znać za tydień. Według ich ustalen to jest 3-4h polerowania wycenili to za 150zł bez faktury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem u speców od szyb. Powiedzieli mi ze wszystkich rys nie usuną ( nie tyle co nie mogę tylko chodzi o to ze rysy tam gdzie zawracala wycieraczka są najgłębsze i jakby mi spolerowli ttak by ich nie było widać to wtedy pojawił by się najprawdopodobniej egekt buteli i zniekształconego obrazu.

 

Umowiłem się z nimi na przyszłą sobote mają mi zacząć robić od prawej strony ok 10cm po tym mam zdecydować czy robimy dalej czy nie. Więc jak coś dam znać za tydień. Według ich ustalen to jest 3-4h polerowania wycenili to za 150zł bez faktury

 

ok dzięki daj znać o rezultatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot ze spryskiwaczami .Na postoju leją wysoko a podczas jazdy dają w pióra .Nie sposób to wyregulować.Duże obszary szyby są suche gdy wycieraczka idzie.Dodatkowo dorażne ich użycie to trochę płynu i pełne 3 cykle pracy i po suchej szybie brrr.

Edytowane przez lechu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Jestem po polerce szyby

 

50min roboty rysy usunięte , jestem bardzo zadowolony. Cena 100zł bez faktury.

 

Pogadałem sobie podczas polerowania szyby z fachurami i powiedzieli mi że nawet mają wyjazdy do aut które podczas "ostaniego mycia" przed oddaniem klientowi dostają niespodziewanych rys które ptrzeba usunąc przed oddaniem:) Ogolnie powiedzieli mi , ze szybe można łatwo zepsóć i lepiej oddać to w dobre ręce.

Ich jak widać były dobre:)

 

Witam

 

Jestem po polerce szyby

 

50min roboty rysy usunięte , jestem bardzo zadowolony. Cena 100zł bez faktury.

 

Pogadałem sobie podczas polerowania szyby z fachurami i powiedzieli mi że nawet mają wyjazdy do aut które podczas "ostaniego mycia" przed oddaniem klientowi dostają niespodziewanych rys które ptrzeba usunąc przed oddaniem:) Ogolnie powiedzieli mi , ze szybe można łatwo zepsóć i lepiej oddać to w dobre ręce.

Ich jak widać były dobre:)

 

 

INFOLUDEK ( zaponiałem hasła )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem po polerce szyby

 

50min roboty rysy usunięte , jestem bardzo zadowolony. Cena 100zł bez faktury.

 

Pogadałem sobie podczas polerowania szyby z fachurami i powiedzieli mi że nawet mają wyjazdy do aut które podczas "ostaniego mycia" przed oddaniem klientowi dostają niespodziewanych rys które ptrzeba usunąc przed oddaniem:) Ogolnie powiedzieli mi , ze szybe można łatwo zepsóć i lepiej oddać to w dobre ręce.

Ich jak widać były dobre:)

 

Witam

 

Jestem po polerce szyby

 

50min roboty rysy usunięte , jestem bardzo zadowolony. Cena 100zł bez faktury.

 

Pogadałem sobie podczas polerowania szyby z fachurami i powiedzieli mi że nawet mają wyjazdy do aut które podczas "ostaniego mycia" przed oddaniem klientowi dostają niespodziewanych rys które ptrzeba usunąc przed oddaniem:) Ogolnie powiedzieli mi , ze szybe można łatwo zepsóć i lepiej oddać to w dobre ręce.

Ich jak widać były dobre:)

 

 

INFOLUDEK ( zaponiałem hasła )

 

W jakiej firmie byłeś ?

 

W nocy albo w słoneczny dzień nic się nie dzieje z widocznością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej firmie byłeś ?

 

W nocy albo w słoneczny dzień nic się nie dzieje z widocznością ?

 

 

Powiem tak. Ja jako wiem że tam były rysy jestem w stanie zauważyć gdzie one były ale obrazu powiem że nie jest to łatwe. Czyli ciężko było by mi znaleźć np środek rysy na szybie bez wodzenia palcem od dołu wycieraczki. Najważniejsze jest to że z perspektywy kierowcy nie zdążyło mi się ich zauważyć podczas jazdy.

 

 

 

 

Byłem tutaj

 

http://www.multiglas.pl/

 

Osobiscie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

haha, przyjedź do irlandii, pod tesco zawsze stoi pan co naprawia szyby ZA DARMO !!!, taka reklama naprawiania pęknieć, rys, stłuczeń jakąś nową metodą, po anglielsku nazywa się to "glass or windscreen chip repair". spróbuj znależć coś takieego w polsce. myśle żekoszt narawy to jakieś 100zł.

pozdr

pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...