Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem z zawieszeniem- POMOCY!!!!


Gość husky1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość husky1987

Witam!!!

jestem na ty forum nowy , wiec proszę o zrozumienie:D od roku czasu posiadam nissana terrano II z 96 roku ( model 97 z okrągłymi lampami przednimi). od ponad pół roku mam problem z zawieszeniem- dodam ze codziennie po lesie robię od 30 -70 km.

problem tyczy sie głównie stabilizatora. stwierdziłem ze podczas jazdy po dziurach stabilizator ociera o śrubę od drążka głównego. jest ona do połowy wyślizgana wiec w przyszłości będę miał problem ją odkręcić (zaznaczona na zdjęciu). wiem ze mam do wymiany gumy i łączniki stabilizatora przedniego. wkrótce je wymienię! czy to coś pomoże? czy nie uważacie że drążek powinien bardziej stać pionowo? mam nowe amory monroe wiec myśle ze to nie ich wina. czy skręcenie drązku też mi coś pomoże ????

z góry dziekuje za pomoc!

pozdrawiampost-32587-1269889681,0115_thumb.jpgpost-32587-1269889681,0115_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. przydałaby się lekka myjka bo tak to widać przewage leśnej ściółki ;-) z tej fotki widać jakbyś miał coś podgięte i to może być przyczyną przesunięcia się stabilizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek proponuje zaadoptowac odbijacze od zuka na dolny wahacz - bo nie masz w ogole. Wtedy wahacz nie powinien isc za wysoko i moze drazek nie bedzie haczyl o srube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że wszystko masz w porządku, czyli nic nie jest pogięte tylko trzeba wymienić gumy stabilizatora i to natychmiast. Jak wahacz idzie do góry to ciągnie za sobą do góry stabilizator bo w gumach jest już duży luz i przez to jest ocieranie stabilizatora o śrubę. Jak wymienisz gumy to powinno to ocieranie ustąpić. Załączam zdjęcie zawieszenia w moim samochodzie i zobacz, że są takie same odległości do wspomnianej śruby - tylko w Twoim te gumy, tragedia.

Zauważyłem też, że chyba nie masz gum przy łączniku stabilizatora choć trudno się dopatrzeć jakiejś części w tym błotku- zobacz u mnie, zaznaczyłem gumę czerwoną strzałką i sprawdź u siebie czy taka jest. Pomyśl też o odbojach tak jak już wspomniał przedmówca. Ja mam właśnie od Żuka i już to kiedyś opisywałem na forum. Jeden odbój kosztował 10 zł. więc nie jest drogi. Tu masz ten temat: http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/54889-odbijacze-do-terrano-z-czego/

Powodzenia!

post-21823-1269935223,2537_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość husky1987

wiem ze nie mam tej gumy na łączniku stabilizatora- porostu sie urwała. chciałbym jeszcze sie zapytac o te gumy od żuka- jak one sie nazywają, jak fachowo nie na nie mówi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość husky1987

wrzucam zdjęcie po małej płukance podwozia:D. mam jeszcze jedno pytanko na temat drązka głównego: jeśli podniesiecie do góry samochód i złapiecie za koło to drązek główny poddaje sie, i koło "ucieka"- poprostu koncówka sie obraca. ciężko to opisać. może ktoś mnie zrozumie. z góry dziekuje!!!

pozdrawiampost-32587-1269960230,1835_thumb.jpg

 

dzis wymieniłem gumy i łączniki stabilizatora oraz wstawiłem odboje:D- poprostu nie te auto. wkoncu wiem jak wygląda jazda terenówką. bardzo dziekuje za pomoc. zamykam temat. pozdrawiam;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...