Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Skrzypiąca wycieraczka P11


Gość fabrice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwość jest zawsze ale znając życie wytarł się plastikowy uchwyt i lepiej roztoczyć plastik i wpasować nową tuleje niż smarować bo jeśli pomoże to na krótko. CO do demontażu to sciągasz obie wycieraczki następnie podszybie i wykręcasz mechanizm wycieraczek ;) nic trudnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie mozna dojsc od góry, wystarczy odkrecic (sa tam chyba sruby krzyzakowe) plastikową osłonę podszybia?

 

na stronie głównej masz zakładke "zrób to sam" i tam znajdziesz instrukcje krok po kroku jak je zdemontować. też mi piszczały i rozebrałem wsystko i następnie nasmarowałem i teraz juz nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie głównej masz zakładke "zrób to sam" i tam znajdziesz instrukcje krok po kroku jak je zdemontować. też mi piszczały i rozebrałem wsystko i następnie nasmarowałem i teraz juz nic nie słychać.

 

Dzięki, przejzałem to, tylko nie posiadam takiego 'smiesznego' ustrojstwa jak sciagacz, ktorego uzywal tamte kierowca z zrob to sam.Da sie wyciagnac ramie wycieraczki bez tego, np jakos podwazyc? Aha, i jakiego smaru uzyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przejzałem to, tylko nie posiadam takiego 'smiesznego' ustrojstwa jak sciagacz, ktorego uzywal tamte kierowca z zrob to sam.Da sie wyciagnac ramie wycieraczki bez tego, np jakos podwazyc? Aha, i jakiego smaru uzyc?

 

tego to ci nie powiem bo nie próbowałem tego podważać. Kolega miał sciągacz a i smar też mi ogarniał od siebie z pracy,wiec nie wiem jaki to był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć ramiona wycieraczek, ciężko może się udać ale przeważnie jest zapieczone. Smarowanie nic nie da, bo nie ma jak się tam dostać ze smarem, szukaj ściągacza. Smar użyłem miedziany, można kupić w tubce. Możesz mieć problem z trzema śrubami trzymającymi to łożysko teflonowe, ja wybiłem te trzpienie przesmarowałem i chodzi, jeśli jest wyrobione to może lepiej kupić nowe na Allegro. lub jak radzą koledzy rozwiercić i zastosować tulejkę. Powodzenia przy naprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki, przejzałem to, tylko nie posiadam takiego 'smiesznego' ustrojstwa jak sciagacz, ktorego uzywal tamte kierowca z zrob to sam.Da sie wyciagnac ramie wycieraczki bez tego, np jakos podwazyc? Aha, i jakiego smaru uzyc?

Raczej nie masz szans na ściągnięcie ramion wycieraczek bez ściągacza. Podważenie nic nie daje, bo wokół są plastikowe elementy, które albo połamiesz, albo wygną się, a napewno poniszczą się. Już to przećwiczyłem, bo to ja, nie chwaląc się, zmajstrowałem ten tutorial :-) Taki ściągacz dorobi Ci każdy spawacz. Do nakrętki trzeba przyspawać dwa identyczne płaskowniki z grubej blachy, ok. 7-8 mm, żeby się nie wyginały.

 

Ściągnąć ramiona wycieraczek, ciężko może się udać ale przeważnie jest zapieczone. Smarowanie nic nie da, bo nie ma jak się tam dostać ze smarem, szukaj ściągacza. Smar użyłem miedziany, można kupić w tubce. Możesz mieć problem z trzema śrubami trzymającymi to łożysko teflonowe, ja wybiłem te trzpienie przesmarowałem i chodzi, jeśli jest wyrobione to może lepiej kupić nowe na Allegro.

Wybiłeś ten trzpień?! On jest zabezpiecznony zimeringiem i wystarczy go zdjąć, poten całość ładnie się rozbiera, chyba że jest zapieczone na stałe.

Nowe na allegro kosztuje chyba tyle samo, co w ASO :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popsikać npwd40 i podczas podważania trzeba ruszać ramieniem i powinno zejść, przynajmniej mi się udało tak zdjąć bez ściągacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się udało ściągnąć wycieraczki bez ściągacza, wystarczyło poruszać ramieniem góra-dół.

Roboty masz tak na godzinkę z przerwą na piwko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już sie dostaniesz do mechanizmów, proponuję je wyjąć u mnie okazało sie, że na jednym był luz to dałem do regeneracji ale drugi był jakby zatarty i możliwe, że to on skrzypiał, to tylko 6 nakrętek a spokój na długi czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiałem to wszystko parę dni temu.rozebrałem mechanizm i pierwszy czop zszedł po 5min kręcenia i polewania olejem i benzyną ekstrakcyjną, natomiast 2 wybiłem delikatnie młotkiem(strasznie zapieczone).Przeczyściłem papierem ściernym i przesmarowałem smarem.Robota na jakieś 40min .Teraz błoga cisza i szybciej pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość mamarciniak

U mnie było tak, że jeden mechanizm był zatarty a drugi miał luzy. Postanowiłem to sam jakoś naprawić lecz tak było zapieczone, że plastik rozsypał się w mak:( Google i szukam:)używany mechanizm wraz z cięgnami 300 zł, a sam nowy mechanizm bez cięgien 150zł jeden co i tak daje 300zł za gówniany plastik!!! Udałem się do znajomego i wytoczył konkretnie tak jak powinno być zrobione od nowości:) Koszt: 0,7l. Cieszę się, że pomogłem.

post-27028-0-19461300-1313584532_thumb.jpg

post-27028-0-13477700-1313584545_thumb.jpg

Edytowane przez mamarciniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

ma problem z wyciaraczkami tak jak w temacie,tylko ze mi postronioe kierowcy skrzypi,czy jest ktos z wrocławia albo okolic kto mogłby mi to naprawić nie posiadam tekiego scigacza i nie moge tego zdjac bo juz próbowałem.prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem te trójkąty z p10 auto było z 92roku ale wszystko było bez luzów i śmiga po dziś dzień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...