Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zatwierdzone położenia fotelików


szumacherek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym Was zapytać czy w instrukcji od X’a (T30, T31) macie napisane jak wyłączyć przednią poduszkę powietrzną oraz czy można oraz jak w X’je przewozić dzieci z II i III grupy wagowej? Mnie się wydaje, że nie można choć prawdopodobnie wszystko zależy od rocznika. Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Chciałbym Was zapytać czy w instrukcji od X’a (T30, T31) macie napisane jak wyłączyć przednią poduszkę powietrzną oraz czy można oraz jak w X’je przewozić dzieci z II i III grupy wagowej? Mnie się wydaje, że nie można choć prawdopodobnie wszystko zależy od rocznika. Pozdrawiam i Życzę Wesołych Świąt

W moim nie można wyłączyć poduszki powietrznej u pasażera, nie można też przewozić dzieci w wadze od 15kg do 36kg (grupa II i III).

:devil:

rok produkcji 2008

Edytowane przez X_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim nie można wyłączyć poduszki powietrznej u pasażera, nie można też przewozić dzieci w wadze od 15kg do 36kg (grupa II i III).

:devil:

 

 

Proszę jeszcze Was o podawanie rocznika samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Nie ma mozliwosci wylaczenia poduszki pasazera.

Wiec dziecko jest przewozone na tylnych siedzeniach za pasazerem lub kierowca.

Miejsca te posiadaja uchwyty ISOFIX, jak tez za oparciami uchwyt do mocowania "Top Tether"

Montaz fotelika z ISOX-em jest banalnie prosty.

Posiadam fotelik RÖMER SafeFix Plus TT (z wyzej wymienionym Top Tether bez "nogi"), grupa 1, waga dziecka od 9kg do 18kg.

Moj dzieciulko jest zadowolony :)

Samochod: T31 , wersja LE

Pozdrawiam

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Nie ma mozliwosci wylaczenia poduszki pasazera.

Wiec dziecko jest przewozone  na tylnych siedzeniach za pasazerem lub kierowca.

Miejsca te posiadaja uchwyty ISOFIX, jak tez za oparciami uchwyt do mocowania "Top Tether"

Montaz fotelika z ISOX-em jest banalnie prosty.

Posiadam fotelik RÖMER SafeFix Plus TT (z wyzej wymienionym Top Tether bez "nogi"), grupa 1, waga dziecka od 9kg do 18kg.

Moj dzieciulko jest zadowolony :)

Samochod: T31 , wersja LE

Pozdrawiam

Vratko

 

 

Hej PltnikVratko a co jak trochę dorośnie? Sprawdzałeś grupę II i III?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej PltnikVratko a co jak trochę dorośnie? Sprawdzałeś grupę II i III?

 

Czesc,

Nasze dzieciulatko ma dopiero dwa latka i miesci sie do foteliku z grupy 1, waga dziecka od 9kg do 18kg.

Foteliky z grupy 2-3 sa dla dzieci o wadze od 15kg do 36kg.

Wiec nie rozgladalem sie za wiekszym fotelikiem. I nie skojarzylem grupy, pytalesz jasno o 2 i 3. Moja odpowiedz jest w sprawie grupy 1. Moze komus to bedzie pomocne?

Polecam z wlasnego doswiadzenia foteliki mocowane systemem ISOFIX.

Zeby wybrac wlaszciwy fotelik polecam rowniez odwiedzic strone: http://www.fotelik.info

Uwazam, ze warto zadbac o bezpieczenstwo naszych pociech.

Pozdraviam

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej PltnikVratko a co jak trochę dorośnie? Sprawdzałeś grupę II i III?

Witam,

 

ja w swoim aucie (2007) mam fotelik z grupy I oraz z II (15-36 kg). Pierwszy bebecomfort bez isofixu, drugi recaro monza seatfix (z isofixem). Również polecam foteliki z isofixem z uwagi na łatwość montażu i podobno bezpieczeństwo (choć podobno zdania są podzielone. Zainteresowanych odsyłam do testów - polecam stronę adac.de, na której każdego roku podawane są wyniki testów fotelików. Można tam również poszukać testu fotelika po jego nazwie - to dla tych, którzy mają upatrzony jakiś model a chcieliby dowiedzieć się czy warto zainwestować w taki fitelik - wszak chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech). Dodatkowo mój fotelik recaro posiada wbudowane głośniczki i wyprowadzony kabel do podłączenia mp3 czy ipod`a. Jeszcze nie sprawdzałem jak to działa, ale może wkrótce sprawdzę i dam znać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja w swoim aucie (2007) mam fotelik z grupy I oraz z II (15-36 kg). Pierwszy bebecomfort bez isofixu, drugi recaro monza seatfix (z isofixem). Również polecam foteliki z isofixem z uwagi na łatwość montażu i podobno bezpieczeństwo (choć podobno zdania są podzielone. Zainteresowanych odsyłam do testów - polecam stronę adac.de, na której każdego roku podawane są wyniki testów fotelików. Można tam również poszukać testu fotelika po jego nazwie - to dla tych, którzy mają upatrzony jakiś model a chcieliby dowiedzieć się czy warto zainwestować w taki fitelik - wszak chodzi o bezpieczeństwo naszych pociech). Dodatkowo mój fotelik recaro posiada wbudowane głośniczki i wyprowadzony kabel do podłączenia mp3 czy ipod`a. Jeszcze nie sprawdzałem jak to działa, ale może wkrótce sprawdzę i dam znać.

 

Pozdrawiam

A czy ktoś z was sprawdził w instrukcji obsługi czy może przewozić dzieci z grupy II i III?

polecam przestudiowanie tabelek w których są wymienione foteliki polecane przez producenta :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja wiem, że na pewno używacie dla Waszych pociech najlepszych fotelików. Moje pytanie dotyczy jednak gdzie zamontować fotelik dla grupy II i III. Jak napisał X_S czy sprawdzaliscie swoje instrukcje od samochodu?

Document01.pdf

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

 

Ja wiem, że na pewno używacie dla Waszych pociech najlepszych fotelików. Moje pytanie dotyczy jednak gdzie zamontować fotelik dla grupy II i III. Jak napisał X_S czy sprawdzaliscie swoje instrukcje od samochodu?

 

Cesc,

Czytalem przed wyborem fotelika przez ciebie podany fragment instrukcji.

Tak jak wspomnialem wyzej uchwyty ISOFIX znajduja sie tylko na tylnej kanapie za kierowca i pasazerem. Wiec niebylo mozliwosci inneg0o wyboru miejsca mocowania.

Moim skromnym zdaniem uwazam, ze przewozenie dziecka z grupy 2 i 3 na siedzeniu pasazera (obok kierowcy) jest nie odpowiedzialne, nawet jesli siedzi na odpowiednim foteliku do tego miejsca przeznaczonego.

Fitma RÖMER podaje liste samochodow dla fotelika wraz ze sposobem i miejscem montazu.

Prosze zajrzec dla przykladu fotelik z grupy 2 i 3 z mocowaniem Isofix - http://www.britax-roemer.pl/uploads/product/vehicle-lists/britax-kidfix-14-3da.pdf

Ale okazuje sie, ze prawdopodobnie juz fotelik mocowany na pasy mozna prawdopodobnie zamocowac tez na miejscu pasazera (obok kierowcy).

Hmm... rzeczywiscie zapis w instrukcji o przewozeniu dzieci z grupy 2 i 3 jest glupi, moze wystapil blad przy tlumaczeniu instrukcji z jezyka Japonskiego? :)

Moze ktos bedzie to mogl zwerifikowac, kto posiada inna obcojezyczna instrukcje obslugi?

Mysle, ze tutaj sie trzeba kierowac zdrowym rozsadkiem i wyobraznia kierowcy.

Pozdrawiam

Pltnik

Edytowane przez PltnikVratko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach rocznik chyba od 2009 zmieniona została już instrukcja (w załączniku). Moje pytanie dlaczego czy Nissan nie przeprowadził badań dotyczących bezpieczeństwa czy dali złe instrukcje?

Document02.pdf

Edytowane przez szumacherek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodach rocznik chyba od 2009 zmieniona została już instrukcja (w załączniku). Moje pytanie dlaczego czy Nissan nie przeprowadził badań dotyczących bezpieczeństwa czy dali złe instrukcje?

 

Hmm... rzeczywiscie, jest poprawione, wiec moze blad przy tlumaczeniu, lub blad drukarski?

Przeciez bylo by dziwne absurdalne, ze mozesz przewozic dziecko z grupy 0 i 1 a z grupy 2 i 3 juz nie...

Wiec chyba niema czym glowe zapratac :)

I zamontowac odpowiedni fotelik w odpowiednie i bezpieczne miejsce.

Pltnik

Edytowane przez PltnikVratko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... rzeczywiscie, jest poprawione, wiec moze blad przy tlumaczeniu, lub blad drukarski?

Przeciez bylo by dziwne absurdalne, ze mozesz przewozic dziecko z grupy 0 i 1 a z grupy 2 i 3 juz nie...

Wiec chyba niema czym glowe zapratac :)

I zamontowac odpowiedni fotelik w odpowiednie i bezpieczne miejsce.

Pltnik

Odpowiednie i bezpieczne miejsce wg kogo? Chyba wg Ciebie, bo Nissan wyraźnie pisze, że nie możesz tego robić.

 

Weźmy teoretycznie taką sytuację:

Masz wypadek, uderzenie boczne w samochód, samo uderzenie nie powoduje większych szkód w samochodzie, ale kurtyny powietrze są źle zaprojektowane i otwierają się nie w przestrzeń pomiędzy fotelik dziecka a drzwi tylko wprost na dziecko, w skutek czego dziecko odnosi poważne obrażenia.

Kto ponosi odpowiedzialność za poniesione obrażenia/śmierć Twojego dziecka? Samochód który uderzył? Producent Twojego samochodu, który źle zaprojektował kurtyny boczne? Czy Ty, który wg wyraźnego zakazu montowania fotelika z tej grupy zrobiłeś to?

Kto będzie miał do końca życia wyrzuty sumienia?

Nie będziesz mógł mieć pretensji do producenta, bo on wyraźnie zabronił tego!

Wiem, że to tylko teoria ale ja nie mam zamiaru sprawdzać czy instrukcja obsługi jest źle napisana, czy rzeczywiście coś jest nie tak?

 

A żeby bardziej uwierzytelnić moją teorie to powiem tylko, że już dwukrotnie pisałem w tej sprawie do Nissan Poland, który odesłał mnie do Nissan Europe, który odesłał mnie z powrotem do dealera, który nie ma pojęcia czemu tak napisał producent w instrukcji obsługi. Drugi raz napisałem pismo do dealera, który na piśmie przekazał sprawę do centrali Nissana, bo sam też nie potrafił odpowiedzieć, ale minęło już 2.5 miesiąca i ani ja nie mam odpowiedzi, ani dealer?

 

Pytanie tylko czemu Importer nie chce odpowiedzieć na piśmie jaka jest prawda z tymi fotelikami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość marianello

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/61748-instrukcja-x-trail-t30/

 

w tym wątku są do ściągnięcia wersja angielska i francuska manuala T30 - ok. strony nr 50 tych PDF-ów jest piękny fotelik dla grupy III w pozycji zalecanej przy drzwiach za pasażerem lub po środku, natomiast nie widzę tam żadnej magicznej "zaiksowanej" od prawej do lewej tabelki... co wy na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

CześćTrochę temat zapuszczony a ja po wielu pismach dostałem w końcu odpowiedź z Nissana.... iż instrukcja obsługi do pojazdów wyprodukowanych w 2008 r nie zawierała informacji odnośnie montażu fotelików dziecięcych, dlategoteż przesłaliśmy do Pana informacje z instrukcji obsługi do modeli późniejszych. Wszelkie udzielone Panu informacje zostały potwierdzone przez NSCEE. Inaczej mówiąc wkradł im się błąd drukarski, przynajmniej tak napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...