Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11] Przyciemnienie szyb


Gość mat3112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad przyciemnieniem szyb w mojej primerce, ale zastanawiam się, czy to nie będzie "przerost formy nad treścią"??

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4a83d60126601990.html

 

To moje auto - teraz mam alufelgi więc lepiej się prezentuje.

 

Pozdrawiam.

nie powinno być tak źle :) ja oczywiście jeżeli mówimy o przyciemnianiu to preferuje przód i tył bo z tyłu szyby czarne jak smoła to nie za bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;d ja teraz bawię się w Corelu i próbuje przynajmniej zobaczyć mniej więcej;d

No ja nie chcę bardzo przyciemnić - kolega ma 85% z tyłu i to mi się wydaje za dużo. Skoro mówisz o przyciemnianiu na przodzie - tam mógłbym tylko 25-30% tak? Poza tym w tej chwili fundusze są w stanie znieść wyłącznie tył;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;d ja teraz bawię się w Corelu i próbuje przynajmniej zobaczyć mniej więcej;d

No ja nie chcę bardzo przyciemnić - kolega ma 85% z tyłu i to mi się wydaje za dużo. Skoro mówisz o przyciemnianiu na przodzie - tam mógłbym tylko 25-30% tak? Poza tym w tej chwili fundusze są w stanie znieść wyłącznie tył;d

dokładnie chyba ustawa mówi o 25% na przód, tylko nie wiem jak misiaczki się zachowują jak im się szybka będzie za ciemna wydawała :)

 

 

chyba takie 75 tył 25 przód będzie w miarę ładnie wyglądać

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale w tej chwili nie stać mnie na tył i przód, ale sam tył - dlaczego by nie;d

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0d73168f02019704.html

 

Nie komentujcie wykonania ale sam efekt prezentowania się auta;) Jutro postaram się dodać fotkę jak już mam założone felgi.

mi się podoba własnie nie za mocno ja smołą:) tylko w razie wu fajne przejście będzie tyłu z przodem :) sam będziesz robił ja w swojej byłej P11 GT też sedan próbowałem ale straciłem całą folię i sobie darowałem.. w sedanie ciężko ogarnąć tylnią szybę. teraz będę próbował w kombi będzie łatwiej :)

Edytowane przez GeorgeGt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy w życiu sam... Nie mam takich zdolności, poza tym kolega kiedyś sam próbował.. tak, tak słowo "próbował" idealnie pasuje;d. Efekt był hm jakiś był. Ale dzisiaj pokazał mi swoje auto po profesjonalnym przyciemnieniu i jest piękne - a suma myślę nieduża - 250zł za cały tył.

 

Więc mówicie, że tak mniej więcej jak to zrobiłem wygląda ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnego doswiadczenia:

 

Bylo to modne, ale 5 lat temu.

Przepisy stanowia, iz musisz miec widocznosc niezaklocona w 180 st. Zatem jesli na czarno tylna szyba (wypada odpowiednia widocznosc poprzez lusterko wsteczne) i tylne boczne to pozostaje Ci kukac w lusterka boczne. Zatem przednich bocznych szyb nie wolno Ci przyciemnisc. Mozesz je przyciemnic z odcieciem tak, by z miejsca kierowcy lusterka boczne byly widoczne nie przez folie/przyciemnienie (ale takie odciecie wyglada jak wyglada :| ).

 

W ciemnym aucie lub bialym, moze wygladac to kozacko. Ale w Twoim przypadku pokusilbym sie o folie pollustrzana, ew. lustrzana stylizowana na stara.

 

A proste VT ktore zrobiles jest zbyt proste --> przyciemniles jedynie prawe szyby. A bylo przyciemnic najpierw lewe, a potem prawe. Wtedy mialbys odpowiednie nalozenie.

 

Osobiscie bym odpuscil. Zdzieralem juz folie i generalnie patent bez sensu.

 

Aha... Szyby moga byc przyciemnone o 25% (te ktore sa niezbedne do widoku w 180 st.). Ale w tej chwili wiekszosc szyb wyjezdza z fabryki jako atermiczne i sa dymniete na 25%.

A pieski jezdza z czujnikami przepuszczalnosci swiatla i dowod latwo stracic...

Edytowane przez Kregon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobiłem dzisiaj. I jak o tym myślicie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a1dd31011ac2108.html

 

A o co chodzi z tym "lustrzana stylizowana na starą"? I jaki jest mniej więcej koszt takich lustrzanych folii?

 

EDIT: Zrobiłem jeszcze coś takiego:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1e0c805c2e4488af.html

Edytowane przez mat3112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrobiłem dzisiaj. I jak o tym myślicie?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a1dd31011ac2108.html

 

A o co chodzi z tym "lustrzana stylizowana na starą"? I jaki jest mniej więcej koszt takich lustrzanych folii?

 

EDIT: Zrobiłem jeszcze coś takiego:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/1e0c805c2e4488af.html

 

to twój samochód i możesz z nim zrobić co chcesz ale pamiętaj, że cienka jest linia od stylu to wioski :) a dla mnie przyciemnianie tylnich szyb na max czarno to właśnie taka wioska :)

ps. ja tam wolałbym ciemno niż lustrzankę w Anglii miał kumpel Portugalczyk w Astrze Gsi i strasznie mnie to gryzło w oczy ale coż to tylko mały Portugalczyk i jego punkt widzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem podobnego zdania, że między czymś fajnym, a czymś beznadziejnym jest cienka granica - dlatego też pytam was o opinie, żeby być pewnym, że to jest warte;) To co ja zrobiłem w Corelu to nie znaczy, że tak chcę;d to po prostu jest wizualizacja. Ile procent myślicie, że wystarczy? ok 60-75?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem podobnego zdania, że między czymś fajnym, a czymś beznadziejnym jest cienka granica - dlatego też pytam was o opinie, żeby być pewnym, że to jest warte;) To co ja zrobiłem w Corelu to nie znaczy, że tak chcę;d to po prostu jest wizualizacja. Ile procent myślicie, że wystarczy? ok 60-75?

tak myślę, że 75% będzie w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przyciemniaj, w samochodzie jest chłodniej, jakoś miśki specjalnie się nie czepiają, od ponad 8 lat jeżdżę z przyciamnianymi szybami z tyłu i jest gitt, tylko pamiętaj,że musisz mieć atest na folię bo moga zabrać DR,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnij sobie w firmie foliatec takim czymś jak czarne lustro bo nawet jak jest sam tył to niema aż tak wielkiego przejścia jak przy smole;] a i daj sobie spokój z przodem bo będziesz żałował niedość że wieczorem kompletnie nic nie widać (ja bym gościa potrącił :( )to jeszcze tylko przy pierwszej lepszej kontroli będziesz musiał zrywać wiec szkoda tylko twoich zapewne ciężko zarobionych pieniążków :) . jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to zapraszam do obejżenia mojej primerki jest w Temacie "Projekty i prezentacje" "PrimeraByBzyku888:)chyba jedyna z takim wnętrzem:)" Ja już kupiłem z takimi szybkami I naprawde jest super :) Pozrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to ciemne szyby pasują tylko do czarnego lub białego auta. Po drugie w aucie 4-5 drzwiowym (wyjątkiem sa auta kombi) oklejanie tylko tylnych szyb nie bardzo pasi a całość nie jest dozwolona.

 

Ja chciałem u siebie przyciemnić ale do niebieskiego ma się to jak "wiecie co na wiecie na czym " :lol:

 

Aby było to zgodne z prawem i ze smakiem nie oklejał bym szyb w innym aucie niż 2-3 drzwiowe :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to ciemne szyby pasują tylko do czarnego lub białego auta. Po drugie w aucie 4-5 drzwiowym (wyjątkiem sa auta kombi) oklejanie tylko tylnych szyb nie bardzo pasi a całość nie jest dozwolona.

 

Aby było to zgodne z prawem i ze smakiem nie oklejał bym szyb w innym aucie niż 2-3 drzwiowe :whistle:

 

możesz bradziej to rozwinąć bo nie za bardzo kumam, ja mam kombi i wszystko za mną jest oklejone, poprzednio miałem sedana i też było wszystko za mną oklejone, i nie za bardzo wiem co tu jest niezgodne z prawem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jendrex

Wg mnie jak jest dobrze oklejone, ma się atest na szyby to przyciemniane szyby są nawet praktyczne, szczególnie w kombi.

I poczciwe W 10 wcale źle nie wyglada :)

post-20427-1272812487,0106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

możesz bradziej to rozwinąć bo nie za bardzo kumam, ja mam kombi i wszystko za mną jest oklejone, poprzednio miałem sedana i też było wszystko za mną oklejone, i nie za bardzo wiem co tu jest niezgodne z prawem??

 

chodzi mi o zachowanie smaku z uwzględnieniem przestrzegania prawa.

To ja nie bardzo rozumiem o co pytasz. Jak masz wszystko oklejone "za sobą" to szafa gra.

Ja natomiast chciałem nadmienić że oklejanie sedana to za dobrze nie wygląda bo aby sedan ładnie wyglądał musiałbyś okleić go na około a to już jest kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...