Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Problem z elektryką lusterek


Gość 1bratek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolejny problem w mojej primerze, konkretnie z lewym lusterkiem.

 

1.Prawe lusterko działa bez zastrzeżeń

2.Lewe lusterko działa góra/dół/prawo

3.Lewe lusterko NIE działa w lewo

 

Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać usterki?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

najpierw zobacz czy wszystkie prądy idą jak powinny, choć jeśli prawe działa poprawnie to powinno być OK chyba, ze coś po drodze zanika na przejściu przez drzwi, jak to będzie Ok to trzeba zdjąć lustro i zobaczyć wewnątrz jak działają silniczki i czy listwa ma zęby, może ktoś kiedyś wziął ręcznie regulował za lustro i połamał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał kolega DINO. Bierzesz próbówkę (bez niej nic nie sprawdzisz). Na początek sprawdzasz jak sygnały (lewo/prawo) dochodzą do działającego lusterka - na których kablach są itd. (Możesz też od razu sprawdzać nie działające lusterko jeżeli chcesz, ale w tym przypadku nie masz pewności gdzie co powinno być). Potem przechodzisz na lewe lusterko sprawdzasz czy masz to samo. Jeśli nie to idziesz cały czas za kablem (od przycisków do lusterka). Sprawdzasz czy przekaźnik dobrze działa itd. (gdzieś na tym odcinku może być przerwa). Proponował bym tez od razu sprawdzić ten przełącznik (często jest tak, że po prostu coś nie styka). Jeżeli sygnały dochodzą do lusterka to musisz je rozebrać, czy czasem nie jest tam nic połamane, czy silniczki działają.

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze zanim się za to zabrałem, lusterka przestały działać w ogóle...

W przyszłym tygodniu dopiero mogę się za to zabrać, bo żona zabrała samochód, muszę się zadowolić starą Primerka (P11, 1997, 1.6)

 

P.S. jest gdzieś jakiś tutorial jak się zabrać za demontaż lusterka? Pamiętam, że miałem coś takiego jeśli chodzi o zegary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...