Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Budowa Primery


Gość cezar88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Zawsze chciałem mieć auto zabawke i teraz planuje spełnic tą zachciankę :D niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem maximy i to w niej planowałem przeprowadzić pewne modyfikacje ale zdecydowałem że zostawie sobie ja jako "dupowóz". postanowiłem sprawić sobie nissana primerę gt p10. Zamierzam wywalić z niej kompletnie wszystko co nie jest konieczne do prowadzenia samochodu (ale jednak żeby mogła poruszać się po drogach czyli lampy zostają :D ) ponadto rozglądam się za elementami z laminatu a szybki zastąpię pleksą.

A teraz kilka pytań:

1. znalazłem na allegro primerkę z uszkodzonym silnikiem za coś koło 2000zł (jeszcze nie oglądałem ale zamierzam) i planuje oczywiście dokupić do niej silnik, mam nadzieję że od p11 wchodzi tam bez problemu ale jeszcze nie zdecydowałem który tam wyląduje, kwestia obszerniejszego poznania przeze mnie tematu tych silników (do tej pory siedziałem w niemcach)

2. Hamulce. Jakie byście polecali? może da się zaadoptować od jakiegoś innego modelu, może 200sx, chodzi o to aby autko hamowało lepiej, ale nie muszą byc to zaraz hamulce wyczynowe (wiadomo, kasa)

Na wstęp będę miał na ten projekt jakieś 7-8tys (wiem, niedużo ale z czasem powoli będę kompletowal co się da.) Czekam na wasze propozycje, sugestie ewentualnie linki do tego tematu choć staram się ogarnąć całe forum w tym zakresie.

Samochód będę budował w wolnych chwilach, nie śpieszy mi się nigdzie. Na razie postaram się wywalić z niego jak najwięcej żeby waga spadła a później będę myślał nad ewentualnym podnoszeniem mocy.

Czekam na wasze sugestie w tym temacie i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondziu_L

Post zamieściłem w dobrym dziale więc nie musisz czekać aż ktoś ci odpowie. Wystarczy że tu poszukasz a znajdziesz odpowiedzi na 90% twoich pytań. Mody silników są, adaptacja hamulców też, elektronika, zawieszenia itp. Wszystko jak w supermarkecie trzeba tylko znaleźć. Prześledź też prezentacje modeli użytkowników, jest kilka egzemplarzy godnych naśladowania. Pozdro i trzymam kciuki za projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, cały czas to czytam. Kwestia silnika, z tego co dobrze pamiętam najlepszy byłby SR20DE (pochodzi z p10? bo juz mi się myla te oznaczenia :P ) jak poznac że to ten silnik jak już będę kupować bo tych odmian troszke było a wiadomo że kupujący nie zawsze może mówić prawdę.

Edytowane przez cezar88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik SR20DE byly montowane w odmianach gt(p10)oraz gti(100nx,sanny) poznasz go po czerwonej pokrywie zaworów(p10) i ten by raczej byl najlepszy (p10 jest to primera produkowana w latach 1990-1995) chamulce zaadopyuj z 200sx W p11 i N15 (almera) pokrywa zaworów byla czarna a oznaczenie jego to SR20DEH :D

Edytowane przez misiekol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do budy to nie ma problemu żeby w miejsce silnika 1.6 wpakować to 2.0? z tego co kojarze to chyba kolega Rybon zrobił taki swap.

 

Nie ma problemu wszystko sie na spokojnie mieści ;) Szukaj zeby buda była jak najzdrowsza :) Moze Ci sie uda jakaś primerke gt znaleźć w rozsądnym stanie byś miał dużo mniej pracy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka--MOIM zdaniem szukaj poprostu prostego wozu bez rdzy--bo p10 uwielbiają rdzewieć [miałem ich 5 wiec temat znany mi dobrze],a ponieważ i tak bedziesz wszystko zmieniał i wyrzucał to poszukaj zamiast GT wersji SRI lub jakiej kolwiek 2.0 na wielopunktowym wtrysku--zwykle GT to zajechany złom po kilku poważnych wypadkach--silnik i skrzuynię zawsze można dokupić z mocniejszej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cezar znam ta primerę dłuższy czas i to autko naprawde godne polecenia pod względem technicznym i silnikowym--fajnie gania i świetnie radzi sobie na LPG[sekwencja jest]

 

wymaga natomiast nieco troski blacha --ale powiem że zaoszczędzone pieniądze na naprawachg stanu ogólnego można tu smiało zainwestować w porządne zrobienie blachy--TO DOBRY SAMOCHÓD Z DOBRYCH RĄK[baryła ma jeszcze 2 p10tki]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baryla jutro prześle mi jakieś fotki i może pojadę ją oblukać tylko kurcze z czasem teraz ciężko no i jedna furę musze sprzedać bo trzech smoków to ja nie utrzymam :|

Edytowane przez cezar88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak auto do ścigania i zabawy to nie lepiej kupić almerę albo sunnego ?

Lżejsze lepszego kopa będzie miało no ale mniej niepozorne, za to jak masz zamiar latać po torze - jakimś szybszym niż gokartowy to tam przyda się dłuższy wóz czyli Primera, w każdym innym wypadku lepiej te wcześniejsze wozy wybrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szybki zastąpię pleksą.
Jeśli chcesz je co jakiś czas wymieniać to proszę bardzo - lepszym pomysłem będzie poliwęglan. Plexi jest dość kruche i nie za bardzo lubi słońce - poliwęglan jest dużo mocniejszy, bardziej sprężysty, lepiej znosi obróbkę termiczną (np. profilowanie szyby) i nie reaguje negatywnie na słońce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego czym zastąpić szybki to wiadomo, trzeba nad tym bardziej wnikliwie pomyśleć i porównać materiały, plexa to pierwsze co mi przyszło do głowy. Dlaczego primera a nie sunny lub almerka? z tego co zauważyłem łatwiej wyrwać primęrę w niskiej cenie, poza tym strasznie nie podoba mi się wygląd sunnego (nie urażając nikogo :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...